Peniaze...

Príspevok v téme: Peniaze...
Evka111

Dobry den. Prosim som zvedava na vas nazor:
S manzelom mame osobitne peniaze,spolocne platime najom a inkaso. Moj je byt,komplet so zariadenim a jeho je auto. Zatial tak platime,ze okolo bytu platim vsetko ja(opravy,vsetko nove co si kupim do bytu-pracka,umyvacka...) a on si plati vydavky na auto. Lenze on mi mesacne okrem inkasa neplati nic,nic do jedla,do cist.prost.-proste nic. Sem-tam,ze si kupime spolocne nieco,napr.pred par mesiacmi sme boli na vacsom nakupe a to sme platili spolocne.
Teraz mozem povedat,ze zarabame rovnako a som chcela,nech mi dava aj do ostatnych veci.On mi na to povedal,ze ja potom nech dam do opravy a udrzby auta,lebo aj ja pouzivam auto.Lenze tankovat tankujeme spolocne,alebo ked ja pouzivam auto-len ja. On hovori,ze mne je lahke,lebo vsetko co investujem do bytu,ze to nestrati na hodnote,ale co on dava do auta,su len vyhadzovane peniaze.
Deti zatial nemame. Este navrhol,aby sme mali peniaze spolu a z toho si budeme kupovat vsetko. Lenze ja si nekupujem nic,len stale do bytu(nove okna,dvere,vymena jadra).On ma finnancne dost drahe hobby,fajci a ja by som sa nechcela podielat na jeho vydavkoch,do coho ma nic nie je.Ja rada sporim na uzitocne veci a len tak nevyhadzujem peniaze.
Mne by bolo dobre,keby spolocne veci sme platili spolu a ostatne osobitne.
Co poradite?

bon

evka, ja ti sice nemam co radit velmi, lebo som len mlada zaba, ale ja s priatelom to robim tak, ze mame urcitu ciastku, ktoru zlozime obaja rovnako kazdy mesiac, z toho platime najom, jedlo, drogeriu a vsetko do domacnosti, z usetreneho si kupujeme veci navyse, napriklad sme si kupili kanvicu varnu ( my sme studenti a penazzi je pomenej tak to ber tak, ze vy mozete usetrit napr. na tie okna ). To co ja miniem na kozmetike on minie na sladkostiach, to ze on viac zje, ja zase jem kavalitnejsie kvoli diete a tym padom aj drahsie......, vyrovnava sa to, nerieisime toto je tvoje, toto moje....., a tie cigarety nech si kupuje sam, pokial ty nefajcis...., podla mna je v poriadku ze byt je na teba pisany, ale zase nesmiete robit take rozdiely vo vsetkom, treba hladat kompromisy, a pojde to, nechajte si aj vlastne financie, ale to zakladne kupujete spolocne, tot moj nazor

Evka111

Aj teraz si chcem vymenit vchodove dvere-co tiez nie je nic lacne. On na to nema. Ja na to mam-takze tiez pojde z mojich penazi....

darika

Evka,Shaulu si nevsimaj,ona ma obcas take dni.V kazdom pripade,mali by ste si to vyjasnit,pretoze peniaze v rodine robia velku neplechu.Skus mu vysvetlit,co vsetko potrebujes aj ty,ze ten byt je aj pre neho,nielen pre teba.Mozno si povie,ze on do neho investovat nebude,ked je vsetko na teba.Vtsvetli mu,ze to co kupite za manzelstva,je pre oboch,ze si moze blocky odkladat on,ak ma strach.My sme s manzelom zo zaciatku mali to iste.Po roku sa to zacalo menit.Len my mame dieta.Treba si hned od zaciatku povedat.

Evka111

Ja som si nasla aj druhe zamestnanie-mam dve. To preto aby som si vedela odkupit byt,vymenit okna...,co ma stali pekne peniaze. Je to tazke...

Evka111

Len mne vadi to,ze moj manzel nevie narabat s peniazmi a nikdy ich nema.Ja som chcle len to,ze nech kazdy ma,ked si chce nieco kupit aby si nemusel pytat. Musime si sadnut a... Lenze on stale kupuje take veci,z coho ja nemam nic a ja si kupujem len do bytu a tolko. Velmi malo dam na seba.

Evka111

No ved ja som tak chcela,ze vsetky tieto veci nech platime spolocne,kazdy mesiac si dajme dokopy urcitu ciastku a s ostatnymi peniazmi nech kazdy robi,co chce. Manzelovi sa to nepaci

darika

Evka,ale to neznamena,ze ked je byt napisany na teba,ze manzel nan nemusi prispievat.Aj my mame byt vo vlastnictve,ale stale nas stoji platenie,takze to by ste mali spolu.Asi ste spolu kratko,ked ste si este nezvykli a neprisli na system.Mali by ste si spolu sadnut,vypocitat kolko mesacne polozite na stol,a z toho vsetkeho by ste mohli platit byt,stravu,drogeria,vsetko.Ale nemali by ste si pripominat,ze toto je moje a toto tvoje.Aj v tom aute sa isto odvezies aj ty.Proste len spolocne platit.

Evka111

Byt som si kupila este sama,za pomoci rodicov sme si komplet zariadili a az potom prisiel manzel. Potom prisla ponuka od BD,ze si mozeme odkupit byt,ja zo svojich som si ho odkupila a u notara sme s manzelom napisali zmluvu o vylucnom vlastnictve bytu,ze je len moj.
V nasej rodine bol jeden dost nepekny rozvod a to ma tak vzalo,za sa bojim,ak nahodou(cert nikdy nespi)aby sme vedeli,co je cie.