nič nemá pre mňa už zmysel

Príspevok v téme: nič nemá pre mňa už zmysel
jajo17

Mám 17 rokov. Kedysi som malmal veĺké sny a ciele.Veril som že sa mi raz splnia.A aj sa mi darilo ich plniť.To bolo možno pred rokom. No teraz nemám poväčšine náladu na nič, zamyslím sa do budúcna a nič tam nevidím.Všetky moje predstavy a sny zmizli. Začalo to asi po rozchode, po više ročnom vzťahu.teraz je polroka po tom a ja som akoby nikto.Mám svoje záluby chodeivam aj občas von, ale proste robím to tak aby bolo čo,robiť a že to odmňa čakajú ostatný. Ja by som sa naradšej na všetko vykašlal.Nechcem spáchať samovraždu ale proste na všetko kašlať.Mám teraz aj dievča no ale aj tak ten vzaťh asi nikam nevedie.Vlastne ani neviem poriadne prečo sme spolu...Vie niekto podariť prečo mám takéto pocity?

jajo17

slniecko987 presne viem ako to myslíš "žiť pre seba".Ja som mal také obdobie po rozdchode kým som nespoznal moje dievča.Vtedy to už nebolo všetko už len ja budem robiť to, ja pôjdem tam, ja to a ja hento ale už tam bolo to my v niektorých veciach.Ak mám byť úprimný toto bol aj dôvod prečo som nechcel začať s ňou chodiť.No keď som ju trochu lepšie spoznal tak som mal pocit že je to naozaj veľmi dobré dievča.A začal som ju mať čoraz viac rád.Napomohlo k tomu aj to, že ma dosť balila.Ja som s ňou veľmi rád s cítim sa s ńou príjemne. Čo od toho vzťahu očakávame to neviem. Nepoznáme sa dlho a chodíme spolu krátko tak o nejakých očakávaniach by som moc nehovoril.Myslím, že je priskoro.Iba keď sme sa spolu rozprávali sme hovorili také veci že raz pôjdeme tam, urobíme toto.Boli to plány do budúcnosti aj o niekoľko rokov ale to skôr bolo myslené trochu srandovne.Ale myslím že obom by nevadilo keby sa to raz aj uskutočnilo

sisa72

Ok, niekedy ešte napíš som zvedavá ako to dopadne.. Ja sem tam nakuknem či si niečo napísal.. zatial pá a držím palce..

slniecko987

ahoj jajo...no si na tom asi tak jak ja,presne viem o com to je...viem je to velmi tazke,na vonok sa sanzis aby bolo vsetko ok,ale vo vnutri uz nevladzes a pochybujes o vsetko..dobre je ze si si to uvedomil..a nezalezi kolko mas rokov,cim skor tym lepsie...a skus mysliet na seba..ja sa snezim a zacinam od znova,ja som tiez nikdy nerozmyslela nad samovrazdou ale jednoducho viem aky je to pocit ked ta vsetko serie a ty menas komu povedat ako si na tom,lebo ked nieco povies ine tak sa vsetci budu na teba pozerat ze co ti je?sak ty si taky fajn a take...mozno skus nezamyslat sa tolko nad sebou..ja som vzdy rozmyslala nad sebou ze preco to tak je..preco som nemohla urobit nieco..preco som nepomohla...ano kazdy den,vecer,kazdu minutu som sa samej seba pytala ze co robim zle..ja som tak zla?nie..to len ludia vsetko ocakavaju od teba..ale niekedy sa proste takto zit neda...zit kovli druhym..nie to musis kvoli sebe...

jatymi12

Vieš čo jajo... Ja ti neviem, nečítala som všetko čo si popísal ale z tej trošky čo som prečítala, tak som mala pocit, akoby si tú babu moc nemal rád...V prvom rade podľa mna by ste sa mali vybrať spolu niekde do parku a porozprávať sa o tom. Veď ste dvaja mladí a myslím že aj rozumní ľudia, tak by bolo lepšie si vysvetliť, čo očakávate od Vášho vzťahu - a či vôbec niečo očakávate. Či chcete byť obaja spolu, ako sa spolu cítite a tie všetky otázky ktoré Vás oboch zaujímajú. Možno keď budete mať vo vzťahu jasno, tak aj teba prejdu depresívne nálady a budeš sa na svet pozerať cez usmiate očká...Prajem Ti nech ti to vyjde, a nech nebudeš smutný, lebo v živote ešte príde všeličo a kým môžeš tak si ho užívaj...Pa pa

jajo17

Dám tomu ten čas.Možno ho naozaj ešte treba. Cez prázdniny sa uvidí ako to všetko bude.Možno aj kvôli škole je taká, a ja možno s toho vzťahu predtým ešte, hoci to tak necítim.
Ďakujem vám za váše názori pokúsim sa niečo si s nich zobrať.

sisa72

Podľa toho čo si napísal, si myslím že Ta určite miluje.. A to že po tebe túži to je na tom to najkrajšie.. nechcem Ta uraziť ale ona je žena a nerozmýšla tak ako muži... keby Ta nemala rada tak by po tebe netúžila...To máš pravdu, že by Ti mala napísať aspom jednu sms za den, ale daj je čas možno sa to zmení má teraz asi fakt dosť učenia a na nič chuť, poznám to mala som teraz sama taký stav ked som maturovala, všetci my išli na nervy a aj ked som s niekým rozprávala stále som bola myslou inde..Máte obaja 17 a to zasa nie je vek ako si niekto povie že ste v puberte..Je to najkrajšie obdobie tak si ho nekaz, ale užívaj.. ked budeš mať toľko rokov ako ja budeš na to myslieť v dobrom a rád si to budeš premietať v hlave aké to bolo krásne.. hned by som sa vrátila do tvojho veku.. Určite jej povedz ako Ti veľmi chýba ked sa Ti neozve jeden deń.. ak to nedokážeš povedať tak jej to napíš.. a vieš že tvoj problém je len ona jediná...Ty si myslíš že Ta nemá rada a všetko naokolo sa Ti preto rúca, ale je to preto že si zaľúbený a je to normálny stav.. neber to tak tragicky..

veronika_

hm trošku podobné myšlienky ako ja, len rozdiel je v tom, že ty máš problém hlavne so vzťahom a ja so životom :)nevšimla som si tvoju tému :D daj sa do poriadku aj ja sa raz dám ;-)