Mzdy sestier

Príspevok v téme: Mzdy sestier
oknaj

Dobrý deň,
úspešne som ukončil vysokoškolské štúdium štátnou bakalárskou skúškou v odbore ošetrovateľstvo, takže môžem vykonávať povolanie zdravotnej sestry/ v mojom prípade brata/. Chcel som sa ale spýtať na platové podmienky tz. koľko ako čerstvý bakalár môžem dostať, ak by som robil toto povolanie??

jul

Delphia, ale by sa nam pracovalo potom, co....:) ja viem, ze teoreticky je to takto, ale v nasich nemocniciach sa nezmenilo nic uz snad 40 rokov, a predpokladam ze dalsich minimalne 20 sa nezmeni. Ale velmi dufam, ze raz tie zmeny pridu a budeme mat cas sa pacientom aj VENOVAT, nie len sposobom "cislu jedna podat tabletku, cislu dva infuzku a cislo tri prebalit...hlavne rychlo, velmi sa s tym nezabavajte, lebo nie je cas".
Ja sa len cudujem, ze vsetky tie priekopnicky co u nas bojuju za zavedenie novych a novych papierovaciek, takych a hentakych formularov, takych a onakych pomocok...ze nebojuju o to hlavne - minimalne zdvojnasobenie poctu sestier na oddeleniach, zvlast tych tazkych(chirurgia, interne, nervove). Lebo kym sa tak nestane, vsetko toto ostane len teoriou a vzdelanie len titulom ako ozdobou pred menom.
Zatial je vsetko jedno - moze byt sestra aj magistra, ked je raz v sluzbe len vo dvojici, nema na vyber a pojde pekne prebalit ci krmit pacienta. Toto je sice praca sanitarky, ale sanitarka na oddeleni nie je, je na vysetreniach s pacientami :))

delphia

no dovolim si nesuhlasit s tym, ze Mgr. je pre sestru na nic.
samozrejme ze vyssie vzdelanie je potrebne na karierny rast. Mgr. je sestra manazerka, Bc. je sestra vykonavatelka. snad v buducnosti sa bude brat ohlad a vzdelanie a podla toho bude aj napln prace rozdielna. kym sestra vykonavatelka je ta, ktora robi fyzicky s pacientom, manazerka palnuje jej pracu a pise ose. proces. bude nadradena vykonavatelke.
teoria je takato, ale v praxi je to ine. keby to malo byt tak aj v praxi, tak by bolo treba zamestnat viac sestier a tym padom aj naklady nemocnic by sa zvysili. no a toho sa ony brania zubami, nechtami...

jul

ak chces ist ucit na zdravku, musis mat nielen titul mgr., ale aj pedagogicke minimum, to tusim trva 4 semestre? Dakujem pekne :) potom nebudes zarabat ani tych 550 eur :)
inak ano, titul mgr. ti je ako sestre nanic.

oknaj

takže na vykonávanie povolania sestry ti stačí vysoká škola- denne štúdium/ošetrovatelstvo/, kde dosiahneš titul bakalár.Z VŠ dennej formy, ak by si chcela isť hned na dennu magistru- na Slovensku sa to nedá/da sa to v Brne/, musíš mať rok praxe a potom možeš isť na dennu magistru. Inak radšej bež do roboty a magistru si lahko dorobíš popri robote externe- inak pravdu povediac magistra ti je na povolanie vykonavania sestry uplne zbytočná, magistru využiješ len aky by si chcela isť učiť na zdravky,výšky dany odbor+chodenie na prax so študentami atd...Lepšie je na začiatok si spraviť bakalara isť do roboty a urobiť si špecializácie na daný odbor a odd. + potom ak chceš externe tu magistru

sandrika_

Waw to je super nejako tie tri roky vydržím, musím dať v praci vypoveď, pôjdem do školy, budem chodiť na brigady zatial kym skončim školu (teda ak budem stíhať a môcť popri škole poobede) a je to. No znie to jednoducho ale kto chce všetko zvladne. a možno sa dam aj na to Mgr.

jul

Bon,skor ide o osetrovatelstvo, ale odvazim sa tvrdit, ze toho az tak vela nie je...toho stredoskolskeho. Zakupis ci pozicias si vhodnu knihu, aby si mala aspon zaklady a snad to staci. (aby si vedela zakladne postupy, problemy, nazvy...) Prax bude chybat viacerym, aj absolventom strednej zdravotky, cize tym asistentom. Ved oni skoro nic "nemozu", ked pridu na prax...cize ta prax ti asi bude chybat najmenej :)
Drzim ti palce, aby to vyslo, a hlavne...aby si nebola sklamana priepastnym rozdielom medzi peknou ludomilnou teoriou a krutou praxou, ked by si aj chcela, ale nemas kedy...nemas cim...nesmies...atd.

bon

dakujem za dódpovede, dohanat strednu zdravotnu co sa vedomosti tyka problem nie je, mam zas ebou niekolko skusok z bioly z vysky a chemiu som mala tiez kvalitnu na strednej, horsie je to s praxou....dakujem ze odpovede....

jajajaj

Ak máš zdravku za sebou a aj bakalárske štúdium, mal by si mať aký taký prehľad koľko asi zarábajú sestry, ak chce vedieť presnejšie, pozri si priemer podľa krajov a druhu zdrav. zariadenia na stranke www.naseplaty.sk je to orientačne