Pre tehulky

Príspevok v téme: Pre tehulky
bibuška

ahojte, rozhodla som sa založiť túto tému, pre všetky budúce mamičky, aby sme si tu navzájom radili,,, a opisovali svoje pocity
ja čakám prvé miminko, ale ešte to nemám potvrdené na 100%, gynekolog mi spravil ultrazvuk, a povedal, že je to veľmi maličké, že musíme počkať, a taktiež mi bral krv na HCG-výsledky budú v pondelok,,,,,tak dúfam, že sa to potvrdí
kočenky ako a po akom čase ste sa dozvedeli, že ste tehotné?

Lienka*

zdravím všetky mamičky aj tehulky, ako sa máte? ja sa mám zle, je mi stále na zvracanie, bolia ma prsia aj kríže, občas mám bolesti v podbrušku, a ako tu písala bibuška tiež mám zvýšený pulz
som ešte len v piatom týždni a je mi príšerne zle, neviete dokedy tak zvknú byť nevoľnosti?
a ešte beriete niejaké vitamíny? alebo magnezium?

stela 789

zo začiatku som mala pulz okolo stovky, bála som sa, lebo mama máva tiež vysoký pulz a má na to lieky, ale postupne sa to ustálilo takto. Bolelo a ešte aj niekedy ma bolí spodok brucha a kríže, ale nie dlho tak, pol dňa. Dávam si magnezium a na kríže zaberá teplý termofor. A stále mám doslova vlčí hlad.

bibuška

stela789...tak to máš v norme, ja mám pulz aj 95úd/min,,,,,a to ešte som len na začiatku
a bolesti nemávaš?? ale zo začiatku si nemala?

maristella

ake mas bolesti? v podbrusku? je to do istej miery uplne normalne. maternica sa zvacsuje a to sposobuje bolesti podobne menstruacnym bolestiam. samozrejme, ak by bolesti boli neznesitelne, rezave, pripadne by bolo pritomne krvacanie, nie je to normalne a je potrebne vyhladat lekarsku pomoc.
co sa tyka pulzu, organizmus gravidnej zeny vykonava zvysenu namahu, takze zrychleny tep je tiez v poriadku. okrem toho, tlak aj pulz sa sleduje v tehotenskej poradni, takze ak by sa nieco odchylovalo od normalu, lekar si to ustrazi.

maristella

ja vam poradim - nepozorujte sa tolko, nemerajte si pulz, teste sa z tehotenstva a uzivajte si ho.
tehotenstvo nie je choroba.
bibuska, najcastejsie zeny zistia, ze su tehotne cca dva tyzdne po oplodnujucej sulozi, ked im vymeska menstruacia.

mišanka012

Ahoj, je normálne, že mi je stále zle, mám závraty a točí sa mi hlava? Tiež mám vyšší pulz ako písala Janina........babenky raďte