dietujem, ale váha sa mi " zastavila"

Príspevok v téme: dietujem, ale váha sa mi " zastavila"
214dianka214

Zdravím vás.Za 1,5 roka som dietou a cvičením schudla 20 kg potrebujem zhodiť ešte dalších 10 kg aby som mala optimálnu hmotnosť ale váha akoby stála už vyše mesiaca na mieste. Neviem či je to aj vekom-mám vyše 40 r.Stravujem sa zdravo a stále držím dietu a okrem toho chodím každý večer na 1,5 hod. do fitka .Má tu niekto skusenosti ako znova naštartovať metabolizmus, čo zmeniť? Ďakujem.

majuska_

mozno to bude tym, ze si stratila 20 kg, aj ked nie za kratku dobu a organizmus sa musi akoby "spamatat", ze je teraz iny. ale podla mna zacnes zhadzovat znovu, len nepolav

:-Pbebe

je to normalne kazdemu sa to zastavi je take obdobie potom sa to rozhybe...mozno naberas svaly a vtedy na vahe tto nieje vidno skorej sa meraj

214dianka214

No a čo sa diety týka , stavila som na bielkovinovú dietu .Jem všetko /vajcia , tvrdé syry,biele jogurty , kefít ,netučný tvaroh , chudé mäso,samozrejme počítam kalorie . Vylúčila som múku, zemiaky ,chleba ,sacharidy , jem každé tri hodiny malé množstvá,vela zeleniny- ladový šalát mi už ide ušami ten som jedla celú zimu k všetkému. Vdaka tejto diete som schudla 20 kg bez väčšieho pocitu hladu.v lekárni som raz kúpila Lipoxal ale ten nepomáha škoda penazí

214dianka214

Zatial dakujem za príspevky.No teraz som mala 42 r. a v prechode nie som ,všetko je ok aj u doktorky som bola či to nie je v štítnej žlaze , a nič ešte aj cholesterol mám ok.Vo fitku mám ako základ 1/2 hod.na bicykli potom precvičím všetky svaly na strojoch a ked mi zvýši čas tak 10 minút rýchla chôdza na páse , asi to bude v tom že telo už so mnou vybabráva ale je sa nedám.

kamoska

skús napísať, čo v tej posilnovni civčíš, lebo na chudnutie je dôležité aby si robila aeróbne cvičenia v trvaní 30-45 minút v zóne tepu 60-80% tvojho max. pípustného tepu, t.j. (220-vek), t.j. pri 40 ročnej žene by to bolo od 60% z 180=120 úderov za minútu po 80% zo 180 = 144 úderov za minútu, čiže tep by sa ti mal pohybovať v tomto úzkom pásme od 120-144 a to je taká mierna záťaž na bicykli....čiže ak makáš viac, už sa presúvaš do zóny anaeróbnej, čiže nespaľuješ tuky ale trénuješ kondíciu.A dvíhanie činiek a cvičenie na posilnovacích strojoch je tiež "iba" anaeróbne cvičenie. Buduješ si svaly, ktoré potom v kľudovom stave spália viac kalórií. Takže najlepšie je 45 minút aeróbne cvičenie a 45 minút anaerobne.

Ivka 1

Je to vytazok zo zlatej salvie a žen-šenu. Ak sa uziva 1 tbl.denne, udrzuje to hladinu hormonov a dari sa aj chudnut.

Ivka 1

Dianka a ako je to u Teba s menstruaciou ? Este je pravidelna? U zien v Tvojom veku uz dochadza velmi casto k znizenej tvorbe estrogenu a progesteronu a to ma za nasledok, ze velmi casto sa "pribera aj z vody" a chudnutie zacina stagnovat nech robis co robis.Mam velmi dobre skusenosti s detoxikacnou kurou na chudnutie a prave u zien,ktore su uz v prechode sa to moc nedari, kym si k nej nepridaju aj prirodne doplnky,ktore napomahaju tvorbe zenskych hormonov.

frontmanx

skus takyto postup:
zarad jeden alebo dva dni, kedy uplne zmenis stravu a cvicenie

daj si jeden nedietny den (max. dva) a necvic
potom sa vrat spat k beznemu rezimu