Akú VŠ budete od septembra navštevovať?

vevericka

haa to som este nepovedala..teraz si budete zapisovat len prvy rocnik, pozerala som sa do indexu..zapisovali sme si aj zimny aj letny naraz..ale je tu aj moznost, ze napr sa ti nejaky nepovinny predmet nebude pacit, nebude vyhovovat cas, tak pojdes na studijne a skrtnes ho, zmeny sa daju robit dva tyzdne od zaciatku skoly
co sa tyka skusok to je individulane..niektore su lahke, take tie vacsie, co su znich normlane skusky nie len zapoctovky, tak na tie som si davala minimalne tyzden ucenia, aj ked boli aj take, ktore som sa ucila uz pocas semestra(napr anatomia a morfologia zivocichov, alebo biologia cloveka(tu ty nemas ako systematik)
knihy..no tu je to rozne..niektore sa nedaju zohnat tak si to ludia kopiruju medzi sebou, niektore sa daju kupit, ale byvaju aj zbytocne,na niektore predmety nie su ani knihy ani nic, tak tam musia stacit prednasky a poznamky z nich, pripadne profaci davaju material na ucenie(morfologia rastlin napr)

lovelylily

a to co si vyberiem na zapise, sa pre mna nemeni na cele tri roky? ci kazdy rok si vyberas na novo??...aaa kolko je toho co sa treba ucit na jednu skusku? priblizne? knihy si treba pokupovat ci stacia poznamky z prednasok?

vevericka

no a telesna nie je povinna..ale niekdy sa tie 4 kredity(tkore dokopy za 3 roky mozes ziskat) hodia
a este cim viac kreditov predmet ma..tym byva tazsi, alebo su dlhe cvika(napr chemia mala 4hodinove)

vevericka

vypisane su vsetky..pri nich skratky..
napisem prvy:
N-bBXX-002 / kod predmetu/
Anatómia a morfológia rastlín - Lux A., Králik E., Miškovic J., Blehová A., Martinka M. /ako sa vola, kto to uci/

1/Z - 1. rocnik Z- zimny semeter
P2,C2 - 1 prednaska 2hodinova, 1 cvika dvojhodinove, naprednasky nemusis chodit ale odporucam, cvika su povinne
20/80 - system znamkovania - teda 20% znamky(zvacsa bodov) je za pracu, pisomku, pripadne odovzdane protokoly na cvikach, 80% bodov tvoria body za skusku( tu to bol test) a dokopy ti vyjde nejaka znamka..pri tejto anatomii to tak aj bolo, niektori profaci nieco ine nahlasia do rocenky a inak sa chovaju..ale vacsinou to plati
5 - pocet kreditov

lovelylily

aha...ta je povinna ? :D... radsej si navyberam take co maju viac kreditov, ale ako tak kukam,sama chemia ma 6 kreditov :D a to nechcem ani za nic...pozdava sa mi celkom virologia parazitologia a medicinska etmologia? ci tak nejak :D kokso to bude tazky vyber....aaa tie povinne predmety, som ratala, je ich 30, to ich mam prvy rok 30 ?? ci tam su vypisane vsetky co pocas tych 5 rokov budem mat ?

vevericka

jaj a tie informacne listy v tom 525 stranovom nie je to podla abecedy, ale podla kodu, napr ta paleotnologia bi-xx-100..pred nou je bi-xx 036 a za nou bi-xx 101..tazke v rocenke si pozres predmet a jeho kod a hentam si to najdes podla kodu

vevericka

ano ano..ale v podstate ta tie kredity prinutia dat si vela z kazdeho..
a este je aj telesna, ta je za jeden kredit..a da sa vybrat zo vselicoho..do volejbalu, basketu, florbalu a podobnych loptovych a loptickovych, cez aerobic, fitnes, jogu alebo posilnovnu az po lodkovanie na dunaji:)

lovelylily

ahaaaaaa...cize ja si mozem vybrat napr jeden z povinne volitelnych a z volitelnych aj tri ??? ci je nejake pravidlo z ktorych kolko mozem vyberat? no uz je to trosku jasnejsie...len sa mi tazko vysvetlivky tych predmetov hladaju v tych 525 stranach ked to nieje podla abecedy, aspon mam do zapisu co robit :D

vevericka

este ta upozornim, ze toto co som ti dala link, je rocenka z minuleho roku..tebe daju novsiu.mozu tam byt zmeny, takze tato ti mozme byt taka informacna pomocka, ako to asi funguje a ake predmety budes mat..niekedy robia zmeny, ze povinny daju medzi nepovinne, alebo zaradia uplne novy predmet..ale vsetko vam presne co a ako povedia na zapise, takze ziadne strachy, ak nejake zmeny aj budu(ale nemusia) nemusia byt nejake velke