povinne ockovanie

Príspevok v téme: povinne ockovanie
bublifuk

Dobry den,

stretla som sa uz s mnohymi diskusiami na tuto temu ale nikde som nenasla jednoznacnu odpoved na moju otazku: mozem odmietnut povinne ockovanie mojho dietata? co sa stane ak po porode odmietnem dat moje dieta zaockovat? Nechcem tu diskutovat o tom ci je to spravne alebo nie, chcem vediet ci je to mozne. Dakujem.

Súvisiaci obsah

severanka

radšej vydržím reakciu na očkovaciu látku ako ochorieť na niektorú z chorôb proti ktorým sa povinne očkuje

bublik

este jedna primitivna otazka, ak poziadam o odklad ockovanie proti tuberkuloze, musim tak urobit pisomne, alebo to len tak poviem sestricke v porodnici? musim pri tom udat dovod? bude dostatocnym dovodom ked poviem ze si nemyslim ze je to pre moje dieta bezpecne, alebo si mam dopredu pripravit nejake podklady? aby som vedela s cim do tej porodnice ist a aku reakciu ocakavat...

bublik

severanka, lenze ten isty zdravy sedliacky rozum ti kaze zamysliet sa, ked vidis reakcie na ockovania... a nemyslim len opuchy a teploty. to je jedno, stale sa tu opakuje dokola to iste, nema to zmysel.

Peto T

doktor999: Keď hovorím o kiahňach a špičkových vedcoch svojej doby, mám na mysli mená ako Alfred Russel Wallace, Charles Creighton, William Farr, Edgar M. Crookshank, a ďalší - Pearce, Collins, Hadwen, Beddow Bayly, White, Tebb.

Všetci títo publikovali a vystupovali proti očkovaniu. Väčšinou boli najprv jeho zástancami, no po preskúmaní faktov dospeli k názoru, že ide o nepodloženú poveru. Ja s nimi súhlasím, a neschopnosť vakcinátorov predložiť dôkazy ma v tom neustále utvrdzuje.

Ak si dával v škole pozor, aspoň niektorí z nich by Ti mali byť povedomí.

severanka

Peto T je Damian? dobre vedieť... :))

inak, myslím si, že na to aby sme občas vedeli čo je správne a čo nie, netreba podkladať nejaké štúdie. Stačí zdravý sedliacky rozum.
tieto debaty o správnosti očkovania sú fakt zbytočné. Očkuje sa už dlho a zrejme to nejaký zmysel má, keďže aj vďaka tomu vymizli niektoré závažné ochorenia...

Peto T

:::: Ľutujem, ale kým mi nepredložíš vedecký dôkaz o účinnosti vakcín, musím Tvoje vyhlásenia brať ako rozprávky. Ešte stále si nedal jedinú štúdiu. Je to taký problém?

::::

Slova DRZ HUBU A KROK sa skor hodia na teba a Damiana/Peto T/.Boli by ste najradsej,aby ste vsetkych oblbli tymi vasimi vymyslenymi rozpravkami a aby vam len nikto neodporoval a neargumentoval nahodou niecim inym.

RNG

nuz to by som aj ja rad videl. Hlavne ked sa rozprava o povinnom ockovani a brani prava rozhodovat jednotlivcom o svojom vlastnom tele, chcel by som vidiet a mat pristup k celemu vyskumu veducemu k schvaleniu vakcin ktore mi chcu nanutit.
Vzdy sa hovori, ze v demokracii maju ludia pravo na informacie, aby mohli sami posudit, co je pre nich dobre a co zle, len v tomto odbore to utajuju a nutia nas brat ich rozhodnutia len s odovodnenim, ze "oni su si isti, ze je to pre nas dobre"
Kazda diktatura ma tento isty argument:
"my vieme, co je pre vas dobre a my sa rozhodneme, a preto drzte huby a krok".

Peto T

doktor999: Pred časom si tvrdil, že veríš len dvojitým slepým štúdiám ako "zlatému štandardu EBM". Popri tom si stihol mať povýšenecké výroky na adresu netradičných spôsobov liečby.

Už si teda konečne našiel nejakú dvojitú slepú štúdiu o dlhodobej účinnosti vakcín? Vyhlasuješ sa za doktora, tak by si snáď mal byť schopný takej maličkosti?