Hemoroidy

Súvisiaci obsah

mmama

Zdravím, posledny rok začali problemy s tvrdou stolicou,ktoré som stravou (zelenina,ovocie,pohánka,žiadny chlieb, velmi málo masa)nedokázala eliminovat.psyllium bola pre mna katastrofa. Až teraz som nasla pre seba definitívne riešenie. Ráno na lačno aloe vera(35ml) od f.barnys s vodou. potom ranajky-kusok chleba s maslom a jablkom. Potom vata caj(z lekárne).cca 2hod po obede pomleté lanove semiacka (1,5polievk.lyzice semiacok pomeliem rano a vezmem do práce)vypijem zmiesane s vodou.potom hned este pohar.lahsia vecera a zase vata caj a jablko.medzi tym stale vela tekutin.jedlo obsahuje najviac zeleniny.aloe vera upravuje ph v crevach a zmakcuje stolicu. celkovo mám makku stolicu-\\\\\\\"nedrie\\\\\\\" konečník), ide lahko von, má ten správny tvar aj objem.skoda ze to prislo tak neskoro.pred par dnami mi zasili fisuru.

SEMKO

Ja to mám,už 30 rokov.Doporučujem,po každej stolici poriadne umytie konečnika a ošetrenie masťou,alebo čipkom.

roman molnar

mam ich uz niekolko rokov a pred mesiacom som zazil niečo strašne ,bolesti silny zapal,nemohol som sediet, ležat,stat proste nič krvacal som bolest bola tak neznesitelna že som už nevladal .šiel som na pohotovost kde to lekar zatlačil dovnutra niečo ukrutne a predpisal mi ,,detralex \" na spevnenie stien žil a ciev po troch dnoch som prestal krvacat,,mastu\"ta mi neako nepomohla tak som dostal čuduj sa svete ,,gafrovu \"mast na vonkajšie použitie a je mi o 100 percent lepsie .treba viacej pit lepšie sa stravovat pohub .ked musite chodte nazadržiavajte to!netlačte silou,pozor na prechladnutie!všetkym vam prajem uzdravenie sam som si vytrpel dost!snad som aspom trochu pomohol hlavne sa nehanbite ist k lekarovi je tam od toho!

pozri-

hemeroidy nevznikaju len zo sedenia ale aj z nadmerneho pohybu...
treba v prvom rade precitat co su to hemeroidy...

harmasan

majusko1234: ak mas "zdravu" zivotospravu podla rad v tychto diskusiach, tak tie rady asi nestoja za nic, vsakze, pouzivame vlastny rozum, alebo google

majusko1234

Ahojte, v mojom pripade sedavam v praci za PC takmer kazdy den. Mam hemeroidy aj napriek tomu, ze casto sportujem plavanie, beh (cca 10-20km) horska cyklistika, pracujem na zahradke atd.. Co sa tyka jedla, tak sa neprejedam, na ranajky vzdy musli (ciste ovsene vlocky s kukuricnymi lupienkami a ovocim s najmensim mnozstvom pridaneho cukru), snazim sa jest 5x denne s vela ovocim a obmedzujem sladkosti....Tak fakt netusim co mam este zlepsit, ked v praci musim sediet :(

miaumiau

Asana: odporučam Dr. Popov - nechtikova masticka. Je to cisto bylinny produkt - obsahuje 7 byliniek. Je vyborna na krcove zily a ma hojive a protizapalove ucinky.
Urcite lepsí ako vazelina (tu som použivala predtym, ale to bolo fakt o nicom - ako pri vsetkych ropnych produktoch - vysušena pokožka) Teraz som este objavila vazelinu s jojobovym olejom, tak uvidim .