Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: operacia prsnika-pooperacna rana

Príspevok v téme: operacia prsnika-pooperacna rana
VierkaV

Prosim pekne o radu. V utorok som absolvovala operaciu prsnika no rada kde mam stehy mi zacala hnisat a uz sa aj trosku zapalila. Aka je starostlivost?
Nesprchujem to miesto len prelepujem, takou lepiacou kockou a dezinfikujem vzdy ked idem dat novú. Nemám to nechat vetrat alebo je správne to prelepovať. Už fakt neviem čo s tým.

rena_1

Som 28 den po operácii, operacne rany po odstránení vonkajších stehov boli podla
chirurga pekne - 14den. Dnes sa okolie
operačnej rany zapálilo , pokožka je výrazne červená akoby spálená -- cca 3cm po oboch stranách. Rana pritom nie je otvorená, umyvala som to len harmancekom.
Mozem to dezinfikovat Betadinom roztokom ?
Prosim poradte mi, ci je to obvyklé.
Dakujem za radu

VierkaV

Ani netusis ako si mi pomohla. To su moje prve stehy :D Na kontrolu objednana nie som(nevedela som sa s nim spojit) ale tak snad ma prec neposlu :D
Rana sa hoji a to aj vdaka tomu ze si mi poradila. DAKUJEM. Uz len prezit zajtrajsok a konecne je vsetko za mnou.
Dufam ze sa mi ten fibroadenom neobjavi zase a bude fajn :D
A s tym opalovanim. Fiha. tusila som to ale nebola som si ista. Dakujem, ja som to chcela rýchlo opálit aby to nebolo vidno. xi xi

delphia

som rada ze je vsetko ok. takze do buducna: operacnych ran sa bat netreba. cista voda este nikdy nikomu neublizila- to si len cigani myslia ze im ublizi a radsej sa neumyvaju :))
ak si zajtra objed. na kontrolu, tak zbytocne budes chodit dnes kvoli stehom. absolutne im nic do zajtra nebude. na niektorych miestach (kde je velky tah na ranu) sa stehy nechavaju aj 10-14 dni. neboj sa, uz to mas zahojene. a nezabudni: v lete si ranu nemozes opalovat. ak pojdes na dovol., tak ju bude treba prelepovat leukoplastom, aby nebola vystavena priamemu slnecnemu ziareniu. pa

VierkaV

Tak dakujem vsetkym, vcera som bola u gynekológa a povedal ze to vyzerá pekne, že to nie je vôbec zlé a to troška nie je nic strasne. Konecne som si to na základe rád umyla, vydenzifikovala, spala uz len z gázov, kt.som ani nelepila lebo mi uz nejako zacal vadit leukoplast a dnes to uz nie je ani take "nafucane" a hnisave uz len fakt minimálne. :D Dnes uz len rozmyslam ci dat stehy dnes von lebo vyzera to uz dost pekne zahojene, alebo ci to pocka do zajtra aby sa na to pozrel prsnikar. :D Ale tak to uz su detaily. :D

Peto T

Popri už uvedenom, užívaj vitamín C, aspoň 3x500mg denne, s jedlom. Je nevyhnutný pre správne hojenie. Veľa piť. Na zváženie ešte doplnkový zinok.

Nevhodné pri poruchách obličiek a metabolizmu železa alebo medi.

delphia

neviem na zaklade coho usudzujes, ze utocim. nemam preco. len pisem svoj skromny nazor na zaklade svojich nemalych, uz pomali 23 rocnych skusenosti osetrovania ran.

kate.

nechapem preco na mna tak utocis. samozrejme zalezi od zariadenia, kde bola operovana. ja som mala to stastie, ze bola v nemocnici kde je lepsia starostlivost, oproti inej nemenovanej, kde prepustaju dva dni po operacii (aj tazsich) pretoze nemaju lozka. zene iba povedia dvihnite ruky do vysky ramien a ked to bez nejakych velkych problemov vie urobit, pustia domov. kazdopadne je to na jej uvazeni, nakolko sa citi ze je to vazne, aby cakala do stredy.

VierkaV

ste zlate.... :D operovana som bola na kramaroch a nemozem povedat krive slovo na starostlivost na pooperacnom. pustili ma domov si myslim ze v dobrom stave, lebo nebolo mi zle a prsnik ma nebolel v ramci moznosti. Bohuzial trosku mi zacal hnisat vo stvrtok az vecer co bola iba mala bodka. Chybou asi bolo ze som to prelepovala a nepolepsilo sa. No dnes sa to nezhorsilo len to svrbi a na dotyk trosku boli, no nie je to tak zle. Nic odtial netecie a dezinfekcnym roztokom to "drzim na uzde". Zajtra idem ku gynekologovi a uvidime. Chcela som len poradit co robit aby sa to nezhorsilo, lebo ja tieto veci dost prezivam. :D Mojim nestastim bolo len to, ze moj prsnikar robi len v stredu a gynekolog mal akurat vo stvrtok a piatok dovolenku :D

delphia

kate je rozdiel medzi operaciou a operaciou. teba zo srandy 5 dni v nemocnici nedrzali a ju nepustili by po zakroku domov, keby ta operacia si vyzadovala hospitalizaciu. nemyslis? napr. vyberanie znamienka je tiez v podstate operacny vykon a predsa nie je spojene s hospitalizaciou...
vierka do zajtra uvidi ako sa rana bude "spravat" a nemusi cakat do stredy, ale ma moznost ist do nemocnice na gynekolog. ambulanciu na osetrenie. ale verim tomu, ze do zajtra sa jej rana ukludni

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

operacia prsnika-pooperacna rana - Fórum - ZDRAVIE.sk