Akú VŠ budete od septembra navštevovať?

januška

Ahojte,nečítala som síce celú diskusiu, ale jedno nechápem, hlavne teba, Marína, prečo si Lily tak zhodila. Má pravdu v tom, že pokiaľ nikdy o danej škole nepočula, nemala si odkiaľ vziať myšlienku, že ľudské sústavy sa dajú študovať aj inde. Ja som chodila na Slovenskú zdravotnícku univerzitu, a to len vďaka kamarátke, ktorej teta tam učila. Inak som ani ja netušila o tejto škole nič, a aj teraz keď ju spomeniem u priateľov, nevedia ani ktorá to je. U nás na škole nestála poradkyňa tiež za veľa, a tú spomínanú knižku nám prišli ponúkať ľudia zo SPN, samozrejme za poplatky. Dcéra chodila na gymnázium, a bola som prekvapená, že im žiadne brožúrky ani informácie nedali. Lily neboj sa, to sa kludne može stať každému, jednoducho hlúpa náhoda.

lovelylily

marina - asi si to nepochopila tak este raz : vedela som , ze existuje cca 5 vysok v BA a nikdy som nikoho nepocula hovorit o niecom inom, tak som si nemala asi odkial vycucat myslienku : ooo asi este jedna bude existovat a asi to bude taka aku chcem ! chapes to uz??? jednoducho som brala co sa ponukalo, a vobec ma nenapadlo patrat po niecom, o com som nikdy nepocula! a okrem toho, moj sen nieje ziadne zdravotnictvo, len ma bavi ucit sa o cloveku a jeho sustavach, tak som sa hrabala v lekarskej fakulte uk.

marína79

levicaaaa: tá príručka ešte existuje? :D to ma podrž, keď si pomyslím, že v dnešnej dobe môže nájsť človek na nete všetko, čo chce...ale zas na druhej strane si pamätám, že bola veľmi prehľadná a dosť mi vtedy (v roku 1997) pomohla s výberom vysokej školy.

levicaaaa

marína79: táto istá príručka - Kam na VŠ? - "behala" aj u nás po triede. Dala nám ju naša poradkyňa na strednej škole...

Takže ono to funguje aj teraz, v dobe internetu...

marína79

lovelylily: keď som ja chodila na strednú, nemali sme žiadne poradkyne ohľadom škôl a internet bol ešte v plienkach. Všetky informácie sme si získavali sami z jednej príručky - volala sa "Kam na vysokú školu." Dnešná mládež má možnosť úžasného prístupu k informáciám, internet, e-mail...ale čakáte len na to, aby vám každý všetko naservíroval na podnose. Čo ti bránilo zadať do googla slová "vysoká škola zdravotníctvo" a trochu sa prehrabať vo výsledkoch? Lenivosť? Neschopnosť? Nezáujem? Je to ľahké, zvaliť vlastné chyby na niekoho iného, že?

lovelylily

hello hello : tak ti drzim palce, na tu fakultu chodila sestra, a veru riadne sa na nej natrapila

cajik: ale tych 5 rokov sa rata hned po ukonceni strednej skoly :) cize ak rok nebudem nikde, mam to take iste akoby som studovala, jednoducho mi to uz prepadne...preto dam tej skole sancu aspon, a uvidime

cajik

lovelily- ja som to skor myslela tak, ci nie je lepsie dat si rok pauzu a trebars pracovat :) ako studovat nieco co nechcem a trapit sa..ale to je individualen :)

hellohello

Ja tento rok nastupujem na Ekonomickú do BA :) Fakulta podnikového manažmentu. Mohla som ísť aj na Mateja Bela do BB, ale to je viac od ruky. Do BA budem cestovať, keďže o intrák som nežiadala. Bývam v TT. Tak dúfam, že dochádzanie budem zvládať :)

alzbee

melbydelby: presne ten odbor studujem a polovica ludi mi vravi, ze ako som si mohla vybrat taky odbor, ktory nema buducnost a druha polovica mi vravi, ze buducnost ma, nakolko sa Zem ruti do zahuby a ked bude najhorsie, tak budu zhanat envirosov:)) tak teda uvidim, ak dostudujem, ci sa vobec s tym niekde uplatnim. Mozno budem na letisku sysle chytat :D :D alebo ked sa daka gebuzina do vody vyleje, tak ja budem robit rozbory a posudzovat, v akej miere je to nebezpecne pre prirodu :-P