nemozem dat meno ktore sa mi paci

Príspevok v téme: nemozem dat meno ktore sa mi paci
exrodina

ahoj,chcem pocut vás nazor. Pred dvomi tyzdnami moja tehotna buduca svagrina mi dala otazku ake mam vybrane mena pre dieta (ona uz mala pripravene do nemocnice meno nella) ked som jej povedala ze dievca melissa a chlapec leo,prikyvla a hovor siel dalej.za tyzden nato mi volala z porodnice so slovami,, ukradli sme ti meno,, mala sa vola melissa. Ostala som v takom soku ze vam to nedokazem povedat!!!!!!!!!!to meno som mala vybrane uz asi 5 rokov a manzel tiez. Prerusila som s nou veskeru komunikaciu a nechcem ju uz nikdy vidiet. zda sa vam to hlupe,? ale mne nie ja viem to meno si moze dat kazdy ale ja uz nie.......... som uplne nestastna z toho, akoby ste sa citili vy

aster

aj ja si myslim ze je to uz len plac nad rozliatym mliekom,ale vazne ludia toto su mi maniere,naozaj originalny sposob nadobudnutia mena,.Ale nieco ti poviem pri kazdom zavolani na malinku si na teba spomenu, tomu ver. Urcite casom ta to prejde,aj ked to meno budes mat do konca zivota pred nosom a zasa vzdy tebe pripomenie AKO TO NAOZAJ BOLO. Vela stastia a prajem originalnejsie meno ako nejaka skareda melissa alebo liliana,ty budes mat meno po ktorom asi zacnu praovat na dalsom dietati!srandujem. dufam ze nieco pekne si vyberies

delphia

podla mna to je nakoniec jedno, ci podrazili ukradnutim mena, alebo niecim inym. ide tu skor o ich charakter, resp. necharakter. dnes meno, zajtra....????
co najdalej od takychto ludi...

malickasom

kvoli menu sa rozhadat mi pride hlupe. neni jedine a svete. mala si ju podpichnut aka je originalna a srat na nu. na svete su aj dolezitejsie veci. ved ani nevies ci niekedy budes mat dievcatko. proste sa na to vykasli. a pride mi fakt trapne vyberat tieto cudzie mena detom a este sa predbiehat kto bude originalnejsi. tak ale ak z nich nic nebude, aspon menom budu vynikat.

exrodina

jééé , prispevky budem asi citat do vecera no ved nic to, prave preto som sem pisala lebo som chcela vediet vas nazor. NANAKA dakujem za navrhnutie ústavneho liečenia,ale myslim ze by ho potreboval niekto iny, AAAAAAAAAAAAANO DIEVČATA A PRISPIEVAJUCE , MOJA SVAGRINA AJ S MANZELOM VELMI DOBRE VEDELI ZE TIETO DVE MENA MAME DLLLLLLLLLLLLLLLHO VYBRANE A SOM SI ISTA ZE V PRIPADE MUZSKEHO POTOMKA BY SI TAKTIEZ POZICALI TO MOJE, NA KTORE SICE VYHRADNE PRAVA NEMAM, ale velmi som tuzila po tom aby moje dieta to meno malo a to z roznych nepodstatnych dovodov. Moja mila svagrina velmi dobre aj s manzelom vedela co robi pretoze to ze sa mala naroodila som sa dozvedela ako posledna,pretoze mi nemal kto z celej rodiny povedat ze nakoniec pouzili meno ktore ako dobre vedela som tuzila mat ja, Verte mi ze z celeho srdca malinkej prajem len to najkrajsie a nejlepsie v zivote, ale takuto skusenost s rodinou, by som vam naozaj nedopriala, ja naozaj neviem neviem neviem a nechapem to. Keby ste poculi ten telefonat a videli ma po nom, tak by ste pochopili. Ubezpecujem vas ze sa z toho urcite dostanem :) ale ci a kedy ich navstivim a ci vobec to neviem. Jedno vsak viem iste toto bol obycajny zakerny tah mne za chrbtom, pretoze ako 35 rocna zena mi mohla aj s manzelom zavolat a kludne mi povedat ze to meno kt. som si vybrala daju sebecky oni.Mozno potom by to pre mna nebol taky sok,...a necitila by som sa tak hrozne. Aj tak vam vdaka za kazdy vas nazor. majte sa pa.(a pozor na zavistlive svagrine, viem o com hovorim)

sway

aster,
nevymyslaj si scenare..Mozno rozhovor vyzeral takto:Ahojky,stale sa neviem rozhodnut ,ake meno dam dcerke.Ake mena sa tebe pacia,len pre zaujimavost.Ona povedala melissa a 3 dalsie..Potom bolo ticho,svagrina vobec nerozmyslala a ked uvidela to dievcatko svitlo jej,ze Melissa je to prave pre jej dceru.
V zasade suhlasim s nanakou,az na ten 4ty bod(chorych ludi je sice dost,ale keby toto riesil psychiater,boli by plne cakarne).Tato diskusia,len dokazuje,co za sebeckych,namyslenych a pomstichtivych ludi beha po svete a co vedia porobit pre obycajnu malichernost.

aster

nanaka chcem sa ta s tvojou vynimocnou dusevnou schopnostou spytat ze ak si raz najdes muza a jeho setra sa ta tyzden pred porodom spyta ci mas vybrate mena a ty s usmevom povies ano uz pat rokov snivam ze svojej dcere dam meno KARAFIAT, a za tyzden sa KARAFIAT narodi ci by si sa nad pousmiala a mykla s plecom ved co zivot ide dalej deti su zdrave a nase vztahy su uzasne. ved mi to pride smiesne

nanaka

1) Ak svagrinej zdvoraznila, ze chce meno len pre seba, bolo to od svagrinej blbe. Ak nie, za nic nemoze. V oboch pripadoch je to vsak na uprimny rozhovor a nie na urazanie sa.
2) Zdravie deti - ano, pretoze je to priklad pre skutocne dolezitu vec (na rozdiel od exkluzivity na meno Melissa)
3) Trauma tej zenskej z toho, ze jej svagrina "ukradla" meno je nic v porovnani s traumou, ktoru zazije jej manzel v pripade ze mu mila manzelka pokazi vztahy so sestrou ... pridaju sa k tomu este nejake majetkove nezhody ako je na slovensku zvykom a rodina sa viac neuvidi
4) Chora je autorka toho prispevku a skor nez zacne plodit Melissy, Menthy, Rozmariny a ine bylinky by mala porozmyslat o navsteve prislusneho odbornika

darika

Jezisi,co tu vy riesite?
O par rokov,ked budu s rovnako starymi detmi chodit v lete na kupaliska a v zime stavat snehuliaky,tak sa tomu uz len zasmeju.Da ine meno,na ktore si zvykne a zivot ide dalej.Ja som bola s manzelom dohodnuta na Adamovi a minutu po porode,ked sa ma prisli opytat na meno,som povedala zrazu uplne ine.Ked nas prisiel manzel pozriet a povedal meno dietata,tak povedali,ze priezvisko sice sedi,ale ze meno take tu nemaju a povedali mu to,o ktorom on vobec nevedel.Doteraz sa na tom smejeme.To sa mal so mnou kvoli tomu rozviest|?

sway

No nepisala,ze to hovorili aj v minulosti.Praveze svagrina zavolala - asi hladala inspiraciu a ona jej akurat povedala,co sa jej paci..Mala by byt rada,ze sa zapacilo aj svagrinej.

aster

myslim ze exrod. tu pisala ze meno mali s manzelom uz dlho vybrane a urcite o tom vedeli , tak neni o com. Tiez si myslim ze tragedia sa nestala, ale napriek tomu sa mi to ukradnutie mena vobec nezamluva