Nadané deti

1111111

ja poznám jedného chlapca,čo navštevuje školu na teplickej ul.,jeho matka si myslí,že je nadaný,tak ho tam dala,samozrejme po výber.skúškach, doteraz sa nenaučil poriadne písat,strašne škrábe,lebo tam predpokladajú pri nástupe do školy,že to už ovláda,tak sa s tým nezaoberajú,,,on má problémy sa tam zaradit,robí zle,na hodinách neustále vyrušuje,už mal problémy so šikanovaním spolužiaka, dostáva zlé hodnotenia atd.tak teda neviem,či to bola správna volba pre tohto chlapčeka,pre ktorého by možno normálna škola urobila viac,a hlavne neviem ako sa tieto deti zaradia do normálneho života...spoločnosti,ked mi to niekedy pripadá,že ich tam zhlukujú umelo,,,ved emocionálna inteligencia je omnoho doležitejšia,,,ja by som tam svoje dieta nedala,

lola3

ja mam opacnu skusenost. k nam prichadzaju deti z Teplickej na nase realne gymnazium a musim povedat, ze je vela omnoho sikovnejsich od nich a navyse ten prvy rok je pre nich velmi tazky, lebo ich navyky su prakticky nulove. musia si zacat robit domace ulohy a viac sa zapajat do kolektivu a taktiez obsediet na mieste a ucit sa vyjadrovat. a to je pri vsetkych. po tom roku su naozaj zabehnute a nemaju problem. aj spavanie sa im vynikajucu upravuje. takze tak. moje dieta je tiez nadane, ale na teplicku by som ho nikdy nedala. pocula som o tom dost a nachcem to tu rozoberat. ale pravdou zostava, ze je len na rodicovi ako vyplni volny cas dietata, ako sa mu venuje a potom, ked je zamestnane tu energiu vybije a nemysli na hluposti. vynikajuce realne gymnazium, kde dostane zaklady zo vsetkych vied, je sto krat lepsie ako jedna skola pre nadane.

jajka001_

tiez som si myslela ze je hyperaktivny ale podla psychologicky to nie je hyperaktivita ale prejav toho nadania, zaujmu. ked sa v skole nudi, tak vyrusuje, vymysla, preto su potom tie problemy

gadgetka

Sesternica ma nadpriemerného syna ... IQ asi 140. Tiez uvazovali o skole na Teplickej, ale potom si povedali, ze nech je radsej super v normalnej ako priemerny v specialnej ... V skole samozrejme exceluje, ale maju s nim velke problemy, chodia do skoly raz do tyzdna. Dieta je podla mna hyperaktivne. Psychologicka im odporucala kruzky, a tak ho dali na futbal, chemicky kruzok a este nejaky, a odvtedy je chlapec kludnejsi. Tieto deti treba zamestnat a vela sa im venovat... Ale je to zrejme individualne, znama ma syna, ktory vyhrava medzinarodne sutaze a hra na 5 hudobnych nastrojov a nema s nim ziadne problemy. Najlepsie asi poradi nejaky dobry psycholog.

delicate

v BA je skola pre nadane deti na Teplickej, ake mate skusenosti? kolko sa plati? nemyslite ze nadane deti su diskriminovane? potrebuju specialny pristup a predsa, ak nie su peniaze, mozu skoncit horsie ako priemer. postihnute deti financuju vsetci, nadacie, fondy...

alzbee

No moj brat mal tiez nadpriemerne IQ a mal ist aj do skoly pre nadpriemerne inteligentne deti...avsak zial, vtedy sme boli na tom financne velmi zle a tak brat chodil do normalnej skoly. Tiez to povazoval za cosi uplne zbytocne, iba tam sediet, no i napriek tomu mal vzdy ciste jednotky-iba zo spravania mal dvojku, lebo on sa tam proste nudil. Bol fakt talent-v chemickej sutazi skoncil ako treti v Europe, prvy na Slovensku...proste fakt mozog. Ale nakoniec zacal experimentovat s marihuanou a vsetok jeho talent siel do prdele. Chybu spravili rodicia, ked ho nedali ako decko do tej skoly,co odporucal psycholog. S nadpriemerne inteligentnymi detmi je to tazke-maju zvlastnu povahu, casto ich nikto nechape a ked sa ich talent nerozvija, tak mozu dopadnut zle:((...ved aj takeho Einsteina povazovali za blazna, nie? malokto ho chapal...

teri78

mam 18 syna s nadpriemernym IQ ktory neodvrava,pomaha doma ,netula sa a predsa ho vyhodili uz z dvoch skol pretoze povazuje sedenie v skole za zbytocne straveny cas.rada psychologa znela -nechajte ho on sa musi sam spamatat.tak teraz chodi do prace a my cakame ...