Mzdy sestier

Príspevok v téme: Mzdy sestier
oknaj

Dobrý deň,
úspešne som ukončil vysokoškolské štúdium štátnou bakalárskou skúškou v odbore ošetrovateľstvo, takže môžem vykonávať povolanie zdravotnej sestry/ v mojom prípade brata/. Chcel som sa ale spýtať na platové podmienky tz. koľko ako čerstvý bakalár môžem dostať, ak by som robil toto povolanie??

sandrika_

Bon kebyže chceme ísť externe, tak tam požadujú aspoň 2 roky praxe v zdravotníctve a museli by sme pracovať v nejakej nemocnici. To aj chapem, lebo ja nemam zdravotnu školu a na dennom študiu by som aspoň chodila aj na prax a tak... a tí čo maju aj zdravotnu školu a su zamestnaný v zdravotníctve a už maju aj prax, tak tí maju dovolene ísť externe.

sandrika_

Oknaj a kam si chodil na tuto školu? SZU v BA? alebo? Ja by som tiež chcela ísť na tento odbor. A ty sa nechystáš študovať ešte dalej na Mgr? Alebo stači mať Bc a už by som mohla robiť sestričku?
Diky za odpoveď.

oknaj

Takže ja mam za sebou aj zdravku aj VŠ v odbore ošetrovateľstvo. Inak som mal spolužiačky, ktore boli z gymplov a dokonca aj z dopravnej, čiže nemali zdravku- mohli isť normálne študovať ošetrovateľstvo,fyzioterapiu,soc.prácu... normálne aj z takýchto škol/samozrejme len denne štúdium, externe to neumožňuje/ale nikdo na nich nebral ohlad že niesu zo zdravky, v prvom ročníku sa museli stihnuť nauciť všetko čo som sa na zdravke učil 4 roky- niektoré to nezvládli a odišli, niektoré svoju cestu skončili na štátniciach a niektoré su bakalárky............Ale vráťme sa opäť k platom sestier ako sa na tom pohybuju........

jul

Bon, externe odbory su len pre zdravotne sestry s praxou, ktore maju strednu skolu (ktora kedysi na to aby bol clovek z.s. stacila). Napriklad dnesni absolventi strednej zdravotky -zdravotnicki asistenti- uz tiez nemozu studovat externe, dokonca ani ked maju prax, len denne.
A ja osobne som volala na studijne do TN a boli tam velmi mili a ustretovi, teta mi dokonca slubila nieco zistit a sama mi na druhy den zavolala :)dokonca ma prepajali na veducu stud. odd. nejaku PhDr. a aj ta bola velmi mila. Zavolaj tam (alebo aj inde), ak budu hnusni, nech si trhnu nohou, hlavu ti neodtrhnu :)

bon

jul dakujem, a prave pre toto som zmatena, ja tiez viem tak, ze sa to neda studovat externe, ale ked som to pozerala na nete, tak tam mali tie odbory aj externe, tak neviem, a na studijne nechcem volat, ak su tam taki ludia ako na tom nasom, tak ma este zhodia pod ciernu zem, namiesto toho aby pomohli......a ja by som isla na denne pryvdepodobne....

jul

Mne sa zda, ze mozes studovat VS ose. s hocijakou strednou, ale iba denne. Externe sa neda, to viem. V tvojom pripade by som zavolala na studijne oddelenie nejakej ose fakulty a opytala sa tam(google). Len tento rok uz to nestihnes...ale budes vediet pre buducnost.

bon

oknaj mozem mat otazku? a mal si predtym strednu zdravotnu skolu? je to potrebne na to, aby som mohla robit osetrovatela? ja mam totiz gympel, jednu vysku rozrobenu, bavi ma ale laka ma to do tejto oblasti, na medicinu je neskoro, tak by som chcela skusit aspon toto popri tejto vyske.....pozerala som to na nete ale nejako sa neviem vysomarit z toho....dakujem,