Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Casto zapchaty nos (huste sople, hlieny, dusenie :( )

Príspevok v téme: Casto zapchaty nos (huste sople, hlieny, dusenie :( )
Kate86

Zdravim. Strasne casto sa mi stava, ze mam zapchaty nos. Vlastne nikdy nemam snad odopchate obe dierky - mozno tak, ze jednu uplne, druhu tak dopoly. Vecer sa mi zapchava aj viac. Toto mi vobe nevadi, ale potom pride obdobie, ked sa mi zapchaju na nevydrzanie (asi kazdy druhy mesiac) a trva strasne dlho, kym sa mi zas odupchaju do tej "znesitelnej" fazy.
Toto pretrvava uz roky a kedysi davnejsie mi vysetrovali nos, ale nic nenasli (ziadne polypy atd), avsak to nic nemeni na tom, ze to mam cele zahlienene. Mozem mat aj opuch od nosnych kvapiek, ale tie uzivam mozno tak tyzde-dva, potom ich vysadim minimalne na tie dva mesiace.
Z nosa mi idu inac velmi huste sople (aj to je veda vyfukat...podari sa raz za cas), az sa cudujem, ako sa da take nieco vyfukat, preto viem, ze od kvapiek to urcite nie je. Su slabozltej farby (obcas - zriedkavo s primesou krvi, alebo takej cervenkavej farby). Zvycajne mam vsak take mensie sopliky, ale ako maly lep, priesvitne avsak niekedy so sedou-ciernou farbou( alebo tmavo zelenou?)
Som uplne obmedzena, lebo ustavicne smrkam, snazim sa to vyfukat, avsak nic. Mam to tam snad vsade ponaliepane.
Casto inhalujem s propolisom, solou, ale nic moc (pomoze, ale po dlhsom case).
Alergiu mam akurat tak na roztoce, ale s tym sa nic neda robit a nemyslim, ze by to bolo od toho, kedze raz mam nos v poriadku, potom sa to nahromadi a upcha mi to nos tak, ze mam pocit, ze mi ho rozhodi, ale vyfukat to je velmi tazke,az nemozne.
Neviem, uz kam by som sa mala obratit, lebo tu nic moc s tym nerobia. Akurat mi predpisu Clarinase. Alebo co ine by sa s tym malo robit?
Ustami dychat stale je nemozne, uz aj preto, lebo obcas z hlbokeho nadychu cez usta zacnem kaslat (?). Takisto nie stale sa viem dobre nadychnut cez usta (ale iba cez usta) akoby sa mi pluca nechceli tym vzduchom naplnit, alebo sa troska uzavreli, pricom ja fakt akoze "dycham" len mam taky zly pocit.
Ani neviem, s takymito vecami sa kam obratit.

Itte

Isanius. Daju sa vyliecit a velmi lahko. Zacni uzivat probiotika. Mozno mas narusenu crevnu floru a o tom ani nevies. Ked ti to pomoze, tak moj syn maval sople aj pol roka, az kym nam jeden doktor neporadil brat probiotika. Maly ich uz pobera par tyzdnov a musim poklopat, ziadne sople, dokonca sa mu velmi upravila imunita. Tie problemy co mas su priznakmi narusenej crevnaj mikroflory. Skus si to vygooglit, najdes o tom spustu informacii...

Ivka 1

Dá sa to prírodným aloe s prídavkom 14 liečivých bylín a propolisu. Skús pozrieť na webe : Forever aloe first a odporúčam striedať s aloe activátorom.Dajú sa riešiť aj ďalšie zdravotné ťažkosti ak ich budeš poznať.

Insanius

Dobrý deň,
je to síce stará téma, ale nič som sa poriadne z nej nedozvedel.
Mám skoro ten istý problém, až na to, že to nie je sezónne (cca pred dvomi mesiacmi som bol prechladnutý, takže odvtedy mám navečer zapchatý nos ako bonus). Inač som sa sťažoval už dlhšie, že sa mi ťažko dýcha.
Bol som na RTG pľúc a nosových dutín a doktorka mi povedala, že mám zastavené sople, ktoré mi stekajú do pľúc a možno preto sa mi ťažko dýcha (čakajú ma každopádne ešte iné vyšetrenia).
Moja otázka je, akým prírodným zázrakom (nie som zastancom liekov) by sa to dalo - tie sople myslím - nejak vyliečiť?

zuzic

kate kolko mas rokov?
viem aky je to pocit...mam to uz dva roky a zvykla som si uz dychat ustami.bola si u akych doktorov a vysetreniach? ked chces napis mi na mail zuzic411@azet.sk a poviem ti co vsetko to u mna mohlo byt a co vsetko vylucili v mojom pripade.mozno nieco z tohi sadne tebe

RNG

pharmRamon, samozrejme lekari nevedia obvykle nic o prirodnych prostriedkoch, kedze sa to nevyucuje na skolach zatial prakticky nikde. A maloktory lekar si da namahu tieto veci na vlastnu past sudovat z medickych sprav alebo periodik svijich kolegov, co sa tym zaoberaju. Naviac je systematicky silny tlak medickych organizacii proti tymto lacnym a ucinnym prostriedkom, hlavne hnany ekonomickymi zaujmami.
Ale pravda sa neda do nekonecna potlacat a alebo sa lekari prisposobia, alebo im ludia kompletne prestanu verit, co by bolo katastrofalne, vznikla by totiz totalna anarchia. Dufam, ze dostatok lekarov este si pamata, co prisahali a predsa len sa oboznami aj s inymi metodami liecenia a inymi prostriedkami. V USA sa uz "lamu lady" a to aj napriek brainwashing a hroznym mnozstvom reklam v televizii a novinach a casopisoch na rozne chemicke lieky, a velke mnozstvo show na TV, kde glorifikuju lekarov a nemoznice. Odrazu ma kazdy kanal aspon jedno show, kde sa lekari predstavuju ako polozazracni kladni hrdinovia. Sami lekari uz zacinaju pacientom obcas privatne radit doplnky(aj ked to nenapisu na papier!) a sami, az 75% z nich berie doplnky kazdodenne.
Ten silny odpor voci doplnkom co este pred par rokmi tlacili na pacientov sa postupne vyparuje....

PharmRamon

kate ešte som zabudol na jednu dôležitú vec. Na rinitídu veľmi dobre pomáhajú aj nosové disperzie ako Livostin alebo Alergodil.
Myslím že toto by ti dosť pomohlo.

PharmRamon

Ahoj Kate.
Si úplne ten istý prípad ako ja.
Mýliš sa za všetko môže precitlivelosť na roztoče a to čo prežívaš je klasická sezóna rinitída.
Ako vidím Clarinase ti veľmi nepomáha, preto by som s aobrátil na tvojho imunológa/alergológa a navrhol liečbu inými antihistaminikami.
Ja užívam sporadicky Telfast/Fixit na potlačenie histamínovej rekacie, účinok sa dostaví pomerne skoro.
Od kedy mi bola zistená precitlivelosť na roztoče a začal som liečbu cítim sa naozaj skvele a zdravo. Chorý som nebol poriadne dlhú dobu a ATB som bral naposledy pred 3 rokmi.

To RNG:
Keď som bol naposledy na kontrole navrhol som svojej lekárke zmeniť liečbu a skúsiť nejaké prírodné produkty.
Vymenoval som jej Quercitin a bromelain a porozprával nejaké info ktoré mám od teba. Samozrejme že to ani nepoznala a mali sme debatu o poškodzovaní pečene.
Povedal som jej že všetko synsteticky pripravené je záťaž na pečeň.
Uisťovala ma však že toto je pod prísnym dohľadom a že dlhodobé úživanie antihistaminík (sysntetických) nemá žiadny dopad na pečeň a môžu sa užívať prakticky celý život. Chcel som si to trochu oťuknúť, ale nenašiel som zatiaľ žiadne informácie.

- mira

Okrem mliečnych výrobkov tento stav zapríčiňuje i mlieko, biela múka, sladkosti, tučné potraviny, chemické aditíva v potravinách a ovocie.
Jedz prirodzené potraviny s vlákninou a zeleninu.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Casto zapchaty nos (huste sople, hlieny, dusenie :( ) - Fórum - ZDRAVIE.sk