Sjogrenov syndrom

joni_

chruminka, tak to je fajn, ked to pomaha, aspom nejaka pozitivna sprava, tak sa skus premoct a cvicit, budeme sa navzajom povzbudzovat :) a ake cviky cvicis, len na podlozke, alebo na lopte? ja mam taku knizku "pilatesove cvicenia" od Alice Ungarovej. Su to cviky bez pomocok len na podlozke, pre zaciatocnikov, mierne pokrocilych a pokrocilych. No neviem, ci sa raz dopracujem k tym pokrocilym :))

chruminka

joni, ja som zacala s pilates, velmi mi to prospievalo, ale posledny mesiac to zanedbavam a citim to, som dost unavena a nemam cas uz cvicit, aj ked by som si mohla najst 15 minut

chruminka

malika, v NURCHu ide o to, ze ti mozu porobit rozne testy z krvy a mocu, ktre by obvodnemu nepreplatila postovna, oni robia take komplexnejsie testy, ved si si urcite vsimla ze ti cucli velmi vela krvy v porovnani s obvodnym lekarom. A lekar urcite s tebou pocvicil a dal ti vela vela vela otazok, tak to budes mat zhrnute na dvoch stranach. To je klasicke vysetrenie. A bude tam potom aj odporucanie pre reumatologa lebo ku komu chodis.

joni_

ahoj malika, no ano, musis pockat na vysledky z krvi a podla toho ti povedia co dalej, uvidis co ti napisu do spravy, ta ti pride postou

malika

Ahojte,
tak v piatok minuly tyzden som bola v NURCHu,zobrali mi krv a moč a bola som u primara. Spravu mi poslu domov.Myslela som ze mi daju urobit aj nejake specialne vysetrenia,no mozno to zalezi od toho ako to nakoniec zhodnotia a potom mozno nieco doporucia.Neviem bola som tam prvy krat.

joni_

damian, presne tak, clovek niekedy nevie comu ma verit, aj v tych prirodnych doplnkoch, vraj cista priroda a nakoniec tam clovek aj tak najde nejaku chemiu, nie kazdy "prirodny" vyrobok je ozaj prirodny... a vacsinou tie ozaj kvalitne, ciste od chemie, su aj ozaj drahe a chory clovek si to nemoze dovolit...

joni_

chruminka ja mam vapnika stale na spodnej hranici, lebo ja nejem ziadne mliecne vyrobky, ani mak mi velmi nerobi dobre a ani soja, tie su tazke na travenie. Tiez som tak robila, ze ked mi bolo lepsie, tak som neodolala :) ale potom som si povedala, ze to nestoji za to, zakazdym aj tri dni sa davat dohromady, po mlieku mi byva velmi zle na zaludok, aj par dni nemozem potom jest vobec nic...
zatial som antidepresiva neskusala, cakam este na kontrolu v NURCH, este ma nepredvolali, uvidim co tam povedia ohladom dalsej liecby
a zvazujem radsej liecbu aloe gelom a doplnkami, mozno by to bola lepsia cesta ako AD, aj ked zase ovela drahsia financne... ale chemie uz aj tak davam do seba dost, nechce sa mi dalsie lieky, zaludok by to tazko niesol a bojim sa aj tych vedlajsich ucinkov, ze ma to este viac oblbne... musim si to este premysliet vsetko
inak momentalne sa citim tak vselijako, minuly tyzden som si musela zobrat 3 dni volno, bolo mi zle a aj som sa musela trochu vydychat z tej posudkovej. Chodila som na injekcie Milgammu, trosku to mohlo, ale nie vela. Tento tyzden zatial zvladam pracu, ale som dost unavena. A zase zle spavam, nepomaha ani caj na spanie.
Zacala som trochu cvicit, len par minut denne, musim opatrne s tym, lebo vacsia namaha ma hned zlozi do postele. Pri CFS musi byt clovek opatrny. Po troske postupne to chcem zvysovat. Byciklujem na rotopede, co mam doma. Zatial len na uplne lahkom prevode a len 2 minutky vecer. A zacala som s pilatesom. Zatial tiez len uvodne cviky, tiez par minut. Vsetko musim velmi opatrne, lebo by mi hned bolo zle. Dufam, ze to vydrzim v takom pomalom tempe :) ze ma to neprestane bavit, to vies, aj by som si zacvicila poriadne, aj pol hodiny, lenze potom tie nasledky...
uvazovala som aj o otuzovani v sprche, ale to si necham na neskor, nechcem vsetko naraz

damian

zalezi na POZNANI a na rozhodnoti sa na zaklade toho poznania. Poznanie je ale problemom, kedze poznanie je manipulovane zaujmovymi skupinami.

damian

CALTRATE je dalsi jeden pseudo/vyzivovy doplnnok vymysleny farmaceutickym konglomeratom na to, aby naoko bolo zdalnlive, ze pomahaju ludom. Avsak, nezabudli do toho pridat nebezpecne a jasne karcinogenne skodliviny ako PARAFIN, MASTENEC A HLINIK. To su bezne praktiky farmaceutickych gigantov.