schopnost otehotniet

tip

Pokial mas pravidelny cyklus a vies, ze mas kazdy mesiac pravidelne aj ovulaciu (zistis podla mnozstva a konzistencie hlienu, podla bolesti vajecnikov alebo krizov v strede cyklu alebo volne predajnym ovulacnym testom alebo meranim bazalnej teploty kazdy den rano pred odchodom z postele v ten isty cas), nemas cysty alebo nejake bolesti, zapaly vajecnikov, alebo nejake pohlavne choroby, tak by asi nemal byt problem. ALE: napr. nepriechodnost vajcovodov a endometrioza (vyskyt dutiny maternice mimo maternice) sa daju naisto potvrdit, alebo vyvratit az po laparoskopickom vysetreni (kamerou cez podbrusko)
TAKTIEZ: nie je vhodne sa v zime slabo obliekat a chodit bez tielka, tricka s holym pupkom alebo krizami v bedrovych nohaviciach a tangacoch alebo prilis obtiahnutych nohaviciach, pripadne nosit spodne pradlo z umelych materialov, v ktorom intimne partie nedychaju. Okrem toho tiez nesediet na mokrej trave, studenom betone, chodit v zabkach v chladnom pocasi, lebo vsetko moze mat bud hned alebo aj v buducnosti nasledky na zdravi. To nikomu neprajem. To je len pre info.

alzbee

ja si myslim, ze keby doktorka nejaky problem videla, tak urcite to povie pacientke...ale uplnu pravdu zena asi zisti az vtedy, ked sa o to bude pokusat a bude/nebude sa jej darit ostat tehotna...

krwicka

toto by aj mna inac zaujimalo, ze ci vlastne som schopna mat deti...lebo by som ich chcela mat a cim dalej tym viac som presvedcena ze ich raz chcem mat