Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Koho to trápi?

Príspevok v téme: Koho to trápi?
zelený svet

Dažďový prales z brazílskeho pobrežia Atlantiku do 40 rokov úplne zmizne, pokiaľ bude súčasné tempo jeho klčovania pokračovať.
Vyplýva to zo štúdie nadácie SOS Mata Atlântica a výskumného ústavu INPE. Podľa ich údajov je na východe Brazílie napriek kampaniam proti odlesňovaniu od roku 2000 zničených 34 tisíc hektárov pralesa ročne.

Ak to takto pôjde ďalej, prales na atlantickom pobreží, ktorý je najbohatším ekosystémom na svete čo sa týka druhov, do roku 2050 úplne zanikne, varuje vedec INPE Flávio Jorge Ponzoni. Podľa výsledkov štúdie sa odlesňovanie v tejto časti sveta absolútne "vymyká spod kontroly".

RNG

Neviem kto to ratal ale podla Brazils National Institute for Space Research uvadzaju data z fotografii z druzic na 3145 stvorcovych mil medzi septembrom 2007 a sept. 2008, co je 8131 stvorcovych kilometrov, co je asi jedna sestina Slovenska, tj 813100 hektarov
Teda je to podstatne horsie.
www.guardian.co.uk
Kedze citam o tychto problemoch casto a aj som tam osobne bol a videl som podmienky, v akych miestne obyvatelstvo zije, vobec sa nedivim, ze pouzivaju cokolvek, aby sa z tej biedy dostali. Ostatok sveta by im pripadne mohol pomoct to riesit inac, ale zatial sa nikto "nebuchol po penazenke", aby im to pomohol riesit bez vypalovania pralesov.
Inac aj inde na svete boli kedysi pralesy a ludia ich vypalili a vyklcovali, aby ziskali ornu podu. A to aj vcitane Slovenska. A to im pomohlo rast. Nuz Brazilci sa dozduju len toho isteho prava.
Ak si ostatny svet mysli, ze je to pre vsetkych dolezite, tak musia za to nieco obetovat, nielen kecat a protestovat.

15623

zda sa,ze tu sa uz vsetko vymyka spod kontroly.Ano,mna to trapi,trapia ma aj nase Tatry,aj nase lesy ale co uz mozeme s tym robit

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Koho to trápi? - Fórum - ZDRAVIE.sk