HAK

niekto

taka drobna otazka kolko gyn robi tieto vysetrenia pred predpisanim hak ?aaa nakolko si mozes byt ista ze nemas nejake riziko

chcel som ti napisat jeden citat od RNG ale neviem ho ani za svet najst tiez doporucil sa tomu skor vyhnut

zjuzjika

ja k tomuto tiez chcem nieco napisat, lebo ja som zvedavy cloveka zaujimam sa o to , ci v buducnosti budem moct mat deti, cize som sa lekara spytala, neovplyvni branie hak v buducnosti moje otehotnenie, ak ju budem brat dajme tomu este par rokov? treraz uz beriem 4 roky a odpoved bola nie...neovplyvni, pretoze su zeny, ktore nebrali hak a nemozu otehotniet a naopak...cize to nijak neovplyvnuje tehotnost zeny, ani negativne ani pozitovne...

alz-bee

Az vam to nebude vadit, tak skopirujem sem jeden text, kde mi odpovedala jedna sestricka ohladom HAK. dala som jej tam presne tie otazky, co sa tu najviac o HAK rozoberali (rakovina prs, krcka maternice, otehotnenie po vysadeni, plodnost po vysadeni..atd), ale hlavne som jej to pisala zato, lebo mam nabeh na krcove zily a to uznavam, ze HAK mi to moze zhorsit. Dufam ale, ze tym nerozprudim opat horlivu diskusiu:))
Toto mi odpisala:

Nie som lekárka, som pôrodná asistentka, takže antikoncepciu nepredpisujem a nemám za to ani žiadne výhody (finančné). Ale o antikoncepcii si myslím viem pomerne dosť. Písala som o tom dve práce (jedna z toho bola moja diplomová práca), stále sa vzdelávam a chodím na konferencie a semináre s touto tématikou, takže mám k dispozícií najnovšie výsledky výskumov a podobne. Pokiaľ ste v poriadku, máte všetky krvné testy v poriadku a aj vyšetrenie onkologickej cytológie, tak vám nič nebráni ju užívať bez väčšieho rizika. Najnovšie štúdie nepreukazujú zvýšené riziko ochorenia na rakovinu krčka maternice, alebo prsníkov v porovnaní so ženami, čo ATK brali s tými, ktoré ju nebrali. Ak máte v rodine väčší výskyt vzniku kŕčových žíl, tak treba hlavne tomu predchádzať a nie potom riešiť dôsledky. Ako prevencia vám poslúži, keď napríklad budete sedieť, tak si neprekladajte nohu cez nohu, radšej si ich vyložte na stolček do zvýšenej polohy. Vždy, keď sa budete sprchovať, tak sprchu ukončite osprchovaním nôh od spodku nahor raz studenou a potom teplou vodou, vždy skončíte studenou. Týmto jednoduchý spôsobom bez liekov veľmi efektívne predídete vzniku kŕčových žíl. Samozrejme sa môžete poradiť s odborníkom, aby posúdil vašu rodinnú anamnézu, či aj u vás je zvýšené riziko vzniku varixov alebo nie a podľa toho sa rozhodnete pokračovať alebo radšej ukončiť užívať antikoncepcie. Po ukončení brania antikoncepcie, keď chce žena otehotnieť, tak sa doporučuje nechať prejsť tri spontánne cykly, aby sa telo vysporiadalo zo zmenou. Samozrejme každý organizmus na hormóny reaguje inak a môže sa stať, že sa bude menzes vyvolať. Potom by už malo byť všetko v poriadku. Antikoncepcia ako taká plodnosť ženy neovplyvňuje.

niekto

kady kudy ked mas bolesti alebo ine problemi tak nieje o com

ale ak patris k tym ktore to chcu brat aby mali docasne krajsiu plet alebo docasne vacsie prsia tak si to dobre premysli uz len preto ze tvoje telo este zdaleka nieje dospele a nepotrebuje umele hormony co sa tyka antikoncepcneho ucinku su rovnako ucinne alternativy ktore su neskodne akurat niesu take pohodlne ...

zjuzjika

ja som mala z tej druhej antiky otrasne nalady a z tej predposlednej zse stale spinenie...a teraz bereim tu co na zaciatku a zatial vsetko ok....

alz-bee

V dnesnej dobe su nizkohormonalne tabletky a nepribera sa konkretne z nich, ale mozu ti napr. zvysit chut do jedla a tak zalezi uz na tebe, ci priberies, ze ako sa budes ovladat:))
ten chalan s nickom Niekto sa ta zato pytal, ci ti to stoji zato a zato ti tam aj dal tie dva linky,nech si na ne kliknes, aby si si precitala, ake je HAK zlo...
Ale vies, to mas tak: baby, ktore HAK beru a uplne im sadla, tak ju budu obhajovat, tie, ktorym nesadla budu na nu nedavat alebo ktore mali kvoli nej problemy po vysadeni...A uz tu bolo strase vela hadok a diskusii na tomto fore kvoli HAK...takze je to proste na tebe, ci si ju das predpisat. kazdopadne, je to jeden z najzarucenejsich sposobov, ako neostat tehotna:))

zjuzjika

kady kudy... vies kazda z nas je ina, ja som napr ani z jedneho druhu antiky nepribrala, dokonca som mala rovnaku alebo mensiu vahu ako predtym.... takze to je invdividualne hrozne ...ja osm brala tri druhy antikoncepcie..ale takmala som azse ine komplikacie...

kady-kudy

alz-bee no takze kolo 10eur na mesiac vychadza to..a este jedna otazocka..priberie sa z toho velmi?aleb dake zle ucinky?