tocenie hlavy

cokoladka898

dnes som bola u ortopeda. predpisal mi tebokan na prekrvenie a poslal na rtg a sono karotid. to sono nastastie dopadlo dobre tak uz len rtg. na kontrolu mam prist o desat dni...

cokoladka898

pagacik, urcite to mozem teraz vylucit tu istu polohu myslim pri uceni a tak. stalo sa to, teda zacalo pocas hospitalizacie kde tomu nedavali velku pozornost a bez akychkolvek vysetreni mi povedali ze to mam zo psychiky.lezala som na psyyychiatrii. ale myslim ze ked tam clovek lezi nemozu hadzat vsetko na psychiku a hlavne ze mi to trva tak dlho. potom som im o tom uz nerozpravala, uz o ziadnych problemch lebo vsetko si odniesla moja psychika a teraz neviem kde mi hlava stoji kvoli tym liekom co mi dali. takze asi tak...
a u neurologa som este nebola...pockam co povie ortoped zajtra. som hrozne zvedava.

pagáčik

čokoládka, a nie je to náhodou tým, že sa veľa učíš, alebo čítaš, alebo sedíš pri počítači v rovnakej polohe,hmmm? Ja som bola totiž v podobnej situácii. Pred štátnicami, učila som sa stále v jednej skrčenej polohe, síce krk ma nebolel, ale hlava sa mi točila a riadne, pár krát som aj odpadla. Tiež som bola u ORL, tiež sa mi vyhrážal akýmsi vestibulárnym syndrómom, predpísal mi Betaserc...nezabral. Potom som začala robiť opatrné cviky na krčnú chrbticu a teraz mám pocit že mi to pomohlo. No a tiež som mala problémy so žalúdkom, kvôli stresom. Školu som ukončila a všetky problémy sú preč. Ak si trochu zmeníš životný štýl, prejde ti to, uvidíš:-)

cokoladka898

no k lekarovi som sa dnes absolutne nedostala lebo hned od skoreho rana som nemohla ist a okolo deviatej sa uz stihnut nic neda. zo 4roch ortopedov co mame v meste maju dvaja dovolenku tak si viete asi predstavit aky velky bol naval u tych zvysnych dvoch...musim ist zajtra hned skoro rano aby som sa vybavila...
a u usneho som bola vcera kvoli inemu problemu a pytala som sa ho na to tocenie a povedal ze od ucha to nemam, ze skor chrbtica...tak musim vydrzat do zajtra.

sabina1205

ahoj cokoladka,
ja som mala tiez problemy tocenia hlavy pri zmene polohy. Neurologicka ma poslala na tusim EEG vysetrenie a tiez to bolo ako pise jaja_jaja nieco s tym strednym uchom. Vysvetlili mi to asi tak, ze v tom strednom uchu su akoby take presypacie hodiny a oni sa niekedy dostanu do nerovnosti a vtedy su tie tocenia..odporucili mi na to len take polohove cvicenia, nic viac..

jaja_jaja

Cokoladka, točením hlavy sa môže prejavovať aj vestibulárny syndróm,je to problém vnútorného ucha. Prejavuje sa to tiež spomínaným hučaním v hlave. Ale je dobré keď ideš k lekárovi.
Už som sa s týmto problémom stretla a dá sa to ovplyvniť aj prírodnými produktami.

Kolinia

skus navstivit aj neurologa, ten tiez pozoruje aj chrbticu, hlavne krcnu a ked mas priznaky s hlavou, tak to bude asi lepsie ako k ortopedovi, ten ta tiez vlastne posle na rontgen a uvidis