Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako sa toho zbavit?

Príspevok v téme: ako sa toho zbavit?
nick1212

Zdravim, takze uz mam toho dost aj ja a chcem sa toho zbavit. Moj problem je ze o svoje veci sa strasne bojim ze sa im nieco stane, napr. spadne mi mobil a 2dni nespim lebo sa bojim ze sa mu nieco stane, aj ked si poviem ved dam ho opravit aj tak sa bojim... dalej ked sa niecoho nezvycajneho dotknem kazdych 5 minut si umyvam ruky lebo si myslim ze ich mam spinave a zoberiem nieco do ust a potom sa bojim ze mi nieco bude. Takisto ked ma nieco boli vzdy myslim na to najhorsie a aj ked ma to uz prestane boliet spomieniem si nato a automaticky ma to zacne boliet resp. namyslam si. Takisto ked nieco urobim napr. zamknem dvere asi 3x ich musim ist skontrolovat ci su zamknute aj ked viem ze som ich zamkol proste musim, lebo poto mnemam dobry pocit.Chel by som sa vas opytat ako sa mozem toho zbavit, ist za psychologom nemam abolutne cas. slo by to aj inak? Velmi pekne dakujem za odpovede. :))

AdamKrt

Skus tu uzkost premenit na nieco pozitivne a nebudes mat s tym viac problem. Staci byt viac flegmatikom :)

Povedz si, ze co sa stane ? Zruti sa svet ? Ved aj ten nas svet je len zrnko prachu vo vesmire... :)))

nick1212

Ok takze uz sa mi dnes podarilo nekontrolovat 100x dvere iba raz pri zamknuti :)) robim pokorky :D Este by som sa chcel spytat kedze mi nikto neodpovedal je mozne ze sa s toho dostanem sam?

AdamKrt

alzbee:

rozdiel je v tom, ze vela toho z OCD by na mna sedelo. Ale je tam podstatny rozdiel. I ked vselico robim, ci nerobim, myslim, ci nemyslim - i ked si nieco uvedomujem, alebo uvazujem istym stylom - NEMAM z toho uzkost.

Pretoze predstavim si problem, jeho mozne nasledky, ale aj mozne riesenia nasledkov. A nasledne sa snazim to negativum premenit na pozitivum. Takze nakoniec mi to neprinasa uzkost, ale radost, ze som poriesil nejaky problem :) Netrapim a nikdy som sa tymto netrapil, ze nieco take mam, robim...

Jednoducho pre mna je bezpecnost konickom, mam tak aj podobnu pracu v ktorej je prave vyhodou to, ked clovek dokaze predvidat kopec situacii, ktore sa mozu prihodit. A mozem tymto situaciam predchadzat skor, nez nastanu.

Takze - niekto ma rad holky, niekto vdolky... :-)))

alzbee

Ved v poriadku, nikto ta nenuti, aby si sa siel liecit alebo co...iba sa nam zda, ze tiez mozes mat OCD a to je psychicka porucha (aj ked sa ti mozno paci!!) a kedze tak velmi dbas na bezpecnost zdravia, tak by si mal vediet, ze psychicke poruchy sa liecia...

AdamKrt

Poviem to takto. Niekto rad fajci, iny ma rad auta, treti rad korculuje. A ja ma zalubu v bezpecnosti. Nevidim to ako problem, ale ako konicka :) A na nejake OCD z vysoka... :))))

AdamKrt

nick1212:

neviem, co to je a ani ma to nezaujima :) Nebudem na kazdu blbost hladat nejaky dovod. Dnes si chce kazdy ospravedlnit svoje ciny, ze za to nemoze.

A co, ked to mas ?

Napr. ja mam pracu, kde svoj strach a obavy premienam realne do planov. Napr. firemne krizove plany pre rozne situacie, co sa stane, ak... ? Auditori si to velmi pochvaluju :) Tam, kde bezny firemny plan najde 4 prepokladane moznosti zlyhania, ja ich vidim 4x tolko. To, co by ineho ani nenapadlo. A div sa svete, to co som volakedy prepokladal, sa napr. za 4-5 rokov casto naplnilo. Ludia sa z toho najskor smeju, ale ked dojde na danu situaciu, potom sa usmievam ja a niekto iny place :)

Co by som z toho robil problem, ked sa k tomu postavim tak, ze negativum, zoberiem ako pozitivu. Bojim sa, ze sa nieco stane, ale ak sa stane s niecim, tak co - kupis si nove ? Alebo opravis to a nieco sa naucis ? Alebo ak ochories, tak co - jednoducho posilnis si imunitu... :)

A ze nieco viac krat kontrolujem ? No a co, aspon je to poriadne a ma clovek istotu. Ako ked si raz povie, ze nieco urobil a nakoniec to neurobil.

Takze neberiem to ako negativa, ale skor pozitiva... ;-) A ak je to choroba, tak ju nechcem liecit, paci sa mi a vyhovuje mi to :)

alzbee

AdamKrt: Osobne si myslim, ze tiez mozes mat OCD...vyskusaj si o tom precitat viac na internete, ci sa v tom nenajdes...aj ta tema ohladom chorob pri sexe, bozkavanai, pettingu, co si zalozil, bola trosku prehnana (ale nemyslim to v zlom)...proste clovek ma mat nejake hranice...samozrejme, ze kazdy si umyje ruky pred jedlom, aj ked s jedlom manipuluje, ale myslim, ze je prehnanae stale len mysliet na to, ze sa mi nieco stane, ze ked sa dotkenm niecoho hned chytim daku chorobu...ale pokial ti to teda v tvojom zivote neprekaza, tak to teda neries, ale davaj bacha, aby to neprerastlo do nejakych extremov..

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ako sa toho zbavit? - Fórum - ZDRAVIE.sk