Mzdy sestier

Príspevok v téme: Mzdy sestier
oknaj

Dobrý deň,
úspešne som ukončil vysokoškolské štúdium štátnou bakalárskou skúškou v odbore ošetrovateľstvo, takže môžem vykonávať povolanie zdravotnej sestry/ v mojom prípade brata/. Chcel som sa ale spýtať na platové podmienky tz. koľko ako čerstvý bakalár môžem dostať, ak by som robil toto povolanie??

jul

Tak ako, Oknaj, kolko budes mat? :)
Ja mam hrubeho napriklad 14.200 (cca, nechce sa mi hladat vyplatnu pasku)teda to je zaklad. Lenze v cistom mam okolo 17 tisic, aj so sluzbami.
U nas sa zatial VS na paske neprejavi, len specka. Aj to len vtedy ak ta na nu vyslal zamestnavatel. Ak si si ju urobila na vlastne triko, je ti nanic. Vraj kazdy specku nemusi mat, zaplatia len tie, ktore su na oddeleni potrebne a to nie su vsetky. Takze takto so speckou...

oknaj

takže zajtra idem na pohovor do jednej nemenovanej nemocnice v BA. Som veľmi zvedavý ako dopadneme/idem aj s kamaratkou/.Ďalej som veľmi zvedavý na platové podmienky, podľa zákona má byť sestra s VŠ vzdelaním zaradená do 8 platovej triedy ale čo kamaratka vyšla so mnou školu a zamestnala sa tak jej dali 6 platovu triedu, že tam nezaváži, či máte VŠ titl. bc-tak uvidím ako dopadneme s tým platom my...

jul

To je prave to, ze postupne budes donutena do tej izby len nazriet a prasit prec, ked budes vediet, ze mas, trebars, nachystat a rozdat lieky a to do vecere, ktora pride za 15 minut. Potom budes mat par ludi na krmenie, hned nato zmerat tlaky, spravit prevazy a zapisat o kazdom pacientovi ako sa pocas sluzby javil, co mu bolo podane a tak. na to vsetko budes mat mozno hodinu, lebo potom uz treba spravit vecerne odbery a potom uz je koniec sluzby. Potom tam mozes ostat a hrat sa s detmi, to ano :)
Ja to nepisem nejako ironicky, len TOTO, presne toto ma zerie. Ja som tiez mala ine predstavy.
Ale aby som nebola taka pesimisticka, nie kazde oddelenie je take narocne. Myslim, ze detske je jedno z tych, kde je prace menej, kde je jednou zo sucasti denneho zhonu sa aj detom venovat. Len su proste oddelenia, na ktore skusenu sestru, ktora to uz pozna, nedostanes ani heverom :) a ja som na jednom z nich.
deticiek byva na odd. na 10-15, vacsina s matkami. Na takej chire ci nervovom je ich aj 25 a zo 10 imobilnych. Rovnaky pocet sestier. Tak si porovnaj...to detske nebude take zle. Len tam su zas urcite ine veci, ine nevyhody, ktore my z oddeleni dospelych nepozname.
Ved mozno nam niekto o tom napise?

sandrika_

Lepšie s detmi dokažem komunikovať a srandovať ako s dospelým. Ja nie som typ, čo iba nazrie do izby či je všetko v poriadku a zavrie dvere. Mne by to nedalo, musela by som sa s tým chorým malým aspoň trochu zahrať,kresliť aby nebol smutný/ná že je v nemocnici, teda ak by mu to stav dovoloval a mne čas :))

jul

co by si si nemohla vybrat, ak budu mat volne miesto na detskom, pojdes na detske :) jasne, ze budes mat znizenu moznost sa zamestnat, ak budes trvat na detskom, ale vybrat si samozrejme mozes.
Ja neviem, ci by som zniesla nejake velmi chore dietatko...ale to sa snad tak casto nevyskytuje.

sandrika_

Ja mam hrozne rada deti, tak potom ak by som si mohla vybrať, radšej by som bola niekde na detskom oddeleni :)) To by ma hrozne bavilo, starať sa o tie malé, šak aj väčšie deti. Deti su vdačnejšie a milšie ako dospelý.

jul

Sandrika, ja sa tam citim dost uzitocna, ale je ma malo :))
citim hroznu frustraciu, niekedy si hovorim, ze sa na to...ale zatial nerealizujem, vzdy ma to prejde. Pacienti aj pribuzni su vacsinou nespokojni, a to ti neprida :-/ ich pravdaze nezaujima, kolko toho mas, zaujima ich len ich osoba, co je pri pobyte v nemocnici normalne.

sandrika_

Jul, chcela si povedať nekompletna, či nie? Akože neužitočna. Ja tak isto chcem robiť niečo kde budem užitočna.