Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zapcha ..poradte prosim :(

AdamKrt

Raz som pil Kofolu a ked som ju dopil, este som citil smad. Bolo teplo a uz mi to nejak nemyslelo. Uvidel som v predajni predavat kysle mlieko so zivou kulturou, tak som si povedal, ze si ho dam. Po nejakej pol hodine, ci hodine som sa len divil, aky tlak to dokaze urobit cloveku v crevach....

Ak to bude niekto opakovat, pozor na silne tlacenie, aby nemusel tapetovat :-)

cosmicka

a ta crevna sprcha to je len jednorazova zalezitost ???a potom uz by mal sam organizmus pracovat ?to by som veru brala

marikaPPP

Zácpa může způsobit nejrůznější těžké choroby, proto se proti ní musí v každém případě něco podniknout. Když stolice dlouho zůstává v hrubém střevu, rozkládá se a toxické meziprodukty se dostanou do krevního oběhu a touto cestou do celého organismu. Zácpu způsobuje nejčastěji masitá strava. Já sám jsem takto žil a chodil jsem po světě s kloakou v břichu. Tento případ se opakuje u většiny civilizovaných lidí. U mne se zácpa upravila po přechodu na syrovou stravu. Bylo to před 20 lety. Od té doby jsem neměl žádnou horečnatou nemoc. Dnes bych už ne mohl žít bez přirozené stravy. Mám 80 let a jsem přesvědčený, že při vařené, znehodnocené stravě bych už dávno nežil. Můj otec, který žil na masité stravě, se nedožil ani 60 let.
napiste mi na vitarian82@gmail.com

marus84

daj si stavu z kapusty alebo si vecer pred spanim uvar caj na precistenie (normalne kupis). alebo to psyllium, ale treba vela-vela pit.
ja mam aj potravin.alergiu a tak aj preto som mavala zapchu, tak som sa po dlhej dobe zvazovania rozhodla pre crevnu sprchu (odporucila mi ju aj prakticka doktorka pre alergiu) aplikovaniu priamo v ambulancii na 3 sedenia(treba 3-5sedeni), neverila som, ze to bude taka zmena, normalne som bola lahsia o 2kg, co som mala v sebe tolko nanosov a ked som videla, co zo mna vsetko odchadza, no horor a toto si nosime v crevach. nastastie odvtedy sa mi tak paradne upravil metabolizmus ako nikdy predtym. tak ja si pochvalujem, lebo ten pocit je na nezaplatenie. ani neschudnete tolko na vahe, ako sa citite lahsi, fakt.

kapusta

jedz aspon 3 dni kapustu, kyslu alebo aj obycajnu a na WC nebudes stihat..., nemylim tym, ze budes mat hnacky, ale normalnu stolicu a velmi dobre ta precisti. inak ja kazdy den mam jedlo zo zeleninou, tak s tym uz problem nemam, ale poznam ho velmi doverne, lebo v minulosti som tiez trpela zapchou-nic prijemne...

renika

musíš mať stravu z viac vlákniny a vody, a ráno fajn pomahá na lačno 4 dc teplej vody + o 15minut 100% pomarančová šťava do pol litra a o 30 minut jesť.. ráno do jedla vždy 1 lyžičku ľanového semienka a máš po probléme. a ešte nezabudni jedávať menšie porcie jedla 5-8x denne a ešte môžež aj ten harmanček a ešte veľmi výborný je piť čaj vždy ale večer medzi jedlom 3dc pupavového čaju z kvetov 5 minut vyluhovať + tesne pred spaním jogurt actvia a nejedávaj čokoládu.. a ráno nikdy zapchu nebudeš mať

severanka

..M@teJ..: šak jasné, veď nechoď...zvracať pri zápche je úplne normálne... :D

aby si sa potom nečudoval

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

zapcha ..poradte prosim :( - Fórum - ZDRAVIE.sk