Podarí sa mi otehotnieť?

Príspevok v téme: Podarí sa mi otehotnieť?
saša2626

Brý večer...
...mám 22 rokov a pred cca 11-timi rokmi ma operovali kvôli ileu (nepriechodnosti čriev)...zostala mi na bruchu asi 10 cm jazva vertikálna pod pupkom...
...bola som u gynekol=oga (na preventívke) a on mi povedal, že by bolo dobré, keby som prvé tehotenstvo mala do 27 rokov...
...mňa vtedy vôbec nenapadlo spýtať sa, že prečo...a teraz mi to celý čas vŕta v hlave...
...môžu tam byť nejaké komplikácie? nemáte niekto s niečím takým skúsenosti...bábätko chcem a nie len jedno...a teraz na to stále myslím...

Catrina

No to sa musis spytat svojho dr. preco si to mysli. V jazve snad problem nebude, vsak kolke zeny maju nejaku operaciu na bruchu a v poho.

asdf275

Ahoj!
nemusíš sa ničoho báť - budeš mať dieťa -
mne vyoperovali 1 z vaječníkov, mám skoro 20 cm jazvu od pupka dole až... a teraz mám 5,5 ročného syna, ktorý sa narodil bez hoci akých komplikácii, to ti lekár hovoril preto lebo keby si rodil cisársky tak by mohli byť problémy s jazvou z vnútra. mne konkrétne hovorili že môžu tam byť vzrasty. takže buď v pohode keď chceš dieťa, tak hurá na to....

hmm

vsak sa opytaj lekara. ja som bola operovana na prsniku a tiez ma to napadlo, ze ak otehotniem a budu sa mi zvacsovat prsia, ze ako budu reagovat vnutorne stehy a predstava kojenia... no radsej si to ani nepredstavovat. chystam sa toho mojho gynekologa na to opytat.

ivka0359

To, ci budes mat dieta, ti nepovie nik. Moze sa stat, ze aj zeny, ktore sa zdaju byt zdrave, deti mat nemozu. A zas aj zenam, ktore maju mnozstvo komplikacii a ktore uz aj lekari odpisali, sa to napokon podari. Taky je proste zivot. Nik to dopredu nevie, ako to bude s nim. Ostava mi len popriat vela stastia!!

saša2626

tip:
ja chodím na preventívky...zdrav. problémov som si v detstve užila až až...
...len že teraz neviem, že keď otehotiem, čo urobí tá jazva na bruchu...keď sa mi bude zväčšovať brucho... :((
...nejako som na to nemyslela, veď mám len 22 a času dosť...ale keď mi gynekológ povedal, že do 27-čky...to je len 5 rokov... :(

tip

Sice toto nie je konkretne rada na tvoju otazku, ale napr. aj jednej znamej asi pred 2 rokmi lekar povedal, ze ak chce mat niekedy deti, nech ich ma radsej hned, lebo potom ich nebude moct mat. Vtedy mala 22 rokov a mladsieho partnera, ktory dieta este nechcel. Tak ho zatial nema a v pohode berie HAK a nema ziadne obavy. Inak ona ani nevedela, ze ma nejaky problem, nemala vraj ziadne priznaky a nakoniec ked sla na preventivku, tak jej tusim nasli taku velku cystu, neviem ci jej hned aj cast vajecnikaA nezobrali, neviem presne, ale nie je to vzdy tak, ako si to mnohe predstavuju, ze nemam problemy, nic mi nie je. To je omyl. Tiez dalsia znama stale hovorila, ze ona nema ziadne problemy, ona ani gynekologa vobec nepotrebuje a nakoniec nemohla otehotniet a zistilo sa, ze problem je v nej. ALE: NA DRUHEJ STRANE ZAS VIEM O TAKYCH, KTORYM UZ DAVNO POVEDALI LEKARI, ZE NEBUDU MAT DETI A V POHODE ICH MAJU.