Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chronicky zapal zaludka

roman08

ja som sa tiez preliecoval na HB liecba trva 7 dni akurat ze to nie su tri antibio. ale len dve to tretie je omeprazolum a je pravda ze niekomu to nezaberie a musi sa preliecovat viackrat.

[zruseny12]

RNG
som len laik,ty toho ovladas viac,ja len pisem svoje skusenosti,a ze som brala TROJKOMBINACIU SILNYCH ANTIB.7dni...
ale pocula som,ze niekomu to nestaci,ze musi brat dalsie...tak ja som mala asi stastie.../sice na kontrolu som nebola,ci helikob.este mam,ale urcite,uz mam travenie zlepsene,ked som mala aj kontrolu na osteocentre zlepsenu oproti prvej kontrole.../
len musim dodrziavat prisnu dietu...aby sa to nevratilo...
ale urcite,ako pises,ze po par hod.bratia ANT.by bolo dobre brat z jablakami probiotika...sak aj ty mas svoje skusenosti a nemam ti dovod neverit...
to hubenie HELIKOB.antibiot.je tiez asi len INDIVIDUALNE...

RNG

maria, pokial viem protokoly na helikobakter su trojtyzdenne. Leda ze by bolo nieco noveho....
V podstate by mohlo nieco znicit bakterie aj za par minut teoreticky.Len prakticky to treba potvrdit.A to nie in vitro, tj v Petriho miske, ale in vivo, tj v tele pacientov.

[zruseny12]

RNG
ale na HELIKOB.sa beru ANT.len 7 dni...
ale zasa ked su ine prostriedky na to,tak neviem,ja len pisem ako mi radil lekar,ze vsetko mi ANT.VYPALIA...tak zbytocne vyhodene peniaze za probiotika...JA SOM SA DRZALA TOHO,A NEMOZEM NIC ZLE POVEDAT...ale to bude asi individualne...
/lekar,co mi to radil,sa zaobera aj alternativou,takze nemyslim si,ze mi zle RADIL.../

RNG

"atb. vypalia probiotika"
Presne pre tento dovod je rozumnejsie pouzivat prostriedky, ktore sice znicia helikobakter, ale neznicia crevnu probioticku floru.
Spomenul som koloidnu striebornu vody a rozne zinkove preparaty, najma PepZin, specificku navrhnuty proti helikobakteru(zinc carnosine)
Inac ked das medzi ATB a probiotikami aspon 3-4 hodiny pauzy, tj zoberies atb pred osmou a probiotika s jablkom(masivnu davku, ako ma napr Swansonvitamins.com vo vyrobku Ultimate probiotics, cez noc sa toi rozmnozia a dodaju rozne ochranne latky do tela, co ta obrania pred nakazami, na ktore je to atb neucinne(plesne, kvasinky, bakterie rezistentne na tie atb., virusy...)
Byt 3 tyzdne bez ochrany probiotik je velmi nebezpecne, nejeden na to doplatil , len si precitaj rozne prispevky.

[zruseny12]

A K TYM PROBIOTIKAM...tiez mi odporucal BIOGAI...na to som zabudla...stale pisem len tie dve...PROBIOFIX A BION3,ALE CHVALIL AJ TIE BIOGAI...
/len ja som ich este nemala,ale PROBIO FIX a BION3-mam uz vyskusane,mne velmi pomahaju,ale je to individualne,kazdy si musi najst vyhovujuce probiotika pre svoje telo.../

[zruseny12]

SISA72
ale ked berie velmi silne ANT. na HELIKOBAKTERA,tak jej aj tak vsetko vypalia tie ANT.to mi vysvetloval LEKAR Z GASTRA a nie je dovod mu neverit,v prvom rade musi znicit HELIKOBAKTERA...
a probiotika,bude brat zbytocne aj tak...ale hned po dobrati ANT.BY MALA ZACAT BRAT PROBIOTIKA...

sisa72

práve ak bereš antibiotika treba brat zaroven aj probiotika, velmi dobré su probiotika BIOGAI- kup si kvapky su bez chuti je to len taký olejček beru sa raz za den a 5kvapiek, musia byt uložené v chladničke. V lekarni ti budu nukat lieky ale lepšie su kvapky nazatažuju žaludok.
pa sisa

[zruseny12]

MISSINKA
a ked doberies ANTIBIOTIKA,tak zacni brat PROBIOTIKA,koli crevam,lebo ANT.ti znicia creva...
ale az doberies ANT.,lebo teraz budes zbytocne brat...TIE ANT.ti to aj tak znicia vsetko/aspon mi to tak vysvetloval lekar/
ja som mala velomi znicene creva,ANT.mi ich este viac znicili,ale hned som zacala brat PROBIOTIKA atd.a mozem povedat,ze creva funguju,ale este nemozem moct skakat...
mne poradil lekar PROBIO FIX,a je dobre brat aj BION3 ta, su aj vit.a miner.okrem probiotik,aj PSYLLIUM PLUS je velmi dobry na precistenie criev-obsahuje probiotika,inulin a omega3...

RNG

znova tu spomeniem zinkove zluceniny a koloidnu striebornu vodu, lebo sa zda, ze su uz prilis zasypane inymi prispevkami.Nuz a toto ale pracuje, mam to aj osobne oskusane aj je na to plno literatury od roznych lekarov, dokonca patentovany zinkovy preparat proti helikobakteru pod menom PepZin(je to 37 mg kapsula karnosinu zinku).
Zinkovy ion(disociovany roztok zinkovych soli obsahuje zinkove iony) je velmi silny antimikrobialny prostriedok, podobne su aj iony medi, striebra(ionicko koloidne striebro) zlata, platiny a ine.
Samozrejme najznamejsie je striebro, ktore je aj snad najucinnejsie a to aj vo velmi malych mnozstvach-desatinach miligramov.
Bezne predavane koloidy maju 5-20 ppm, tj 5 az 20 mg striebornych ciastociek v litri vody.
Na mnozstve az tak nezalezi, ako velkosti ciastociek tj ich celkovemu povrchu, lebo zabijaju mikroby dotykom, tj povrchom.

Naviac cim jemnejsie ciastocky, tym lepsie sa vedia vselikde v tele dostat.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chronicky zapal zaludka - Fórum - ZDRAVIE.sk