Dokážete dať lekarovi uplatok?

Príspevok v téme: Dokážete dať lekarovi uplatok?
liviaa.

Dali ste niekedy lekárovi úplatok, pretože ste cítili, že bude potom o vás lepšie postarané? Ja to nedokážem, už len zo strach, že si to možno nevezme alebo preto, že sa môže cítiť sprosto.
Teraz som v takej situácii, že neviem rozpoznať, či môj doktor fakt čaka, že mu dám niečo, alebo je taky arogantný, neochotný povahovo a nema na mňa stale akože čas.

inkubator

dedokino, chod s tymto svojim svetonazorom do p... Viem o ludoch, co dali za operaciu uplatok a uz nie su medzi nami a tych, co nedali za rovnaku operaciu uplatok a dneska ziju.

demetermaco1

je to tak že niektotí lekárilen s obyčajným MUDR si namýšľajú že nad nich niet ale su aj taký ktorý vedia pochopiť nás obyčajnýchn ludí ,ale aj taký profesory a docenti su mnohokrá veľmi ľudský že nechcú vziať za žiadnu cenu niakú obálku,pre nich je mnohom krát viac obxčajné "ĎAKUJEM" a vedia sa z toho ťešiť že sa im podarilo pacienta dostať z toho najhoršieho a aj celkom vyliečiť

demetermaco1

je to tak že niektotí lekárilen s obyčajným MUDR si namýšľajú že nad nich niet ale su aj taký ktorý vedia pochopiť nás obyčajnýchn ludí ,ale aj taký profesory a docenti su mnohokrá veľmi ľudský že nechcú vziať za žiadnu cenu niakú obálku,pre nich je mnohom krát viac obxčajné "ĎAKUJEM" a vedia sa z toho ťešiť že sa im podarilo pacienta dostať z toho najhoršieho a aj celkom vyliečiť

mikri

Práve o to ide my platíme do poisťovní ale čo sa dostane k doktorom to je druhá vec. Nemám predstavu aké majú platy ale je tiež rozdiel medzi obvoďákom, očným atď a nemocničným lekárom čo fičí na smeny, pohotovosť a k tomu náročné operácie... Jasné že aj niektorý oční majú optiky a pod. Inak napr. taký ortopéd ktorí robí v štátnej nemocnici dva razy do týždňa a potom v súkromnej tak potom nie je o čom. V obidvoch by mal odvádzať rovnakú robotu, starostlivosť iba s tým rozdielom že v štátnej je obmedzený čo sa týka techniky a materiálu poisťovňami a v súkromnej si to platíme my takže nie je obmedzený lebo ak si zaplatíš tak dostaneš všetko čo je možné. Takže si myslím že aj systém prispel k tomuto stavu. Ale je to samozrejme aj o charaktere toho doktora. Poznám profesorov čo sú super a správajú sa aj ako ľudia a poznám MUDr. ktorí si myslia že nad nich nie je a na ostatných pozerajú zvrchu.

radca

To, ze sa davaju uplatky lekarom znamena, ze zdravotny system u nas nefunguje. Keby sa zmenil, tak by sauplatky mohli volat cenami za lekarsky vykon. Lekari, ktori, by pytali prilis velke uplatky, by jednoducho nemali ziadnych pacientov. Ja platim lekarom tak, ze odvadzam poistne. A to nie je mala ciastka. Je tovidiet aj navonok, tak, ze poistovne. ktore v podstate len prerozdeluju peniaze, su v novych modernych budovach a zamestnanci maju pokial mozno, co najdrahsie auta a lekari ordinuju v starych osarpanych ordinaciach a beru uplatky nie len od pacientov, ale aj od dealerov liekov, ktore predpisuju.

titi...

Tá predavačka mala pravdu s tým vrátením bonboniérov atd.Ja som robila tiež v Jednote 16 rokov az do materskej.Vtedy ešte sa nepredával tovar cez kod.Jednoducho známa nám priniesla odpočítali spočítali sme cenu a mohla si vybrať druhý tovar.Týkalo sa aj iných nie len lekárov.Napríklad z mestského uradu k nám chodila tiež.No toľko kávy bombonierov nikto neskonzumuje.Aj v rodine sme mali sestričku.Aj tá hovorila že aj ona aj doktorka kupuju len obyčajnu kávu,luxus balenie im ani nechuti takže to tiež darovali dalej.No len čím íným podakuješ?Vlastné skusenosti:dcérky tiež mali už rôzne dezerty,otecko chodí na nákladáku a istému inžinierovi niesol párkrát piesok,štrk.Aj ten poslal deťom kvalitné dezerty,oteckovi flašu.Aj chápem že to nezjedia všetko,však už ani moje deti moc netužia po mersi dezertu atd.Ked nejaký pacient má doma ovocie,myslim vlastnu záhradu ešte akurát to môže zobrať aspon naš lekár aj tomu sa potešil ved má deti tiež.No neviem ale dopredu uplatky dávať to sa mi hnusí.

kp

ak je pravda, čo písala predavačka, ako sa vracajú bonboniery a kávy do obchodov , tak je to hrozné. Ale zas čo by s toľkými deyertmi robili, že?

titi...

Veru existuju lekári ktorí najprv čakaju niečo do vrecka,nejaku obálku,potom spravia tu robotu.Skoro každá pacientka pred zákrokom sa chce zabezpečiť že bude v dobrých rukách.Naštastie ja som ešte zákrok nemala,no viem ako to chodí,chudák už nebohí otec tiež išiel za primárom ked ho čakala operácia.Po pár rokoch aj za iným doktorom.Hnusí sa mi to ale čo už.Ja som mala 2 pôrody.Prvýkrát som poznala toho doktora len z nemocnice,kto mi to robil.Bol slušný,potom som mu poslala niečo ked manžel prišiel za mnou po pôrode.Cely čas sa zaujímal o nás kým sme boli v nemocnici.Druhýkrát som rodila u svojej doktorky.Bola som spokojná,doteraz som.Môžem sa na nu spolahnuť aj teraz.Druhý den po pôrode manžel mi išiel podakovať s obrovskou kyticou.Chcla som aj obálku,no ani za svet nechcela.Pritom mi vždy pomohla počas tehotenstva.Počas tehotenstva sa dialo u nás všeličo,choroby v rodine,mama mi zomrela,krček sa mi otváral veľmi skoro.Držala ma nad hladinou,vydržala som napriek všetkému do 40-ho týždna.Pre mna to znamená že som našla človeka,kto je ochotná pomáhať v ťažkých situáciách,vie pochopiť cudzých ľudí ked maju problém.Okrem toho je dobrá odborníčka a nie je lakomá.Má rada svoju prácu,nie je namyslená dá sa s nou porozprávať pýtať si dobru radu.To je na nezaplatenie.Chápem aj tých ktorí daju lekárom,Chcu aby sa o nich bolo dobre postarané.My pacientky sme im nukali peniaze za svoju prácu,pritom maju takisto vyplaty ako každy z nás.Ze sa im to zapáčilo,ked dostanu?To je už chyba ked su len vtedy ochotný ked dostanu.Pritom nie každy pacient si to môže dovoliť,vyhadzovať len tak peniaze.Teraz už ako ich postoj k pacientom zmeniť.