Hemoroidy

Súvisiaci obsah

Daška

Už od malička som mala tvrdú stolicu, myslím, že som mala hemeroidy už pred otehotnením, v tehotenstve sa to zhoršilo, mala som často zápchy, no a po pôrode mi to trochu ustalo...Posledné dva dni mi z konečníka vyšlo niečo v tvare veľkej fazule, veľmi to bolí (nielen po stolici), štípe, neviem sedieť, dokonca mám problém chodiť. Poradíte mi, čo robiť? Je to vonk. hemeroid?

sergej 2000

poradte mi niekto...cital som tu ze je dobry pohyb....ja mam teraz von. hemeroid tak mi na to pohyb pomoze.pretoze mne sa zda ze mi moc dobre nerobi nato

koala24

mam vnutorne krvave hemeroidy.aspon si to myslim lebo lekar sa presne nevijadril len mi napisal lieky a maste na hemeroidy,a povedal ze ak to nezanedbam tak by som sa za 4 mesiace mala vyliecit,ale chcem sa opytat napisal mi glycerinove cipky lenze na letaku je pisane ze sa nesmu pouzivat pri krvavych hemeroidoch,tak teraz neviem,.poradte co take este pomaha na vyliecenie pravdepodobne chronickych hemeroidoch

etela

Na zmiernenie príznakov krvácania hemoroidov sú vhodné čípky Spofax - voľno predajné.Treba dodržať použitie podľa návodu. Spofax iba zmierňuje príznaky avšak nevylieči hemoroidy. Ak sa krvácanie nestratí za cca týždeň, je nutné ísť k lekárovi.Netreba to podceňovať.

xyz01

ja som mala útvar asi ako hrášok pri konečníku... (svrbel,štípal)
šla som k lekárovi, dal mi diétu a keďže som sama začala používať masť Faktu ešte pred vyšetrením, tak mi nič nepredpísal...
ak by som mala ťažkosti, tak ma dá na nejaký chirurg. zákrok...
dg. mi dal vonkajší hemeroid...

našťastie masť Faktu zabrala :) a všetko sa zlepšuje a to aj vďaka strave a pitnému režimu... a tiež si treba dopriať pohyb, aspoň prechádzky a nesedieť stále...

v prípade nejakých otázok : ywett29@gmail.com

etela

Vonkajší hemoroid sa dá zatlačiť prstom na ktorom je spomínaná masť, treba dať trochu väčšie množstvo ale nie také, že to bude vytekať.Čo je dôležité, treba jemne zatlačiť (pozor na nechty)aby sa neporušil konečník alebo hemoroid, pretože by mohol krvácať.Najlepšia je domáca bravčová masť nesolená, ale ak nie je tak by som vyskúšala aj kúpenú.Držím palce nech to pomôže Matisek1000. Potom napíš či to pomohlo.

matisek1000

pre etela:
dakujem ti velmi pekne, vyskusam to. Skusal som si ho uz zatlacit ale vzdy sa vrati von. Skusim to teda tyzden dva a uvidim potom. Este raz dakujem