povinne ockovanie

Príspevok v téme: povinne ockovanie
bublifuk

Dobry den,

stretla som sa uz s mnohymi diskusiami na tuto temu ale nikde som nenasla jednoznacnu odpoved na moju otazku: mozem odmietnut povinne ockovanie mojho dietata? co sa stane ak po porode odmietnem dat moje dieta zaockovat? Nechcem tu diskutovat o tom ci je to spravne alebo nie, chcem vediet ci je to mozne. Dakujem.

Súvisiaci obsah

Peto T

bebe258: Podpísali sme vyhlásenie, že očkovať nechceme, tak v pôrodnici, ako aj neskôr u pediatričky.

Ale v pôrodnici by sme to už možno robili ináč, napríklad takto: rizikaockovania.sk

Ináč, na nete je nový materiál rozoberajúci "povinné očkovanie" z právneho hľadiska: www.ockovanie.org

hanitas

AHOJTE, NEVIETE NIEKTO CI OCKOVACIA SCHEMA JE ROVNAKA PRE DIETA KTORE SA ZACNE OCKOVAT AZ OD 1 ROKU??? DAKUJEM.
SOM PROTI TOMUTO BIZNISU S LUDSKYM STRACHOM A ZDRAVIM. VID: INICIATIVA PRE UVEDOMENIE SI RIZIK Z OCKOVANIA. SK

bebe258

Peto T a ako ste to odmietli? Kedy? Po pôrode ste povedali, že nechcete očkovať? aleob ako? A komu ste to povedali?

Peto T

evita 80: Písal som o BCG vakcíne, ktorá sa u nás očkuje pár dní po pôrode (zvyčajne 4.deň).

Ale ja osobne by som neočkoval radšej ničím (svojho posledného som už nedal, po zlých skúsenostiach predtým). Riziko vakcíny sa mi zdá podstatne vyššie, než riziko daných chorôb, a očkovacia ochrana je dosť slabo dokázaná a k tomu ešte krátkodobá.

evita 80

Peto T, mojho zacnu ockovat od 6,5 mesiaca, myslis ze mam este odkladat? TBC ma uz za sebou..
Manzel chce dat spravit malemu krvne testy, ci je v poriadku a podpisat to s lekarkou, ze pred ockovanim mu nic nebolo, no neviem ci nie je takyto postup prilis nestandartny.

Peto T

bublik: Aj v Čechách sa už odborníci prebrali a požadujú posun očkovania až od 7. mesiaca veku (zatiaľ neúspešne). Pretože ak sa zaočkuje dieťa s poruchou imunity, tzv. primárnou imunodeficienciou, tak nastanú ťažké, potenciálne smrteľné následky.

Lenže u detí do pol roka sa vôbec nedá zistiť, či majú alebo nemajú túto poruchu imunity! Takže sa vlastne nedá určiť, či dieťa má alebo nemá závažnú kontraindikáciu! To, že sa deti napriek tomu očkujú v takom skorom veku, je jednoducho ruská ruleta. Je to zhruba v duchu hesla "čo ťa nezabije, to ťa posilní", aj keď v prípade BCG vakcíny tá druhá časť o "posilnení" už neplatí.

Českí odborníci navyše upozorňujú, že včasné očkovanie sa vyznačuje podstatne väčším výskytom vážnych následkov než očkovanie po 7. mesiaci.

Ale celkovo nerozumiem, načo očkovať vakcínou, ktorá preukázateľne nechráni pred ochorením, práve naopak, a ktorou už okrem ČR a Bulharska plošne neočkujú nikde v Európe!

Sojuz nerušimyj sa už dávno rozpadol, ale otrasné totalitné dedičstvo, kedy už naposledy zakope krpcami...

evita 80

Bublik, mojho synceka ockovali proti tuberkuloze este v nemocnici, automaticky, ani som nevedela kedy. Doma som mu pozerala na rameno ze aky pupacik tam ma, chapes ze ani ma na to neupozornili, ze to ma zahnisat, odkial som to mala vediet? Tvojho preco nie, odmietla si, alebo mal komlikacie?
Ja to tiez nerobim preto ze chcem sa lisit od ostatnych :) Ludia v mojom okoli ma nechapu, ja neviem ze oni sa vobec nestaraju, jednoducho ockovanie pokladaju za to najlepsie co pre dieta mozu spravit a este si platia vakciny navyse.

bublik

ospravedlnujem sa, blbne mi net :-) takze pokial tomu dobre rozumiem, ak ho dam zaockovat proti tbc teraz, riskujem vedlajsiu reakciu, ktorou moze byt samotna tubera alebo zapal janeviem coho vsetkeho, co sa potom musi liecit antibiotikami atd. a pokial ho dam zaockovat respektive preockovat v skolskom veku, riskujem diabetes jednotku. pekne. hmmm...

bublik

evita, mna lekarka odpisala ze odlozit sa to neda... tak sa rozhodjem co ano a co nie... tiez som na tom tak ako ty, snazim sa zachovat objektinost, lebo neverim ze je vsetko ciernobiele a snazim sa zistit ktore ockovanie je prijatelne a uzitocne a ktore je neprijatelne... je to hrozne tazke, ja som odprirody velmi masovy tvor a nerada chodim proti prudu, ale ked tu ide o zdravie mojho maleho, porazit ma ide, najhorsie je, ze fakt neviem, ci mu tym este neublizim. je mozne ze sme zdedili slabu imunitu, a doktorka ma presviedcala, ze prave deti s oslabenou imunitou treba ockovat... tak neviem, pride mi to trochu nelogicke... ach jaj. tak to teraz konzultujeme s otcom, bavime sa o tom skoro kazdy den a rozhodujeme sa co robit, no mali by sme sa do 21. 10 rozhodnut, lebo to mame prvu prehliadku a doktorka caka ze uz budeme zaockovani s bcg...