Zdravie a moda

Príspevok v téme: Zdravie a moda
RNG

Moda a nazory co je pekne a co je nemodne sa menia velmi prudko casom.
Zialbohu to nie je casto len o satach ale tyka sa to dnes aj vzhladu tela.
Nestaci, ze su modne topanky, ktore deformuju nohy, saty, ktore neochranuju pred vykyvmi pocasia a materialy ktore su skodlive pre telo, od patdesiatych rokov minuleho storocia odrazu prisli do mody vychudnute dievcenske postavy(teenager-ske) pre dospele zeny.
Zialbohu tato velmi zdraviu skodliva moda dosial trva, ludia nou maju vymyte mozgy a zeny sa tyraju a nicia si zdravie roznymi neprirodzenymi dietami a prilisnym cvicenim, aby nasilu prinutili telo zostat dievcensky stihlym aj v pokrocilom zenskom veku. Samozrejme to skodi aj pri vyvoje deti, ak tieto pochybene predstavy pouzivaju v tehotenstve.
Protiklad proti tomu je dnes absurdna "vyzratost" ako protireakcia pre tie zeny, ktore boli v snahe byt prilis chude neuspesne.
Oba tieto trendy su velmi skodlive pre zdravie a mali by konecne ich dat do minulosti, do oblasti chybnych nazorov, kedze statistiky nasledkov tychto mylnych pristupov su dnes velmi dobre zname.

[zruseny12]

tak ja tie nohavice nosim,ale musim len ked je velmi teplo,lebo ked je zima,tak by som zmrzla...inak ja som s inymi vecami spokojna...objednavam si z prima mody...

zuzic

maria preto si neobjednavam lebo sa mi to uz par krat vyplatilo:D teraz momentalne uz hrozne dlho zhanam cierne riflove gate a nikde ich nemozem najst...teda take normalne

[zruseny12]

ZUZIC
to je dobre,ze na to dbas-na zdravie,lebo lahko sa zdravie strati,ale tazko sa da VRATIT.../NIEKEDY/
tak v tom ta chapem,tiez zhanam velmi dlho rifle na seba,a par krat som si objednala,na obrazku to vyzeralo,ze su nohavice dobre,a nie bedrovky a nakoniec mi prisli bedrovky.../nebolo ani nic napisane,o ake nohavice sa jedna/
a hlavn aj na postavu svoju tazko zhanam,nohavice...ale ked si objednam podla nasho cislovania/36-38/ tak su na mna ako uliate...vsetko mi sedi,pas,dlzka atd.
PEKNY DEN

Jaaaaa

pozri!ja nechudnem preto aby som bola chudá!ale pre moje zdravie!to je pre mňa na 1.MIESTE!:)
ale máš pravdu prečo bi sa mali ženy trápiť..

zuzic

aha dik... k tomu oblekaniu snazim sa obliekat ani nie tak nezdravo bojim sa o vnutorne organy a tak...trva mi velmi dlho kym si napr. kupim rifle aby neboli moc nizke a ani vysoke jak...

[zruseny12]

a to sa vsetko odrazi potom na zdravi.../tie hole krize/
ja som zila v dobe este ked malo kto sa ATRKTIVNE OBLIEKAL,a o ucesoch uz ani nehovorim...
ked som si nafarbila r.1984-85 vlasy polku na blond a polku na cierno...tak mi tukali na hlavu,ze ako vyzeram/teraz je to normalne/a to uz nehovorim o obliekani...
tak ja chapem mladych ludi,ze sa chcu obliekat,len potom trpi ich zdravie..../je to taka dan,za tu modu/

[zruseny12]

ZUZIC
tak asi take,ked sa pouziva drasticka dieta,aby sa schudlo,alebo tie veci ako BULIMIA,ANOREXIA atd.
ja som nikdy take diety nedrzala,koli chudnutiu,ale citam vselijake clanky...
vselijake tablety pouzivaju na chudnutie,ktore skor ublizia cloveku ako pomozu...
a k tej mode,ja s tebou suhlasim,ved tiez som bola mlada,tak viem,ze ake to je s modou,len mi sme nemali taku drasticku modu,ako teraz,ze su hole krize...atd.

zuzic

maria a ake je to nezdrave chudnutie? viem ze sa o tom vela rozpravalo ale chcela by som vediet ci chudnem nezdravo. a k tomu obliekaniu...ved keby som sa obliekala jak pred 20 rokmi jak by som vyzerala medzi rovesnickami?