Najlacnejsia zbran proti akne - zihlava

Príspevok v téme: Najlacnejsia zbran proti akne - zihlava
hrncek

Zihlava ma ocistne ucinky a s pletou dokaze urobit zazraky. Za pat dni sa mi viditelne zlepsil stav akne.

Kazdy den som vypila liter zihlavoveho caju. Nesladila som ho, len ochutila par kvapkami citrona.

Navyse, 2 razy, ked sa caj vyluhoval, tak som sacky nevyhodila, ale natrhla, vysypala som z nich zihlavu do misky a pridala som do toho lyzicku smotany. Tuto zmes som naniesla na plet /treba to robit nad umyvadlom/. Po chvilke zacala opadavat, tak som si tvar jemne premasirovala dlanami. Zihlavova maska teda posluzila aj ako piling. Samozrejme, treba to potom zmyt.

Napokon, tesne pred spanim, som plet potrela vatovym tamponom namocenom v silnom zihlavovom caji.

Naozaj mi to pomohlo viac ako draha kozmetika a nestalo ma to ani 1 euro, len trochu viac casu. Odporucam vyskusat :)

ejbisidi

uz som pocula, ze na akne je dobra zihlava, ale ako dlho ju treba pit, aby mi akne vymizlo? a kazdy den? staci aj ten sackovy caj?

nicitel

Musim uznat ze mi to dost pomaha uz po pri prvom dni som vipil 3 litre lebo mi to dost chuti (asi preto lebo to kazdi z nasej rodiny v minulosti dost casto pil) a potom som skusil ten zihlavovy piling a to bolo nieco perfektne ked nehovorim o tom ze som bol rad ked som to umyl ale za to my odost menej svietily pupaky a niektore uz hned aj na prvy krat pomyzly tie malicke talkze ja som spokojny a dam si na mesiac zihlavovu dietu z mesom xD

kaciatko7

mne osobne zihlavovy caj velmi chuti, pijem ho neosladeny, ako vsetky, ale z listov, koren som este neskusala. akne nemam, ale pomaha mi velmi na ocistu organizmu. a este viac mi chuti z cerstvej, mama ma na chate, tak kazdy rok nazbiera a vydrzi nam cely rok. kedysi som pridavala cerstvu aj do salatov. zda sa mi, ze aj zelezo obsahuje, okrem inych prospesnych latok. treba si len na tu chut zvyknut.

RNG

Caj z korenov zihlavy a ine neprijemne chutiace caje sa daju celkom dobre ochutit roznymi nesladenymi ovocnymi stavami. Ja pouzivam stavu z ciernych ribezli alebo granatovych jablk

dadasa

mozem potvrdit,na akne mi najviac zabral vyvar z korenov zihlavy,len treba si v nom pravidelne plet umyvat a za tyzden uz vidno vysledky.

katka999

presne ako vravite:D ja som bola na tom tak isto. ked som prvy krat ochutnala cas zo susenej zihlavy tak ma uplne natiahlo, no a postupom casu ma to prechadzalo. no a teraz si ho dam hockedy ked mam nan chut a niekedy ho pijem aj 3krat do dna:)...chce to jednoducho len si zvyknut

kiarka

mnamka257

viem o com hovoris... ked som si kedysi spravila prvy zihlavovy caj (z cerstvej zihlavy), tak mi to velmi nechutilo, bolo to hnusne... ale to bolo este nic oproti kupenemu sackovemu caju zo zihlavy... to bol iny humus, az ma z toho natahovalo... Ale pila som ho a nakoniec som si tak zvykla, ze po case mi uz vobec nepripadal zly... Chce to len zvyknut si na to ;)

mnamka257

mno vies mozno tebe to zabralo, ale kazdemu aj tak vacsinou pomoze nieco ine.ja by som napriklad nedokazala vypit ani salku neochuteneho caju a uz vobec nie zihlavoveho.