socialna praca

ivka363

ahojte kočky všetky príspevky som si tiež prečítala ale bola by som rada keby ste mi priblízili o čom je ten pohovor..a ten test je ťažky??ako ste sa naň pripravovali??ďakujem pa

saulin

nebolo to myslene ze to teba bude bavit. ide o to že treba robit kroky proti takím fatalnym chybam ako ze predrogované deti chodia po uliciach a ich rodicia ich doma cakaju tiež s drogami a v rodinnej idilke si pozrú večerný program v telke. nahanajú sa rodičia čo zle obliekaju svoje deti alebo ich udreli.tí prví rodičia su nepovšimnutí. trochu prevrateni rebríček hodnôt si myslím. nejde o tvoj pekný zaramovaný diplom na stene ale aby sa robili kroky proti takymto veciam. Nechcem ta demotivovat ale na toto sa treba zamerat. Len neviem či to nieje zakorenené v systeme natolko že s tim niekto môže pohnut. Držím ti palce a aj tvojmu odhodlaniu pre dobrú vec.

tili

sme sa tu nejako rozdebatili :) no ani by som to nenazvala nejakym nadsenim, dobre viem, ak je situacia na trhu prace, co sa tyka nasej profesie,ale dufam, ze sa mi podari najst taku pracu, ktora ma bude bavit a prajem to aj vam dvom :)

bon

sway aj ja som zvazovala medinu a lutujem ze som tam neisla, ale zase urcite by som neisla do blavy, tu je medina o nicom......a tili hadam ti to tvoje nadsenie vydrzi aj do praxe, pretoze co sa napocuvam o soc pracovnikoch na vyske, tak skoda reci, aj ked nehadzu ich vsetkych do jedneho vreca, ale aj tak, tak hadam sa vas tam najde aj par takych ktori to budete robit nakoniec fakt normalne a preto, ze vas to bavi.....

tili

preco by ma bola skoda? ja si nemyslim, aj ked musim uznat, ze lukrativnejsie povolanie je urcite medicina...ale nelutujem, ze som na nu nesla, pretoze co som sa rozpravala s kamosmi, ktori ju studuju, tak by ma to asi nebavilo...a na druhej strane, kde je napisane, ze budem robit soc. pracovnicku? mozno skoncim v nejakej uplne inej oblasti, ale to momentalne neriesim...aj soc. pracovnik ma siroke uplatnenie, ci uz na uradoch prace, na sudoch alebo v roznych soc. zariadeniach...ja nepatrim medzi ludi, ktori hladia len na peniaze pri vybere skoly, pretoze je vela medikov, ktori studuju len kvoli tomu...u mna je na prvom mieste nieco uplne ine.

tili

Nehnevam sa, nemam preco...ano, som si ista, zeby som ju zvladla, pretoze sa poznam...ale medina by ma hlavne musela bavit a pravda je, ze ma nejako nelakala,hoci som o nej uvazovala, ked som koncila gymko...a o tom, ze sa medici ucia bez prastavky tiez radsej pomlcim, mam dost kamosov na medine, tak viem, kolko sa ucia...nehovorim, ze malo, ale urcite maju cas aj na oddych...ale to je takisto o kazdom cloveku individualne, ako to tu uz bolo spomenute

bon

tili nehnevaj sa, ale ak si si ista ze by si zvladla aj medicinu, tak potom sa fakt nemas co stazovat ze mas tazku skolu teraz, pretoze medici sa ucia v kuse, u nich neexistuje take nieco, ze koniec juna a mam po skuskach, oni sa ucia cele leto v kuse, aby presli dalsi semester....