...BUBLANIE CO TO JE?? aj pre RNG...

Príspevok v téme: ...BUBLANIE CO TO JE?? aj pre RNG...
bublinocka

prosim vas co to moze byt...mam problem ze ak sa najem a potom s niekym hovorim ale aj ked len tak sedim tak mi zacne len tak akoby bublat z ,,brucha,, :)... ale najhorsie ak s niekym hovorim alebo este horsie ak je to viac ludi lebo sa musim zastavovat kedze mi ide akoby na odgrgnutie...a niekedy to trva to odgrgnutie aj par sekund...normalne akoby nieco bublalo...co mam s tym robit??? ako to zastavit??? mam nieco so zaludkom??? poradte nejake lieky ci vitaminy ci hocico ine... dik... :)

bublina :)

Chcem sa opytat v poslednej dobe mi zacalo akoby bblat v bruchu neviem co s tym mam robit. Je to neprijemne hlavne v noci ked niekedy spim u priatela. Ale aj ked sedim. Citala som niektore komentare ze mate pocit akoby ste si chceli odgrgnut alebo take nieco ale ja taky pocit nemam poradite mi nieco? Vopred dakujem :)

mimus

chod k doktorke, ja som mala take priznaky , ale okrem toho mi este v bruchu skrkalo aj ked som nebola hladna, a stale divne pocity v bruchu, a stale som mala pocit ze sa mi da odgrgnut , a trvalo dlho kym sa mi odgrglo, alebo sa mi ani neodgrglo, len ten tlak ostal v hrdle...v krvi mi zistili nejaku bakteriu, a brala som kapsule na uprau kyselin v zaludku + antibiotika ...treba s tym nieco robit lebo bakteria nezmyzne , a po dlhsom case ( mesiacoch) sa moze vyvinut zaludocne vredy...ak je to ono netreba sa bat, vsetko sa postupom casu upravi, len vela liekov sa bere, asi mesiac

RNG

na dodanie kyselin su rozne prostriedky, napr Betain HCl, Pepsin HCl pripadne nnamiesane z farmacii priamo ciste HCl.
Mensie davky jedla naraz, pitie az 2 hodiny po jedle-to vsetko pomaha udrzat nezriedenu vysoku koncentraciu kyselin v zaludku.

Typicka strava, kde sa najprv jedia polievky(rozriedenie zaludocnych kyselin) potom maso a syry(to potrebuje najviac nezriedenych kyselin a preto to dlho sedi v zaludku a caka na dost vylucenych kyselin a medzitym sa kvasi a dokonca hnije) a na koniec toho rychle sa kaziace mucniky,zakusky a sladke napoje ,
to je snad najhorsi pristup k traveniu.
To samozrejme vedie k traviacim problemom hlavne s pokrocilym vekom, ked vyroba kyselin a enzymov poklesava.

RNG

nuz fenel(fenikel) a rozmarin potlacia kvasenie, ale to nie je riesenie, lebo pri zlom traveni za kratko mas tetaniu, depresie a dokonca osteoporozu.
A mizernu imunitu.
Neskor aj poskodeny pazerak z GERD.

Travenie treba napravit, nielen adresovat symptomy.A u teba je to nedostatok kyselin, ktory sa da lahko doplnit.

bublinocka

dakujem velmi pekne...a este by ma zaujimalo ako by som si to mohla napravit...rastlinnymi olejmi...tak ja mam 16 momentalne

RNG

nedstatok kyselin v zaludku nezastavi kvasenie a hnitie v zaludku.
Rozne rastlinne oleje potlacaju kvasenie(fenel, rozmarin...) ale nedostatok kyselin ma aj ovela horsiew nasledky, ako nedostatocne travenie, podvyzivu a z toho vyplyvajuce telesne a dusevne problemy.
To treba bapravit a doplnit.