Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Časté kŕče pri cviční

Príspevok v téme: Časté kŕče pri cviční
Fynko

Zdar. Aktivne sa venujem posilnovaniu a v poslednom case dostavam pri cviceni krce. Napr. ked cvicim hrud a cvicim s najtahsov vahov s akou dokazem spravit 8 serii tak pri poslednich seriach dostavam krce do nohy a to iste sa mi stavalo aj ked som cvicil brucho. Je dost neprijemne ked nad sebou drzite z poslednych sil 70 kg a zrazu dostanete krc do nohy. Vie mi niekto poradit co mi to moze zapricinovat a ako sa tomu mozem vyhnut? Ide o nedostatok amino kyselin?

radca

Krce v skutocnosti zapricinuje nedostatok vapnika v danom okamihu. Ten moze vzniknut z nedostatku inych mineralov, ako napr. horcika, alebo sodika najcastejsie. Este su potrebne aj tie B-vitaminy, ako sem uz niekto pisal.

petullla

Fynko trochu by som ti ten program upravil: 1 den hrudnik biceps, 2: nohy-triceps 1 den volno 4 den- ramena chrbát. pokiaľ cvičíš dosť velkými váhami teda tvrdo , ak cvičíš lahko teda na objemy tak sa dá cvičiť aj 3+1

petullla

dvojfázovo cvičíš ked máš čas a ked chceš vložiť viac energie do každej precvičovanej partie... napr.cvičíš doobeda hrud a večer bicepsi a lýtka, druhý den doobeda nohy a večer triceps, tretí den chrbat a večer ramená, ale pri tom treba aj lepšiu kvalitnejšiu stravu. tento system používali starý kulturisti na objemy, lebo tak zaberá

RNG

krce su nervova zalezitost povacsine. Dostanes ich vtedy, ked sa porusi prenos nervovych signalov kvoli nedostatku roznych vodicou signalov(neurotransmitery, mineraly ) hlavne je to z nedostatku draslika(kalium, potassium), ale moze to byt aj horcik(magnesium) a vapnik(calcium)
Nedostatokm tychto moze byt sposobeny nedostatocnym prisunom zo stravy, zlou cirkulaciou alebo privelkou stratou potenim.
Niekedy je to aj zo zlej absorbcie(porucha travenia)

casio

a myslis si ze je to dostatocna pozornost pre ne? Odpovedam - nie nie je. Z toho nebudes mat nikdy svalnate nohy poriadne. Ale rob ako chces.

casio

cvicis zle, nohy cvic poriadne tak isto ako hrudnik alebo chrbat, biceps a ostatne partie, inak budes vyzerat ako totalny debil casom. Proti krcom si daj vela magnezia a skus viac solit

Fynko

Co znamena cvicit dvojfszovo? :P este som to nepocul... cvicim 3 dni po sebe, potom 1 den volno a tak sa to opakuje bez ohladu na to aky je den. Prvy den mam hrud, druhy den biceps & triceps a treti den chrbat & ramena. Medzi to davam este nohy a brucho... to cvicim podla toho kedy sa mi ako chce a kedy mam cas.

petullla

zdar, no vyskušajnajprv ten horčík hlavne večer sa dobre zužitkováva po treningu,pred spaním, a ten b.komplex tiež večer po... a komplex vitaminov si daj ráno po jedle. cvičievaš trvrdo a dvojfázovo? či len rekreačne? nezabudni prijímať ovs.vločky celozrniny,mak a orechy.. aj tie maju dosť horčíka a príjímaj jedlo v menších dávkach rozdelené do 6-9 jedál,aby sa ti vyrovnala hladina všetkých prvkov v tele... aj ja som ma kedysi to čo ty pri cvičení,no vtedy som nejedaval zeleninu,celozrniny a to bola chyba,ak som toto nasadil krče prestali a mohol som cvičiť aj dvojfázovo. musíš pokiaľ cvičíš prijímať jednoducho viac celozrnných jedál,ale nie v každom jedle sa zase napchať..a striedať druhy.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Časté kŕče pri cviční - Fórum - ZDRAVIE.sk