Pre Adamakrta- kurkuma

AdamKrt

Asi som pisal o pouziti kurkumy na plet.

Bezna prax je, ze to davaju do pripravkov, ako su pletove kremy. V tych linkoch je niekde uvedene aj ktore.

Cize mozes si zobrat olivovy olej /ten je na ple dobry/ a pridat si do toho par lyziciek kurkumy. Aplikovat na tvar.

Alebo mozes si kupit v Sanitase lekarsku vazelinum, ci kupit nejaky lacny krem, co si das na plet /kludne Indulonu, ci nieco podobne/.

Alebo si kup nechtikovu indulonu /Nechtik lekarsky ma protizapalove ucinky/ a zmiesaj si ju s kurkumou
www.bio-obchod.sk

Napr. doma si robievam nechtikovy olej. Da sa aj mast, ale mast rychlejsie starne. Ma to dobre regeneracne ucinky. Keby som chcel to posilnit este pre plet, fuknem tam z kurkumy...

Postup vyroby /ale miesto masti olej/
-odkaz odstránený-

cajik

Kvoli pleti a precisteniu vnutra. Chcela by som to vyskusat,no neviem ci aplikovat zvonku (v podobe masky resp. umyvanie vo vode s kurkumou-no bojim sa zlteho nadychu) alebo aj pit.

AdamKrt

No, to pitie - naco to pravidelne pit ?

Uziva niekto nonstop liek, ci antibiotika, ked to nepotrebuje ? Telo si na to moze zvyknut a potom by to nemuselo posobit.

Je to ako so vsetkymi bylinkami a cajmi nevynimajuc. Vsetkeho s mierou. Aj caj by sa mal po 2-3 tyzdnoch striedat, alebo urobit si nejaky tyzden-dva prestavku.

Naco to vsak chces pit ? Nejaky problem so zazivanim ? Dlhodobo by som to asi neuzival. Na zaludok si mozes striedat rozne caje - napr. hloh, alebo slez maursky, ci pit mineralku Fatra /zasadita/. Vsetko vsak s mierou...

cajik

Dnes ste v niektorej teme pisali o aplikacii kurkumy v kombinacii s neviemcim na plet,bohuzial tu temu neviem akosi najst,ani vo vyhladavaci. No podla googlu a viacerych zdrojov sa moze stat,ze budem mat potom dlho zltu plet ???

AdamKrt

Nie, nemusel som to pouzit. Pise sa o tom skoro vsade, staci citat

www.bio-obchod.sk

"Kurkuma privádza do tela energiu, dodáva ju pečeni, žlčníku, ničí škodlivé baktérie v črevách. Tiež dobre pôsobí na čistenie pleti, v Indii sa používa aj do pleťových masiek."

uni.exofit.sk

"Mletá kurkuma má výrazne antiseptické, antibakteriálne a protizápalové vlastnosti – aplikuje sa na rôzne rany, popáleniny (primiešava sa do pleťových krémov), brzdí rast herpesu a urýchľuje jeho hojenie. "

"V Indii je kurkuma súčasťou mnohých kozmetických prípravkov, keďže kurkuma rozjasňuje pleť, má antioxidačné vlastnosti a chráni pleť pred výskytom zápalových vriedkov. Podľa ajurvédy sa používa ako základný liek očisťujúci krv."
---------------------------
Jednoducho toto su verejne zname informacie.

Prosim, tu trosku podrobnejsie...
bylinky.doktorka.cz

Pre podrobnejsie informacie sa treba o to zaujimat a nieco si o tom prestudovat. Zatial som to nepotreboval, kurkuku uzivam obcas do jedla iba ako koreninu /alebo ju obsahuje aj kari/.