Intolerancia laktozy - čo môžem jesť?

Príspevok v téme: Intolerancia laktozy - čo môžem jesť?
mankosovina

Dobry den, moja zakladna otazka je, kde vsade je laktoza, co vsetko o nej viete, aky sposobom ju mozeme z potravin odstranit?

Tak da sa laktoza odstanit napr. prevarenim mieka? Alebo mlieko, ktore pouzivame na kolace alebo palacinky... Aj ked to dam upiecst, stale tam bude? Pytam sa preto, lebo viem, ze laktoza nie je v joogurtoch, syroch a kyslom mlieku.

Dokonca aj lieky, ktore obsahuju tuto zlozku su pre mna horor, mozete mi k tomuto problemu povedat aj nieco viac alebo odporucite nejake odbornejsie knihy a stranky? dakujeeem :)

Liviam

Dobry den,mam taku otazocku ohladne svojho syna ktoremu v siestich mesiacoch zistili intoleranciu na laktozu.terazma 16 mes.a ja este stale nemam jasno v tom co vlastne moze a co nie hlavne co sa tyka sladkosti velmi ma to trapi ked mu musim vsetko odopierat a tysvetlovat mu ze to co papaju ine deticky na ihrisku on nesmie.Vie mi prosim niekto poradit nejaky specialny obchod s takymi vyrobkami alebo nejake konkretne vyrobky?dakujem krasne za kazdu odpoved,Livia z Ba

issey

Laktazan som mala jedno balenie na skusku pre nedavnom. Beries 1-3 tabletky pred jedlom podla mnozstva laktozy a podla tvojej intolerancie. Ak som zjedla 2 kopceky zmrzliny, male 2 trojuholniky syra,tak to bolo ok. Ale ked som zjedla syrove cestoviny a mala som 3 tabl. laktazanu, tak to nepomohlo. Takze mna to az tak nepresvedcilo. Lebo zmrzlinu ked si tam jeden kopcek, tak to byva vacsinou ok. A tiez jeden mini trojuholnik syra. Jednoducho na vacsie mnozstvo to u mna nezabralo.
Podla mna skus jedno balenie a sama uvidis.

údolie

Dobrý deň, asi mám tiež intoleranciu laktózy. Chcem sa spýtať na liek \"laktazan\", ktorý sa predáva v lekárňach. Môže sa brať dlhodobo ? Aké máte s ním skúsenosti. A ešte všade sa píše , že jogurty nerobia problémy, lenže mne áno, mám po nich vždy ťažký žalúdok. A tak isto po kyslom mlieku.

makaronka123

Ja mám tiež alergiu na mlieko, laktozu a soju. nemozem jest skoro nic (okrem ovocia a zeleniny, cestovin a par jedal). Laktoza je naozaj vsade, aj v liekoch. ale odkedy to dodrzujem, vela problemov sa mi vyriesilo (gynek. zápaly, afty, kŕče v žalúdku...). Bezlaktózové produkty (je ich 9) sa dajú zakúpiť v rakúsku, tam je firma, ktorá ich robí a vďaka tomu môžem jesť všetko, len z vlastných surovín. A dokonca existuje aj bezlaktózová čokoláda. Tak sa všetci držte. pa

elisa_bone

ano, to zalezi od mnozstva mlieka, v tych vyrobkoch...inak ake potraviny este tolerujes a ake uz nie?Ja napr. mozem tvaroh aj kyslu smotanu, ale sladku uz nie...a ty?

elisa_bone

ty si musis vyskusat sama ktora ti robi zle...ja napr. nejake keksiky a horalky mozem, deli takiisto, ale napr. taky mars, kde je aj laktoza, tak to som neskusala...ale napr. kinder maxi(co ma byt same mlieko) to mozem(aspon vidno, ze je to ocub a ze mliako tam takmer nie je :)

elisa_bone

ty si musis vyskusat sama ktora ti robi zle...ja napr. nejake keksiky a horalky mozem, deli takiisto, ale napr. taky mars, kde je aj laktoza, tak to som neskusala...ale napr. kinder maxi(co ma byt same mlieko) to mozem(aspon vidno, ze je to ocub a ze mliako tam takmer nie je :)