HAK

kvietok23

milovanie nezasahuje do prirodzeneho vyvoja, ale velmi ovplyvnje ten psychicky...na prvy sex, ale aj na tie ostatne treba byt aj psychicky vyspely...cim netvrdim, ze kady kudy nie je... pisem to vseobecne. s takymi vecami si treba davat velky pozor...

alzbee

Naco cakat som myslela pri tom milovani a nie to, ze nech si chytro ide dat predpisat HAK...ci ty si myslel to, ze milovanie zasiahne do jej prirodzeneho vyvoja? inak mam doma ten papier:))

niekto

alzbee
hmm ze naco cakat sak co zasiahnime do jej prirodzeneho vyvoja co sa moze stat :oP

nemas ten papier nahodou doma ze by si sa rozdelila O:o)

alzbee

sorry, zabudla som to v %-ach napisat...nespominala o aky typ ide, ale mi dala velky papier, kde su spisane vsetky pozitiva a negativa HAK a tam je to 0,1-5..ale sorry niekto-ako som uz spominala, tvoje antihak prispevky prehliadam:)
kady-kudy: aj moja sestra zacala brat HAK v 16tich...HAK mozes brat pocas celeho obdobia plodnosti...a podla mojho nazoru, ked sa citis uz nato, ze sa chces s nim milovat a chces byt teda aj chranena, tak naco cakat..(ale to je len moj nazor:)) v prvom rade ty musis vediet, ci sa uz citis na sex...

kvietok23

nooo ja musim asi suhlasit so vsetkymi, co pisu, ze mas este cas. nie je napisane, ze ked chodite spolu 2 roky, tak uz musite spolu spat. mala by som este pockat. vyvijas sa a takto skoro do seba pchat hormony...neradila by som...je to tiez zasah do organizmu...a aj ked ti verim, ze sa lubite, myslim, ze 16 je na sex este veeeelmi velmi skoro... je dobre, ze myslis dopredu na vhodnu ochranu, ale najlepsou s pearlovym indexom 0% stale ostava nesexovat... ;)

niekto

alzbee pearlov index je percento takze to je 0,1% - 5 % alebo 0,1 -5 otehotneni pri 100 pozorovanych zien

a ako som spominal cisla ktore som napisal su orietnacne a zaviasia od viacerich faktorov
ako napriklad na testovanej skupine
pre slovakou a americanov su tie cisla rozdielne uz len preto ze nemavame rovnako casto sex
tak isto zavisi aj od veku testovanej skupiny
....
cize pri merani pearlovho indexu dostanes vysledky pre konkretnu skupinu

inak nespominal konkretny typ HAK ?

alzbee

ahoj kady-kudy:) vcera som bola u gynekologicky a 20minut som sa s nou rozpravala o HAK :)...len tak pre zaujimavost, tak Pearlov index (tehotenske cislo) je u HAK 0,1-5....0,1 znamena pravdepodobny pocet tehotenstiev pri pravidelnom a doslednom uzivani a cislo 5 pravdepodobny pocet tehotenstiev pri nedostatocne pravidelnom a nedostatocne doslednom pouzivani HAK pocas roku...

niekto

napr :pharamtex+prerus. suloz
pharmatex ma peralov index je 0,3 -1 % cize taku ma sancu otehotniet za rok pouzivania

prerusovana suloz ma
4-27%
27% je bezne pouzivanie 4 je ideal

dokopi 0,012-0,27%

pharmatex+kondom
kondom ma pearlov index 2-15%
pricom 15 je bezne pouzivanie 2 je idealne
dokopi 0,006 - 0,15%

HAK:
hak ma pearlov index 0,3-8% cize taka je sanca ze otehotnie za ROK pouzivania
0.3% je idealne uzivanie
8% je bezne uzivanie cize obcas zabudnuta tabletka sem tam nejake to antibiotikum ...

en.wikipedia.org

cisla su samozrejme orietacne a zavisia od viacerich faktorov

ja zvyknem pouzivat kondom+pharmatex
dieta si proste nemozem dovolit