Register trestov

Príspevok v téme: Register trestov
whee_ee

Dobrý deň, zaujímalo by ma, čo sa deje, keď osoba mladšia ako 18 rokov dostane zápis do registra. Je možné ho ztadiaľ nejako odstrániť? Čo robí škola? Prihliada sa na to pri vstupe do zamestnania?.. Nemám na mysli, keď dotyčný bol trestaný, ale keď napríklad dostal pokutu, napr. za pokus o drobnú krádež a podobne.. Viem, že dotyčný nesmie rok urobiť niečo podobné, inak sa to berie ako trestný čin.. Potom sa to vymazáva alebo ako?.. Ďakujem.

whee_ee

ivka, tiež sa mi to akosi nezdá, ale prečo by to potom policajti vraveli?... žeby sa im zažiadalo len strašiť?.. no keby bol skutočne zápis atď, nemusel by byť informovaný aj zákonný zástupca?..

ivka.

pokiaľ nebol súd a nebol právoplatne odsúdený, tak to v registri trestov nie je. Drobné krádeže je to isté ako pokuta za rýchlu jazdu, alebo ak nemáš bezpečnostný pás. A to tiež v registri nie je. Alebo sa mýlim? Ja to viem tak, že nie je.

whee_ee

mimo školy, riešene zápisom, pokutov a bude posielaný list na školy. medializované nie. v podstate to nebolo nič také vážne... preto myslím, že by sa to nemalo brať ako poškvrnenie mena školy.

ShaulaThalit

A kto všetko vie o tej krádeži? Bola aj nejako medializovaná v meste, kde študuje? alebo len riešená políciou diskrétne? Stalo sa to v škole alebo inde?

ShaulaThalit

vylúčenie? vieš, ja by som ti vedela povedať, ale ide o to, kde je dotyčný na škole a čo urobil...
ale myslím že samotné vylúčenie nehrozí... ak si vezmeš, decká dnes dostávajú len znížené známky zo správania, ak urobia prešlap...

ShaulaThalit

register trestov sa nevymazáva. Ťahá sa s dotyčným až do konca jeho života...
Na školách ti neviem povedať, ako to je, ale na policajnej akadémii, ani na podobných školách by neuspel- tam musí byť rejstrík čistý.
Čo sa týka zamestnaní, v niektorých to je každému jedno, ale v niektorých nie. Pokiaľ je to len niečo malé, ako napríklad, drobná krádeš, pokus o krádeš, myslím, že v tom by problém nemal byť.