Stres pred statnicami

majuska_

tak mna bakalarske statnice cakaju presne o rok. som na soc. praci a normalne mala som obdobie kedy som sa na statnice normalne tesila, ale teraz... no neviem. akoze na jednej strane to budem mat za sebou, na druhej strane ci sa tesim na realitu neviem, lebo pracu si i tak tazko zozeniem (vidim uz len na tom, ako tazko sa zhanaju brigady a nie to este zamestnanie v soc. praci). takze je to uzasne fakt. mam to mozno o to lahsie, ze jeden z predmetov je biblistika, kedze som na teologickej skole a potom este psychola, pedagogika, pravo a soc. praca v jednom okruhu otazok. tak sa mam na co tesit :))))

luckaa

katuskaa....diky si to moc pekne napisala...ja viem ze ked som sa dostala az pred statnice, praca v poho, posudky fajn, nemozem to teraz vzdzat, este to musim tyzden vydrzat a potom sa mozem zotavovat cele leto:)) ale ked niekedy mam strasne myslienky nedokazem sa nato hlupe ucenie vobec sustredit a kupila som si aj persen, take prirodne tabletky a silne rozmyslam ze skocim niekam k psychologicke ale ani sama neviem ci to vobec v tomto obdobi ma vyznam, no mozno by to pomohlo, ale v prvom rade si musim sama uvedomit ze sa nic nestane ked nahodou neurobim, lenze teraz je to tak ze mozme mat opravny v auguste/bc./ a keby sme chceli ist na 2.stupen musime rok cakat :(((...ale nejak hadam bude nemozem to brat tak dramaticky a trosku sa nad tym povzniest, nejde o zivot nejde o nic :))...dakujem katuss

luckaa

Tak to je horsie ale mozem ti povedat ze ja tiez nie som v tomto smere uplne ok aj ked beriem lieky ale treba si urdzat chladnu hlavu ja som mala tri dni pred statnicami taku dobru naladu som si jednoducho povedala no co ved kolki ludia opakovali este v septembri svet sa koli tomu nezruti. Ja som sa uz dost nastresovala za tie 3 roky uz sa mi stresovat nechce a neoplati. A mozem ta ukludnit ze ked si dokazala zvladnut tolko skusok a dostat sa az k staniciam urcite zvladnes aj tie. V porovnani s niektorymi skuskami co som mala boli statnice ovela lahsie lebo pokial sa naucis aspon cosi povedat na kazdu otazku nemusis sa bat ze ta vyrazia, hlavne bud kludna. Na nervi pomaha pit sumive magnezium pripadne je aj v tabletkach. Fakt pomaha a aj na spanie. Tak hore hlavu verim ze to zvladnes:-)

luckaa

....myslite si ze ked clovek trpy nejakou neliecenou psychickou poruchou alebo uzkostou, zvladne statnice???vnutorne sa nato necitim, co robit?

bojim

ahojte, mna to čaká 10.6. a už sa to učím dva tyzdne,čím viac sa učím,tým viac toho zabúdam a mam pocit,že absolut nič neviem a že som zabudla aj to čo som vedela :D,bývala spolužiačka sa to učila 4 dni a išla tam s tým pocitom,že to na 100% nespraví a spravila to na A :D tak ja neviem,dúfam,že sa na mna usmeje šťastena :))))

kaktuska

gejby: Nenechaj sa znervoznovat tym ako daleko su s ucenim druhi. Moja spoluziacka mala den pre statnicami ked som jej volala jeden a polkrat precitane otazky ja som ich mala 3krat prejdene a ona mala ciste acka a ja dve becka... jednoducho treba zamakat, verit si by trochu sikovny a vynaliezavy...tot vse :-)
fgf:Teba musia dobre casto osierat vrabce ked mas tolko stastia :-D

fgf

kaktuska, niekto ma smolu a niekto stastie...ja som si na maturite vybral jedinu otazku co som vedel(a to som si myslel, ze to je len taky mytus, ze nejaky ziak si vytiahne jedinu otazku co vie) ...pocas pripravy na odpoved som mal este 5 minut usmev na tvari, ake sa mi to zdalo neuveritelne :D

gejby

katuska....dakujem kraasne za povzbudzujuce slova, xi...ale vies ake to je ked mi vyvolavaju spoluziacky, ktore maju uz 2tyzdne dozadu volno ze vedia 30 otazok a ja sa akurat 8ucim:(((...ale ja im to natrem 11ho a ukazem co vo mne je:))a hlavne si nepripustim nieco take ze to nespravim, lebo pred koncom sa musi bojovat a nie vzdavat:)...ucte sa vsetci aby bolo kraaaaasne leto..pa

kaktuska

Gajby ver ze ked sa do toho poriadne pustis tak to za ten tyzden zvladnes.Ja som sa ucila tak 2 tyzdne ale s tym ze mi myslienky ubiehali uplne inde takze to bolo dokopy skor ako 1 tyzden ucenia. Jendoznacne je treba vediet, ako si napisala, nieco ku kazdej otazke, ked nebudes vediet doplnujuce otazky budes mat iba horsiu znamku ale ked nebudes vediet k vytiahnutej otazke ani ceknut mozu ta vyhodit. Inac mne sa na mature stalo presne to iste, jedina otazka z 30 ktoru som ani nevidela a ja som ju vytiahla :-/ A s obhajobou sa moc netrap ja som si v noci pred statnicami spisala klucove slova raz som si ju povedala a bolo. Tak drzim palce:-)