Mojej rocnej dcerke predpisali 5 druhov liekov...je to normalne?

Príspevok v téme: Mojej rocnej dcerke predpisali 5 druhov liekov...je to normalne?
elemen05

Ahojte. Mam 14 mesacnu dcerku a vsetko sa to zacalo pred mesiacom...2 tyzdne som chodila s nou k lekarke, lebo mala sopliky, ale z vyterov sa vraj nic nepotvrdilo tak to nechala tak...a nic nedavat...proste asi to malo same ustupit. Za par dni mala dostala taky silny zapal dychacich ciest, ze nemohla poriadne ani dychat.Tolko hlienov co sme jej odsavali som este ani nevidela. Na pohotovosti nam predpisali Nurofen (mala teplotu), Fenistil, Pamycon, Sroptussin...tak sme jej to davali 6 dni podla rady lekarky. Mala sa z toho ako tak dostala ale nebola este uplne v poriadku. O 4 dni sme sa mali ockovat ale ja som nechcela, pretoze som videla ze este nie je zdrava a tak nas nasa lekarka na poslednu chvilu po 3 tyzdnoch trapenia poslala na krcne. A tam zasa naordinovali Trifed, Otobacid (pritom zapal usi nemala), Olynth, a este kazala aj Fenistil, ale ten som malej nedala...myslim, ze Trifed je uz sam o sebe silny. Ale zacala zvracat po tom sirupe.Na pohotovosti sa tomu lekarka divila, ze aj fenistil nam dala k tomu.Uz dva dni bola podrazdena, nejedla a nepila tak ako inokedy, malatna, motalo ju.Dnes mi cely den zvracala. Zasa pohotovost a aj podozrenie ze to ma z tych liekov a zhrozenie, ze po 4 dnoch pauzy vystriedala takmer 8 druhov liekov, z toho jedno antibiotikum. Niet divu ze je teraz v takom stave.Som nahnevana a rozhorcena! Lekari vobec premyslaju nad tym, co detom popredpisuju a ci im to neuskodi inak??Asi nie!!! Uz im neverim, pretoze teraz kym si ju dam \\\\\\\\\\\\\\\"dokopy\\\\\\\\\\\\\\\" to este potrva. Zatazeny organizmus a nechut jest jej na zdravi veru nepridal. Kde to vlastne zijeme??? A mame byt stale ticho a poslusne sa prizerat na mudre slova, ktore nam velmi nepomahaju. Ak to citate aj vy milí lekari, ruku na srdce ...kde sa podel vas hipokrates...?!

ayurvedsky maser

Elemen05 viem vam pomoct ak este mate u dietata tie zdravotne problemy...
Rady na dialku nemaju vyznam a robit si zo seba, alebo z deti pokusneho kralika nema zmysel.
Aj ked nase deti maju problem, tak pokial nemaju horucky, tak z krvnych testov, alebo zo sterov im skoro nikdy nic nedokazu zistit. To vsak neznamena, ze zdravotne problemy nemame.

modrooká

Ja som ten Trifed nekupila,no mala som na recept zltý a dali mi zelený,že to môžu.Potom aj lekár povedal že ten aj uvolnuje čo tam má.

agaven

to som povedala napisala ja mne to povedala priamo primar. krcneho tu v p.b a ze zelený je aj silnejsi aj lepsi ako zlty trifit tak vetsinou pytam zeleny ale u nas ho nedavaju len tak na predaj mozno inde ano ale ja som to pisala aspon ako mi to tu povedali ked som mala s malou problém a to už riadny ale nakoniec ani trifid nezabral nic až to že streptokok po 2 mesiacoch a tolkych antibiot. mi skoro dieta zahlusil spuchla a polihovala celý den nakonies oko spuchlo a rovno lezat hnis jej už vrazal aj do hlavy uchu aj na mandle už mala hnis a 6 dni pred nic len tolko ze snimok nosa je zahmlený a bol koli tomo nie ze sa pohla ako oni povedali ale koli tomu hnisu haha asi tak ani lekar nevie kolko krat co je tomu dietatu od vtedy ja rovno idem na oddelenie krcne s obvodnou už také nic neriesim sklamala ma sice som este u nej ale po poslednom rozhovore ja si vas nezoberiem na zodpovednost rychlo na ložkove chodte tak to mi stacilo a chodila som tam od decembra až až februar a to spuchla a doktor. krcna haha povedala streptokok nie je bacil ten nerobi nic telu po 15 dnoch som tam bola snova a ona opuchla už som sa s nou ani nerozpravala rovno som pytala primarku asi tak a odvtedy 1/2 roka ticho je aj po tom co mi poradila aby sa to radsej už neopakovalo u nej co a ako mam robit keby cosi preto nepodcenovat a nenechat sa odbyt a co tu mate dovidenie haha nie patrat preco kde je chyba atd a preco sa to napr. vracia tomu dietatu ked na nas kaslu dobre ale aby aj deti prehladali a flakali tak to je už potom sila ahojko juj zase som to tu napisala ažaž a prepacte ak tu mam aj chyby ahojte

titi...

lujzinka-ked už tak odborne,tak Trifed žltý je antihistaminikum.Trifed zelený je tiež antihistaminikum plus expektoras.Preto mohla magistra dať zelený miesto toho druhého.Preto hovorila nielen utíši ale aj uvoľnuje.Ked mi neveríš skus sa pozrieť v letáčiku.

agaven

to je jedno napr . aj alergolog dal zodak a povedal ten je slabsi dame xyzal mne to povedala krcna zlty slabsi zeleny ti nepredaju bez receptu a ak aj tak už maju vetsinou tu u nas zakazané ale ako napr pytajte do oci framycoin nedaju ze na recept poprosim haha a mam ho napr ja ani už ku gyndac. nechodim naco tabletky mi už preda aj bez toho aby som cely den cakala potom sa rozcapila a nakoniec mi da mast hej tu predaju a da cipky som rada ze sa da vetsinou vsetko a nemusim chodit a cakat poprosim a predaju mi ja inak ani neviem preco odpisujeme na 31.5 ved je 7.jul a to už aj zdrava ta mala

lujzinka

mile damy! medzi tými trifedmi je velky rozdiel. jeden je na tlmenie kasla a druhy je na uvolnenie hlienov. takze nie slabsi a silnejsi, ale antitusikum a expektorans.