schizofrenia

evula001

Soroo, aj ja mam tieto stavy. Mne pomaha
preniest sa do reality. Bud nejakym hlukom alebo volou. Zatial mi to niekedy ide.

evula001

Ahoj, mne hadaju ci mam F20 alebo F25.
ano ten test sa vola Rorschachov test.
Snazim sa nevysadzovat lieky, lebo som to skusala pred asi 5 rokmi a nedopadlo to dobre. Ked beries lieky tak to moze predlzit na dlhodobo dobre obdobie.
Liecim sa uz asi 10 rokov.

soroo

Hujer neviem co si tym myslel. Ale bol som hospitalizovany na psychiatrii. Mal som pozitivne i negativne priznaky schizoafektivnej poruchy. Liecim sa uz tri roky vsetko je ok len mavam tuto zahladenost, da sa s tym nieco robit. Pradte mi prosim je to neprijemny stav a uz som v koncoch!!!

cokoladka898

ahoj laura, tie priznaky na mna niektore sedeli, ale nie vsetky. mne povedali ze mam menej dopaminu, a to znamena ze nemam bludy ani halucinacie, ale negativne priznaky a tie na mna z casti sedeli. ale nie vsetko. tak neviem. a aj tie machule som robila. zistis mi prosim ako sa vola ten test?
mne je teraz ako dobre, aj po znizenej davke lieku, teda liekov, tie hlavne co liecia ale beriem, myslim neuroleptika, to sa neodvazim si sama vysadit. ale tie pomocne hej.
a ako sa mas teraz ty?daj vediet aj nieco o sebe nech viem ze som na tom neni sama. dik, pa zatial a drz sa..a ked prides na to ako sa vola ten test len ma potesis.ahoj

Laura777

Možno som Ťa posledným príspevkom trochu pomotala.Ja si osobne nemyslím,že schizofrénia je relatívna.No tie lieky čo Ti dali,Ti dali asi na základe viacerých príznakov, nie na základe testu,tak ich treba brať.V minulosti som lieky vysádzala a choroba sa mi opakovala,odkedy ich beriem poctivo, ataky choroby sa mi neopakujú.Ty si na sebe nepozoravala príznaky,čo máš opísané,keď si vygoogliš popis schizofrénie? Ja áno,lebo schozoafektívna psychóza je zmes schizofrénie a mániodepresie.Takže lieky radšej ber a ako Ti písali,možeš vystriedať aj viac psychiatrov.

Laura777

Čokoládka,ja som pred rokom bola v dobrom stave a vyšlo mi to aj tak.Len neviem,či schizofrénia,alebo schizoafektívna psychóza,či to tam nejako diferencujú.Ten test s machulami je tušim len jeden.Ten je smerodatný.Že vraj.Možem zistiť ako sa volá,potom Ti napišem.Ja som neni doktor neviem,či ju naozaj máš.Schizofrénia sa nedá dokázať biologicky,trebárs z krvi,alebo zo snímku či z kultivácie.Sú teórie,že to sú len dohady,či ju niekto má.Napríklad scientologická cirkev ju neuznáva.No naša medicína ju určuje podľa toho testu.

cokoladka898

ahoj Laura777, ja len neviem pochopit ako to moze na jednom teste nevyjst a na druhom ano. ten ked mi to vyslo som robila v strasne zlom psychickom stave tak to prikladam tomu. neraz sa mam neopakovatelne lepsie aj ked uzivam kopu liekov ale verim ze to nie je kvoli nim ale kvoli tomu ze som zmenila pohlad na zivot.

Laura777

Aj mne to čokoládka,vyšlo už pred 18timi rokmi.Mám schizoafektívnu psychózu,takže nie si sama.Tiež nechápem ako to možu zistiť podľa tých testov.Ale moj ďalší vývoj potvrdil správnosť testu.Teraz beriem liek,len jeden,cítim sa vcelku fajn,žijem plnohodnotný život.Test mi robili znovu pred rokom a znovu mi to tam vyšlo.