Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mam psychicke problemy

Príspevok v téme: Mam psychicke problemy
TenCoPise

Zdravim. Myslim ze mam psychicke problemy a som zreli na odbornu pomoc. Posudte sami. Uz od zaciatku druheho stupna na zakladnej skole mam problemy s ucenim. S odretimi usami som sa so stvorkami dostal na strednu skolu s maturitou, na ktorej momentalne koncim druhy rocnik. Myslim ze to nie je az take podstatne. Dolezitejsie je viac to, ze z nejedneho predmetu prepadam. Ked som v skole sedel za lavicou, mal som vela ,,volneho" casu na to aby som pozerajuc na tikajuce hodiny premyslal nad mojou (povedzme si pravdu) chabou buducnostou. Dospel som k zaveru ze nemam sancu uspesne skoncit strednu skolu a uz vobec nie s maturitou bez ktorej by bol moj zivot len jedno velke utrpenie. Pracovanie v neakej podradnej praci za minimalnu mzdu si ani nechcem predstavit. Viem ze ak by som sa zacal v skole ucit mohol by som svoju buducnost zmenit ale ja sa jednoducho nedokazem prinutit nieco naucit. Keby to bolo take lahke ako si urcite myslite, nepremyslal by som nad tym najhorsim. Nevidim vo svojej buducnosti ziaden zmysel a preto uz dlhsi cas premyslam nad samovrazdov. Teraz si urcite myslite ze som totalny debil (v najlepsom pripade). Ak mam zit ako chudobny hlupak tak to radcej zomriem. Skola nie je jediny dovod preco nad tymto ,,vychodiskom" uvazujem. Od utleho dectva som bol tichy chlapec najme medzi cudzimi ludmi. V spolocnosti priatelov ktorych som dobre poznal som bol spolocensky a zabavny. Pred ukoncenim zakladnej skoly sme sa prestahovali na ine sidlisko kde som nemal ziadnich priatelov. O niekolko mesiacov neskor som zacal chodit na strednu skolu kde som ties nemal ziadnich priatelov. V novom kolektive som nemal priatelov a niektory silnejsi spoluziaci ma (da sa povedat) sikanovali. Neslo o ziadne fyzicke utoky iba o urazky a prezivky. K tomu este fakt ze som vinikal mojim prospechom... Ozaj nevidim dovod preco pokracovat v zivote ktory nema zmysel. Prosim niekoho kto by mi vedel neako poradit.
Dakujem.

nika123456

ahojte
ja chodim do 9triedy a mam problem s uceniim.nedokazem sa nic naucit. napr. uciim sa dejepis 2hodiny doma a pred hodinou sa na to pozrem a nic ztoho newiem mozno jednu vetu. a moji spoluziaci si to len precitajku 2 krat a cele to vedia na 1 a ja sa to ucim a dostanem vzdy najhorsiu znamku.a ucitel mi pred celou triedou vynada ze preco sa neucim ze to je slabe a potom sa mi cela trieda vysmieva ze som blbaaa a ze mozem ist za upratovacku ...bola som uz aj u psychologa a nie len u jedneho a robila som tam vseliake testy ale nic mi nemohli zistit . raz som ten test napisala uplne super ako keby to napisal jednotkar a druhy krat ako keby stvorkar. citat wiem dobre no len ked nieco citam tak neviem ocom vlastne citam. som v koncoch. dakujem:)

Mata........

Ahoj, mam podobne problemy. Napis mi na mail a ja ti poradim nechcem to tu rozoberat.. Moj mail je vzdelavajsa@gmail.com

TenCoPise

for FAZULA: mail som tam dal vymysleny... nechcem aby ma tu stretol neaky znamy a podla mailu ma spoznal...
for PRECO: Dakujem. Neviem preco ale ked pisem vlastnimi slovami dokazem pisat ako kultivovany clovek ale keby si so mnou hovoril osobne, myslel by si si ze ten co pise a ten co hovory su uplne iny ludia...
for SI SUPER: Dakujem za pozitivne slova :)

Optimista_dozaista

TenCoPise: Citala som to, co si napisal, s uzasom, ako inteligentne sa vyjadrujes a aj na stylisticky vysokej urovni. Cele mi to znelo ako najtazsia rezignacia a vyjadrenie smutku, ktory dlho dusis v sebe. VER TOMU, ZE TY SI TEN TYP, Z KTOREHO SU ZENY NAMäKKO, SI TEN TYP, KTOREHO JE RADOST POCUVAT, PRETOZE VSETKO, CO POVIES, MA HLAVU A PäTU! Svet je kurva, ked ti vsetci naokolo chcu ukazat, ze ty nic nedokazes. Viem, ze este nie si v stave ukazat, co v tebe je. Viem to podla mojho brata: tiez sa neucil dozvieako a teraz pracuje v jednej firme v Berline a jeho pracu montera vytahov si vysoko cenia. Povies si, nic moc, ved nie je z neho pravnik alebo co. Ale ide o to, ze tam ukazal svoje schopnosti: preciznost, vytrvalost,fyzicku odolnost, spolahlivost a mnozstvo zrucnosti. Aj on bol vzdy ten tichy typ, ale ked sa odvazil vyjst trosku medzi rovesnikov, ziskal si medzi nimi respekt prave tym, ze netara do vetra. Dodnes sa nanho vsetci pytaju, dokonca ucitelky zo zakladnej, pretoze si ho oblubili. Nenadobudaj nespravny dojem, ze iba extrovertni jednotkari robia karieru a su oblubeni a stastni. Neblbni, prosim ta, nevymyslaj so samovrazdou. Bola by ta skoda. A este jedna vec: davaj pozor na alkohol.

si super

Tiez chcem povedat, ze si uplne inteligentny chalan, da sa po tebe citat, vyzeras byt hlbavy typ.. Bola by ta skoda. Takymto smerom vobec neuvazuj. Aj mna na zakladnej skole sikanovali a to som dievca. kvoli tomu ze som bola nizka a drobna mi robili chalani zle,nevedela som sa branit, dokonca ma niekedy udreli.Dievcata ma ohovarali a otacali sa mi chrbtom.Dost to poznacilo aj moj priemer v skole.Bola som trojkarka a ked som mala ist na strednu skolu, vychovna poradkyna hovorila mojej mame, ze proste na gymnazium nemam. Ze skor obchodna akademia... Ja som na to gymnazium predsa len isla a dostala som sa, aj ked nie najferovejsim sposobom,ale neskor sa ukazalo, ze to bola spravna volba. Prve dva roky som mala horsie znamky, ale na gympli som zacala naberat sebavedomie,mala som kamaratov a aj prospech sa mi zlepsil az tak, ze som mala posledne dva roky same jednotky. A teraz som na prestiznej vysokej skole, kam som sa dostala uz len svojim pricinenim.

Tvoje problemy a nechut zo vsetkeho vyplyvaju z toho,ako sa vnutorne citis.Teda nesebavedomo a podradene oproti ostatnym ludom. Lenze na 80% si realitu vytvaras sam.To ako sa citis ti potom vracaju ludia z okolia a uz to je zacarovany kruh. Preto by som ti kludne navrhla,aby si navstivil psychologa.Chod k obvodnej lekarke, povedz ze mas depresie a rad by si sa s niekym o tom porozpraval.Urcite ti to pomoze,.DRZ SA,velmi ti drzim palce!

alz-bee

TenCoPise: pozri o par riadkov nizsie temu Samovrazda...aj tam je mlady chalan, ktory sa planuje zabit a my sa mu to snazime vyhovorit. Co sa tyka toho ucenia, tak mozes mat problem. ked tvrdis,ze sa fakt nevies ucit, tak si zrejme nevymyslas...moja spoluziacka od zakladnej skoly rodicom tvrdila, ze ona nedokaze pocitat prilady, ktore su pre inych primitivne (9+12...atd)...rodicia si o nej mysleli, ze si vymysla. Vzali ju psychologovi a zistili jej diskalkuliu (ci ako sa to pise)...proste ma problemy s prechodom cez desiatku...a tiez mala neskutocne problemy s ucenim. mala stvorky celu strednu a vravela, ze ona sa snazi ucit, ale proste nevie...takze tak isto, ako su dislektici, disgrafici, tak isto su aj ludia, ktori maju vseobecne problem s ucenim.
A uz aj v tej teme Samovrazda som tomu chalanovi pisala, ze jedna z najhorsich, ale fakt najhorsich veci, ktora sa v zivote moze stat je, ked rodic pride o dieta...podla mna je to fakt to najhorsie, co sa na svete moje stat-prezitie vlastneho dietata. Preto, ked uz nie kvoli sebe, ale aspon kvoli svojim rodicom na samovrazdu zabudni !!! Navstevuj pekne psychologa, s ktorym sa porozpravas a bude ti lahsie na dusi, uvidis:))A este k tej skole-nikde nie je napisane, ze musis dokoncit prave tu. vyskusaj ist teda na nejaku ucnovku 3+2 a aspon budes mat hned aj nejake remeslo v ruke:)) A sam pises, ze si bol spolocensky, zabavny...to znamena, ze stale taky aj si, len to v sebe skryvas, lebo si myslis, ze nemas kamosov. No ked to budes skryvat a budes len tichucko sediet, tak si kamosov ani nikdy nenajdes. A na tupcov, co sa ti posmievaju-tak na nich sa zvysoka vyser!!! Ver tomu, ze im sa to raz v zivote vrati. Kazdemu sa vrati vsetko zle, co pacha...takze i ked viem, ze to nie je lahke, tak ich proste ignoruj.
Drzim ti palce a pamataj, ze vsetko sa da riesit a samovrazdu spachaju len ludia, ktori boli uz naozaj v skutocnych koncoch a nezafungoval u nich uz ani pud sebazachovy:((
Drz sa!

preco

tencopise, sposob akym pises, vyzera na sposob inteligentneho cloveka. Normalne vety, pekne stylizovane. No pripada mi, ze toto pise rozumny clovek. Mas problem naucit sa uplne vsetko, alebo je aspon jedna vec co ta bavi a si v tom trochu lepsi?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mam psychicke problemy - Fórum - ZDRAVIE.sk