SPLNOMOCNENIE

jane00

chyba to urcite nie je, vela ludi pouziva pojem splnomocnenie, je to ok. v pravnickej terminologii sa pouziva plnomocenstvo (to je oficialny nazov :)

jaaaa

a predsa este nieco...aky je rozdiel medzi splnomocnenim a plnomocenstvom...je to velka chyba, ak mam v papieroch napisane "SPLNOMOCNENIE"...a nie "PLNOMOCENSTVO"??

rijka

jaaa
skus sa chytit toho,co napisala jane.Ja som si nie ista na 100%.Ked som splnomocnovala moju mamu,bola tam so mnou,ale ci musela alebo nemusela,to neviem.Ale viem,ze jeden znamy toto poslal manzelke z anglicka,aby mohla predat jeho auto.Tak prepac ak som ta zavadzala,ale teraz vidim,ze jane mala pravdu.Omluvam sa.

jane00

ahoj,
vola sa to plnomocenstvo
k notarovi ides overit podpis iba ty, ten komu davas plnu moc tam nemusi byt
iba ty sa podpises k notarovi do knihy
isteze na plnomocenstve musi byt podpis aj toho, koho splnomocnujes, ale overi sa tvoj podpis
napises: plnomocenstvo
Jana Novakova, narodena:....trvaly pobyt.....cislo OP....stattny obcan:
udelujem tymto plnu moc pre
Jana Horna........

na tieto pravne ukony:....plnomocenstvo zahrna pravo podpisu dokumentov suvisiacich s vyssie uvedenym

podpis oboch, plus datum, plus miesto

predstav si ze si v zahranici a doma potrebuju tvoju plnu moc na vybavenie niecoho, tak ty overis podpis a posles domov :)keby bol potrebny podpis oboch, rovno by si musela balit kufre a ist pre podpis domov :)