Trombofília

Príspevok v téme: Trombofília
Hellohello

Ahojte. Chcem sa dozvedieť viac o tomto dedičnom "ochorení", keďže na internete som toho veľa nenašla. Môj otec bol na testoch, jeho obaja rodičia to majú. On je na to tiež pozitívny, čiže ja budem musieť ísť tiež na testy. Viete mi niekto povedať, ako to potom bude s antikoncepciou? Počula som, že ju budem musieť vynechať 6 týždňov pred testami. Bojím sa, že sa mi to rozhádže. Ako sa toto "ochorenie" prejavuje?

ketinka

Ďakujem pekne za rady,neviem ale ty si doktor alebo zdravotak alebo???? ked vše tak ovladas...
No mam ale diagnostikovanu TROMBOFILIU FII.protrombin,
takže neviem či to je uplne ok. No musím byt pod dohladom...

RNG

osobne na riedenie krvi odporucam vitaminy E a rybacie oleje, pripadne rozne enzymi.
Tak ako to beru lekari v USA, povacsine, hoci svojim pacientom tiez predpisuju NSAID lieky na riedenie krvi.

Pravidelne brane NSAID ako aspirin a anopirin postupne poskodzuju vystelky zaludka a criev, a podla statistiky(JAMA, LANCET)len v USA sy zodpovedne za 17 000 smrti rocne na vykrvacanie a 120 000 navstev na pohotovostiach.
Takze nie je to az taky "slaby" prostriedok, ze by sa mohol brat len tak neobmedzene dlho.

karioll

cau ketinka
ked ti dal anopyrin,predpokladam,ze si inac uplne zdrava,lebo sa dava v podstate iba ako prevencia,je slaby na rozpustenie trombu ktory vznikne v hlbovych zilach.cize predpokladam,ze ti urobili vsetky hemokoagulacne vysetrenia.cize zakladne su:faktor V leiden,mthfr,inr musia byt negativne.okrem toho 32 veci sa vysetruje standardne pri kazdej navsteve.najdolezitejsie je d-dimer.protrombinovy cas a fibrinogen.cize vychadzam z toho,ze mas vsetko negativne.anopyrin iba po jedle,moze ti urobit problem v zaludku,ak mas astmu,nemal by sa brat,sposobuje bronchospazmus.ked pojdes na nejaky planovany krvacavy zakrok,musis ho vysadit aspon 3 dni pred tym.v tehotenstve su problemy,tak ako pri uraze,chorobe,infekcii,lebo vtedy sa krv zahustuje a vytvara troby.ale opakujem,ak si bola riadne vysetrena,a naozaj ti urobili vsetko co som pisal,mozem ti iba pogratulovat.opatrny by som bol s hormonalnou antikoncepciou,a dufam,ze ti standartne vysetrili a aj budu homocystein.proti zvysenej hladine ucinkuje kyselina listova,su to tabletky za asi 70 centov,je to potrebne brat pred otehotnenim a pocas tehotenstva,predchadza sa vyvojovym chybam plodu,napriklad razstep chrbtice.a vela vody pit atd.tak dlhy a zdravy zivot ti prajem

ketinka

karioll:
Ahojky,no dnes som bola u hematologa,predpísal mi ANOPIRIN a mám ešte absolvovať cievne vyšetrenie,takže zatial takto....a o pol roka na kontrolu.
Ale mám strach že ako by to bolo v tehotenstve,ak by som raz chcela mat dieta....nehrozia tam nejake važnejšie komplikacie aj čo sa týka plodu??????

RNG

Nuz ja som mal uz dvakrat krvnu zrazeninu v nohe a velmi rychlo som si ju rozpustil nattokinazou. Samozrejme som bral vyssie davky , ako odporucane na flaske, bral som pre istotu 4 x 2000 FU niekolko dni, . Potom som presiel na 2 x 2000FU a dnes neberiem nic, lebo mi stacia normalne traciace enzymi, co ako starsi clovek musim brat, aby som dobre travil
Nattokinazu nosim zo sebou stale, ked citim kedykolvek bolest koncatiny alebo tlak v hrudi, okamzire si jednu kapsulu dam, pre istotu,
Clovek nikdy nevie, ci to nie je z nejakej zablokovanej cievy, a nez by som cakal, ze sa z toho nieco vyvinie a skoncil na pohotovosti, radsej sa preventivne branim.
Inac toto nemam vycicane z prsta, to dnes je velmi dobre znamy fakt a je hromada lekarov, co to pouziva.
Povodne vyskumy su z Japonska, lebo nattokinaza je enzymaticky extrakt z natto kvasenej soje.
Samozrejme, farmaceuti o to nemaju ziadny zaujem, lebo sa to neda patentovat ani na tom nijak zarobit, lebo je to lacny prirodny produkt. Skor maju zaujem, ako to ociernit, co sa im zatial nijak nepodarilo, lebo doplnok sa predava s verifikovanou fibriolytickou ucinnostou(jednotky FU), v kvalite a zaruke GMP, tj vyhovuje FDA ako neskodny potravinovy doplnok a aktivita v FU musi byt v rozmedzi +-5%, nezavisle namatkovo kontrolovane.

karioll

ketinka
neviem sice odkial si,ale u nas v blave to je otazka hodiny,doslova,kym su vysledky.prvu injekciu do brucha ti pichne sestra,potom par dni si pichas sama,a prechadzas na tabletkovy warfarin.bol som z jednou babou u lekara,padla pred mesiacom na schodoch,obcas ju bolela noha,ani si to nevsimala,lebo vedela,ze to je z toho padu,potom sa jej za par tyzdnov zacalo zle dychat a taka plucna embolia,ze skoro zomrela.a prosim ta doveruj plne lekarom a neber do uvahy vselijake"rady"akokolvek dobre mienene

ketinka

Nikita:
Ano,možeš mi o tom niečo povedať aj sa liečis,bereš nejaké lieky??? A ak si bola nahodou tehotna,nemala si nejaké komplikácie???

nikita 234

Hellohello

AK SA ti potvrdí trombofíia, z antikoncepciou sa už budeš musieť rozlúčit a to navždy. Je to aj môj prípad...

RNG

Ja sem zase pisem len z dovodu, aby som ludi informoval, co je novsie zname, a na com niektori lekari pracuju.

Teda ti,ktori sa zaujimaju a pouzivaju prirodne latky a ine metody v lakarstve, nez bezne pouzivane.
Aj chapem beznych lekarov a ich drzania sa konzervativne toho, co poznaju, aj im mnohym trochu vycitam, ze sa nesnazia poznat aj to, co nie je tlacene medickym priemyslom.
V ich prisahe je totiz nieco co ine odbory a profesie neslubuju pri odovzdavani diplomov , tj pomoct pacientovi nadovsetko.

farmaceutka1

No a ja pisem z praxe.
Proti nattokinaze nemam vobec nic, ale ti ludia uzivaju to, co sa u nas pouziva a maju to na recept.