Co zabera na vysoku horucku u 4,5 roc. dietata

AdamKrt

Nic netreba prehanat. Dlhe roky som denne bral vysoke davky vitaminu C. A po par rokoch som zacal mat problem s imunitou.

Totiz, ak ma telo nieco nadbytok, tak to vyplavuje a ani sa nesnazi potom samo tvorit si nejake latky.

Isto, skus verit vyrobcom vitaminov, ake je to extra prospesne. V prirode take vysoke davky nemavas. Proste neni to prirodzene. Je to len doplnok stravy. Ak si chces nicit organizmus, prosim... Papier znesie vsetko...

Mimi323

jasmin, máš pravdu. Vysoký príjem vitamínov horučku nezniži hneď, pretože je to na dlhšiu cestu. Cečko ale vylieči chorobu, takže zajtra už horučku dieťa nebude mať (viem podľa vlastnej skusenosti pri 40 horučkach)
Paralen síce zniži horučku, ale nelieči, takže sa môžeš paralenovať aj dva týždne...

Mimi323

Adam Krt, ukaž mi jedneho človeka, čo sa predavkoval vitamínmi. A Cečkom. Je to klasická fráza, lebo farmaceutický priemysel by skončil, keby sme sa liečili cečkom. Odporučam knihu o vit. C na badatel.sk
Ja osobne beriem každý deň 6000mg C denne okrem inych doplnkov, keď som nahodou chorá, tak samozrejme že tá dávka je oveľa väčšia. Predpokladá sa že toksická dávka C je 300 000mg u dospeleho človeka.

jasminn

na vysoku horucku je najlepsie davat zabaly, alebo co moje deti este lepsie prijimaju ako zabaly je kupel, alebo sprcha s vlaznou vodou.
zvyseny prijem vitaminov vysoku horucku neznizi.

maria02

U mojich zabral PARALEN a studene obklady iba na zapastia ruciciek a urcite pomoze.Paralen sa moze davat kazde 4 hodiny-3 dni.Ak nemate Paralen pre deti rozdelte Paralen 500 pre dospelych na polovicku a tu mu podajte.

AdamKrt

Si robite srandu ? Ved aj vitaminmi sa da predavkovat a moze to byt nebezpecne. Mozu sa jej zacat tvoril oblickove kamene....

zena.sme.sk

Odporucana denna davka je 75mg. Najlepsie je neprijmat to tabletkovo, ale v potrave. Kiwwi ma vysoky obsah vitaminu C. Viac nez citron. Ale velmi dolezita kombinacie s Cckom je zinok a selen.

Urobil by som mu ovocny mix - napr. mixovane jablko, kiwi, pomaranc, broskynu, jahody a banan. Alebo taky ovocny salatik. Ovocie je jednoduche, nezatazuje tak zaludok, rychlo sa travi.

A chce to dostatok tekutin a hlavne odpocinok. Cajik nepit horuci, ale vlazny.

Urobil by som mu repikovo-nechtikovo-kamilkovy cajik a nech ho casto pije.

Teplotu netreba znizovat umelo ak je niyka, avsak pri vysokej horucke uz je to nutne, aby nenastal napr. zapal srdca.

Mozno skusit dat mu studensi obklad na telicko.