JEST 3x alebo 5x DENNE?

Príspevok v téme: JEST 3x alebo 5x DENNE?
balejka

Jest 3x alebo 5x denne?

Pokazime nieco tym ze budeme jest 3x namiesto 5x denne? Nedokaazem do seba natlacit 5 jedal. Vtedy na nic ine nemyslim, len sledujem hodinky a rozmyslam ze co si mozem a nemozem dat.

Podla mna jest 3 krat staci, pokial je to tiez pravidelne.... ale chcem aby sa vyjadrili ti co sa fakt vyznaju... nech teda viem ci mi to nepokazi vsetky snahy o chudnutie...

balejka

petullla... dakujem za info :)
ake este potraviny okrem zeleniny patria medzi tie nekoncentrovane?

pokial si chcem spravit normalne nejaky obed...

majuska125

aja05:mas prawdu,to je hlawne a ja chcem d zajtra zacat tak pravidelne a myslis,aj ked napr,nebudem hladna ale dat si za porciu napr,salat,alebo jablko, ja to urcite budem tak robit na obed poriadne ako wsetci doma:)spolu s nimi aj co mamka navari a wecera uz len lahsie tie bielkoviny plus zeleninka

aja05

raz som bola na liečení, kde sme jedli tuším aj 7krát denne - posledná večera bola okolo 8 hod večer, schudla som tam 7kg tusím za mesiac tak nejak. Takže pravidelnosť je základ :)

majuska125

takze som pochopila sprawne?najspravnejsi system stravovania 5 porcii co najzdravsich jedal,wela zeleniny hlawne:)podla mna je nesmierne dolezita,ja si aspon meisac budem zapisovat presne co som jedla a w priblzinych casovych intervaloch aby sa mi nastartoval metabolizmus,si pamatam ked som bola v nemocnici jedli sme 6krat denne wobec nie dake extra zdrave dost bielych rozkow a sa mi zda ze som aj shcudla:)ide tu o pravidelnost a to je moj problem,ze raz jem malo a potom prejem sa hlupostami a jojo-efekt zaruceny ale teraz chcem natrvalo pomaly nebudem dawat doraz na wahu,ale to ako sa citim lepsie bez tych tukov:)

petullla

balejka. zamysli sa nad tým, kto Ti spaluje ten tuk,vlastne o ten ti ide nie? musíš príjimať veľa kvality a nie kvantity...čo to znamená? ked si zrýchliš látkovu výmenu, viacerými ľahkými jedlami tak schudneš, môžeš jesť kolko chceš ,musíš pochopiť jednu vec, ked dávaš telu často papať kvalitu- tz.jedlá s vysokým obsahom živej vody a plno enzýmov tak ich telo využije k očiste a spalovaniu zbytočných tukov. chápeš ? jedlá nekoncentrovanej povahy ako je zelenina a ovocie. koncentrované jedlo sa stáva vtedy ,ked umrtviš a vtedy telo zamoruješ odpadmi. ked chceš chudnuť používaj 2 tretiny denneho príjimu živej stravy z vysokym obsahom vody a tej môžeš skonzumovať kolko len chceš, chápeš lebo je nekoncentrované teda ma málo škrobov a bielkovín..ale veľa vitaminov....

cosmicka

hmmm ak chces mat urceny rezim a chces schudnut tak ja jem 3 krat denne ranajyk , obed vecera max do tej 8mej , ale ak jem normalne a len si udrzujem vahu tak asi 4 krat to znamena ze medzi obedom a vecerou si zvyknem dat nieco sladke , ale ci uz 3 krat alebo 5 krat denne u mna vzdy plati pravidlo malych porcii , podla mna to zdrave optimum je prave tych 4 krat do dna ale ak s tym len zacinas tak by si mala asi 5 ., neviem ako mas navyknuty zaludok prijimat , a ako si sa doteraz stravovala , vies aby to nebol velky skos

balejka

s tym moc nesuhlasim.. pretoze nie vzdy si telo musi pytat... moje telo je schopne nepytat si aj tyzden... a to neznamena ze tyzden nemam jest...

na druhu stranu niekedy som hladna stale a to tiez neznamena ze mam stale jest...

ja som za pravidelnost... len neviem ci schudnem aj pri jedeni 3x za den- pretoze prave o chudnutie mi ide

cosmicka

v pohode ale predsa si dostal odpoved , taku ze neda sa jest v kuse 3-5 krat denne to zalezi od toho ako si telo pyta vies , nemozes sa nasilu trepat jedlom ak niesi hladna alebo hladovat ked by si zjedla viac , to sa neda , tu ide o cisty experiment co tvoje telo znesie a co nie aky to ma nan vplyv

balejka

cosmicka... naladu mam uplne skvelu, ale tak dakujem za pokus o diagnozu.

ide len o to ze som tu zalozila temu a nieco som sa pytala, a vobec som nedostala odpoved na to co som sa pytala. preco si nevymenite maily a nepisete si tak?

wikush... noo trosku je, lebo ja som sa pytala na to jedenie v suvislosti s chudnutiim :)) ale ako ja to nemysliim v zlom