MEGASKORBICKA LIECBA-TEDA VITAMIN C

Peto T

O paradoxnej hypovitaminóze sa diskutuje, do akej miery je reálna, ale samozrejme sa odporúča znižovať dávky postupne. Ide o to, že metabolizmus si zvykne na dostatok vitamínu C, a keď mu ho potom nedáme, rozbehnuté procesy rýchlejšie vyčerpajú dostupné zásoby v organizme, ktoré sú malé.

Interferencia s liekmi sa týka antikoagulantov (lebo vitamín C reguluje zrážanlivosť a nechce, aby mu do toho kecali umelé chemikálie; po dlhodobom užívaní účinných dávok vitamínu C je aj tak na zváženie ich vysadenie, lebo sa môžu stať zbytočnými), barbiturátov a amfetamínov (tie vitamín C neutralizuje). Podľa mňa je pozitívne, že vitamín C blokuje účinok niektorých narkotík.

Zvyšuje účinnosť inzulínu, dokonca až 60% pacientov Dr.Klennera s ľahšou cukrovkou si vystačilo s diétou, vitamínom C a injekčný inzulín viac nepotrebovali.

Tu už naozaj vitamín C ohrozuje zisky farmakopriemyslu, takže sa nečudujem, že na neho toľkí útočia.

Peto T

radca: Asi by si si mal o téme niečo naštudovať. Strata minerálov by mohla nastať pri dlhodobom užívaní veľmi vysokých dávok kyseliny askorbovej, pretože v záujme vyrovnania pH moču obličky využívajú dostupný sodík, a keď sa minie, siahnu po vápniku a horčíku. To sú krajné prípady. Dopĺňanie vápnika a horčíka sa v každom prípade odporúča, lebo vitamín C zlepšuje metabolizmus vápnika a škoda to nevyužiť.

Askorbát sodný si nesie sodík so sebou, takže žiadnu stratu minerálov nespôsobuje. Ak si si všimol, práve toto je forma, ktorú tu všetci odporúčajú.

Peto T

radca: Toto je monotematicky zamerané fórum, takže o význame ďalších vitamínov sa tu nerozpisujeme. Láskavo mi nevkladaj do úst slová, ktoré som nikdy nepovedal; je to nízke a primitívne. Význam ostatných výživných látok som nikdy nespochybnil.

karioll

bihgham predsa vies,ze v hlavickach tichto zvieratiek ty,ojka,ja sme jeden clovek.
dnes sa ma zastalo par ludi,tak pocitam,ze do par dni nas bude viac

kosa

ja pisem po slovensky,

ty pouzivas savenstinu.

nic v zlom, aj ty sa mozes naucit po slovensky.

je to pjekne a bez dlznov a dlzob.

celaskon

Neviem preco pleties do tohoto problemu politiku. Kazdy ma pravo sa rozhodnut ako chce. Mam dojem ze demagog si tu ty a snazis sa vplyvat a presadzovat svoje nazory.Neviem ci si uvedomujes, ze mozes ublizit velmi vela ludom.Tie dievcata si zblbol uplne. Ale ludi ktory maju aspon trochu rozumu sa nad tebou zamyslia. A samozrejme to plati aj pre Tvojich posluhovacov.

karioll

kosa
prosim ta, v zaujme zachovania mojho dusevneho zdravia,skus aspon kazde druhe slovo napisat spravne.
dakujem za porozumenie