Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Poznate nejaky výživovy doplnok na opalenie bez slnka?

Príspevok v téme: Poznate nejaky výživovy doplnok na opalenie bez slnka?
Amanda_

Chcela by som niečo čo aspon trošku zafarbi pokožku na hnedo, lebo ja mam alergiu na slnko, take vyražky sa mi spravia, preto sa nemožem opalovať, tak ak by existovalo niečo kvalitne s betakarotenom, čo postupne trošku doda pokožkre opalený vzhľad, bola by som rada ak mi poradite. Ďakujem
samoopalovacie kremy nechcem.

43

este som chcela dodat ze je naozaj pravda ze treba spolu s tou mrkvou jest aj par orieskov alebo aspon par kvapiek kvalitneho oleja olivoveho.ja som si zvolila pupalkovy olej s vit.E .ale schrumla som aj zopar orechov rano.je pravda ze ten karoten organizmus nevie zuzitkovat pokial sa neje spolu s tukom nejakym,ale to staci naozaj par kvapiek alebo cca 2-5 orechov.

vsevedka

Teraz ma inšpiroval RNG s tou škodlivou kozmetikou - samozrejme kto má alergiu na slnko mal by požívať kvalitné krémy na opaľovanie s vysokým ochranným faktorom,

ale ak máte citlivú pokožku ako ja, celkom určite zabudnite na krémy s klasickými chemickými filtrami, ja používam len tie s minerálnymi prírodnými filtrami, alebo aspon kombináciou chemicko-minerálne (napr.Avene)

alergici majú často problémy po Daylongu (vlastná skúsenosť), ináč veľmi dlho vydrží na pokožke, aj sa dá s ním kúpať v mori, netreba opakovane často natierať, ale má chemický filter a je to lipozomálne lotio, čiže sa chémia naviaže na lipidy v koži a alergiu mi nerobilo len slnko ale i samotný prípravok

v niektorých solárkach teraz robia nástrek na celé telo - imitácia opálenia a je to určite zdravšie ako samotné solárko, pretože prípravok je na báze výťažku z cukrovej trstiny a vydrží tuším 7-10 dní

RNG

Ked mas velky prebytok farbiva karoteny(privela mrkvy a pomarancov) moze sa ti zacat vylucovat kozou, ktoru zafarbi na oranzovo.
Nuz definitivne to nie je tmavohnedy melanin, nase ochranne kozne farbivo.
Vsetky pokusy farbit kozu bez slnka zatial boli skodlive na kozu.
Pri stimulacii vytvarania melaminu treba postupovat postupne, aby poskodenie ultrafialovym svetlom nebolo privelke.
A odporucam pouzivat hlavne vitamin E, ktory ako antioxidant tukorozpustny ochranuje kozu pred poskodenim(regenerator)
Nespoliehajte sa na skodlivu kozmetiku, pouzivajte len jedle oleje na opalovanie, najma kokosovy(ochranny faktor 4 az 8) co predlzi dovolenu prvu expoziciu bielych severskych tiel co mame z 15-20 minut na hodinu az dve max.
Dalej nastava poskodenie, co sa prejavi ocervenenim, zapalmi, pluzgiermi a supanim sa poskodenej koze.

vsevedka

Skoč do drogérky, ktorá má v názve stojeden a kúp si výživový doplnok Zdravé opaľovanie,maxi vita, 30 tabliet za 2,19 eura, obsahuje beta-karotén+E-vitamín+selén, zákl.antioxidanty spolu v jednej tablete.Jedna krabička je na celý mesiac, takže lacné a pohodlné ak sa ti nechce, šúpať mrkvu,

navyše ak ho budeš užívať pravidelne mesiac pred plánovanou dovolenkou, možno nebudeš mať problémy so slnením, ja to tak robím predtým ako idem k moru, kde je slnko dosť agresívne + užívam aj počas dovolenky a v pohoďke, ale nepohrdnem ani prírodnou mrkvou-strúham si ju, ale aby sa využil beta karotén je potrebné vždy jesť ju spolu s troškou tuku, oleja, masla a pod., či po dobrom obede.Mne to fakt super zaberá, predtým som na slnko nemohla, teda respektíve len raz a potom som bola týždeň v tieni aj so svrbľavou alergiu v dekolte a na chrbte, aj rukách, to je už minulosť a môžem sa aj vyplesnúť na pláž, ale až tak okolo 16-tej.

Malina.

No super to vyskušam, lebo ja sa nemam kedy opalovať, som v praci a cez víkend je malokedy pekne počasie. A dovolenku mam ešte daleko.
Takže 4 mrkvy za deň stačia? Hned zajtra si pôjdem kupiť aspoň 4 kila aby som nemusela stale chodiť kupovať :))
Amanda vyskušaj to aj ty.

43

mysliš ci som nejedla este nejake doplnky alebo ci som sa neopalovala v solarku?nie,iba tu mrkvu to jablko asi nie je dolezite pri tom,lebo len mrkva obsahuje karoten,ale ja som to mala sucast takej ocistnej kury tak preto aj to jablko.ja to jem este stale uz 9 tyzden a kazdy s ama pyta ze ci som bola na dovolenke alebo ci chodim do solarka,vazne.sama by som tomu neverila keby som to nemala na sebe vyskusane.len mrkvu struhanu s jablkom na ranajky a na desiatu som ju chrumala.ale moja kamoska nestihala cistit do prace mrkvu tak si kupovala tu bio stavu,

43

ak mate problem s opalovanim pokožky,ja som skusila uplne prirodny recept od mojej kamaratky a funguje super.kazde rano si postruham dve mrkvy s jednym jablkom a ocistim si este dalsie dve a do obeda ich chrumem ako desiatu.ak sa vam nechce cistit mrkvu a mate viac financii na zvyš da sa kupit bio štava v takych malych plastovych flasiach 2,5 dc alebo pol litra.to je davka na jeden den.pomaha nielen na rychle a dlhe opalenie ale aj na kopec inych problemov.vrelo odporučam,moja pokozka už po tyzdni dostala pekny hnedy odtien ako od mora.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Poznate nejaky výživovy doplnok na opalenie bez slnka? - Fórum - ZDRAVIE.sk