sobáš v kostole

Príspevok v téme: sobáš v kostole
pennywize

Rozmýšlame nad svadbou a môj chlan by sa chcel silou mocou ženiť v kostole. Ja však nie som pokrstená. On mi hovorí, že to nie je žiadny problém. Rodičia vravia, že sa budem musieť dať pokrstiť a chodiť na nejaké skúšky k farárovi. Chcela by som vedieť, aká je pravda, napriek tomu,že sa chalana snažím od kostola odhovoriť.

bon

no to co tu pisete je sice zaujimave, ale pravda je taka, e to zalezi od konkretneho farara, moj ujo si musel spravit najprv birmovku, inak mu nedovolili sa brat v kostole.....,poznam maleho ktoreho nechceli pokrstit preto, ze jeho rodicia neboli vzati, museli hladat farara ktory by to bol ochotni spravit....., takze je to strasne individualne a maju v tom riadny bordel

daniel_dan

My sme si sobáš v kostole odpustili. Ja som evanjelik a farár chcel, aby som prešiel na katolíctvo. Tak sme sa na to vykašľali. 1997 - Nitra.

dorotenka

BIRMOVKA nemusí byť, keď sa chcete sobášiť v kostole, v tomto som si 100% istá. A whee_ee a si krsná len tak, alebo to máš aj na papieri? Kňazi by mali pokrstiť dieťa, aj keď rodičia nie sú zobratí, alebo je len slobodná matka, pretože to dieťa nemôže za to, čo robia jeho rodičia.

alžbeta

tak toto by aj mna zaujímalo- vyzerá, že to závisí od konkrétneho farára, ako to vezme. a to som nevedela, že katolíci aj zmiešané náboženstvá sobášia v kostole:-o a napr. dieťa mi pokrstia- u katolíkov, ak nebudeme zobraní vôbec, alebo mimo kostola alebo keby som bola slobodná matka? velmi zaujímavá téma, mohol by sa niekto kto sa vyzná vyjadriť.

zabicka1611

Penny - mam kamarata, ktorý nie je pokrstený a ani primanie a birmovku nema a oženil sa v kostole. :) Musel však posielať dake papiere s potvrdenim, že svoje deti bude vychovavat v krestanskej rodine,že ich proste nebude odradzat od učenia o Ježišovi!!.....neviem blizsie, ale ak chces popytam sa :)

my sa chceme brať buduci rok a moj priatel nema birmovku..musi si ju urobit ci sa da aj bez nej??

katty19

ale nie, aj katolícka cirkev pripúšťa uzavretie manželstva medzi ľuďmi rôznych vierovyznaní, toť, moji rodičia a brácho so švagrinou

hm hm

Ja som pocula, ze katolicka cirkev robi problemy, pokial su ludia co sa chcu vziat ineho nabozenstva.Od teba by chceli,aby si sa preonacila na katolicku cirkev.Vraj evanjelicka cirkev je viac v pohode a sobasia aj zmiesane nabozenstva.