Keď tečie chladnička..

Príspevok v téme: Keď tečie chladnička..
afrodia

Dobry den, mame chladnicku asi 2roky starú, funguje ok - chladí, ako má, akurát tak mesiac dozadu začala tiecť - nie von, ale vnútri v chladničke je naspodu voda. Niekde som čítala, že to môže byť tým, keď sa potraviny dotýkajú zadnej časti chladničky, tak ževraj preto... Skontrolovala osm to,ale chladnička stále tečie. Nevie mi niekto poradiť, čo s tým? ďakujem

ananaz

Dobrý deň. čistil som dnes chladničku a narazil som na špinu v kanáliku, ktorý slúži na odtok vody ktorá steká po zadnej časti chladničky. Strčil som tam drôtenku a ked som vyťahoval tak som poškodil vnútro toho kanálika. Chcem sa opýtať, bude mi teraz voda zatekať do chladničky ku rozvodom ?

Magy

btw, chladnicka casto zacne tiect ak je poskodene tesnenie dveri (prip. tesnenie vzadu okolo trubiek) a chladnicka trvale nasava male mnozstva vzduchu zvonka, z ktoreho sa vlhkost zraza na vyparniku a potom odteka.

Magy

Ferko300 - zrejme mas na mysli odtokovu drenaznu hadicku z odmrazovania, co vedie na nadrzku kompresora, kde sa prebytocna voda vdaka teplu z kompresora odparuje. ak sa ti vylialo mlieko a pretieklo aj tu nadrzku, tak sa samozrejme rozlialo aj pod chladnicku.
a mlieko sa v drenaznej hadicke zrazilo, vsak?
existuje jediny spolahlivy sposob.
odsunut chladnicku a dostat sa k tej hadicke vzadu. kusok z nej trci. a silno ju prefuknut. ubezpecujem ta, ze plucami to nepojde, bud budes musiet pouzit nejaky vzduchovy kompresor, alebo aspon bicyklovu pumpicku. existuju aj specialne spreje na prefukovanie.
vysavace vacsinou nemaju moznost napojit hadicu na "vyfuk" a v tomto pripade pouzit saci podtlak nema vyznam, hadicka sa zmrsti a zablokuje.
pomoct moze aj nejaky makke lanko, napr. lanko od brzdy z bicykla, hruba struna z gitary ci ineho nastroja, prip. nylonova struna zo strunovej kosacky.

Ferko300

Dobrý deň, asi desiati ste dali info, ako čistiť ten prekliaty kanálik na spodu chladničky. Keď sa mi tam vylialo asi dva dl mlieka, asi ho so špajdličkou nevyčistím. Chladničku máme Whirlpool.

Deria

Luu007, to sa ti podarilo s tou HLADNICKOU! Mame novy nazov, odvodeny od slova hlad, pasuje lepsie nez chladnicka:D

milos888888

Problem s tecucou chladnickou mam aj ja. Chladnicku som naklonil do zadu a predne srubky zo spodu som vytocil asi centimeter a pol to preto aby sa chladnicka sama zatvarala ked ju otvorim. od vtedy to robi. Mam tyky pocit ze to budem musiet vratit do povodneho stavu. V zadu mam vsetko ciste aj hadicku aj nadobku vsetko viackrat prekontrolovane. Tak skusme poloziť na vrch chladnicky vodovahu a vyvaziť jej uhol sklonu do roviny. Este musim pozhanat vodovahu :-)))

Luu007

Mám tiež takýto problém, ale chladnička má už 6 rokov a doteraz to nerobila, pravidelne som ten odtok vyčistila. Problém ale je, že hladničku máme zabudovanú a preto sa k nej neviem dostať zozadu. Poraďte mi čo mám robiť? Začalo to v tých horúčavách, aj vnútri sme už mali riadne vyhriaty byt, tak som myslela že preto keď sa do nej vždy vovalí horúčava, že preto to nestíha chladiť, ale stále to robí!

lajlaxx

Ahojte,
niekedy sme mali podobny problem aj my, teraz je tiez neprijemne, kedze chladnicka sice vodu odvadza von, no je jej tolko ze sa asi nestiha odparovat a permanentne mame doma pri kuchynskej linke mlaky...ide ma porazit..

uhlie

A nepomylili ste si chladnicku s prackou? V pracke ma byt dole voda, ked sa ide prat. A aj vselijake hadicky tam su. V ziadnom pripade nestrkajte do pracky potraviny.

mate59

voda, ktorá steká po zadnej časti chladničky vteká do žliabku,ktorý má v strede dierku s čistiacim piestikom.Asi bude zanesená nečistotou,prečisti.Voda by mala vytekať vzadu do misky,ktorá je na agregáte a stadial by sa mala vypariť.Neviem o akej hadici hovoríš.Vytrieť, prečistiť a malo by to byť ok.