Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

tocenie hlavy a uzliny

Príspevok v téme: tocenie hlavy a uzliny
li22

Mam 22 rokov, casto sa mi toci hlava, hlavne ked prudko vstanem alebo ked lezim v posteli..mam nizky tlak...byva mi aj zle od zaludka..neviem ci to s tym suvisi ale z casu na cas mam ako keby alergicku reakciu na nahlu zmenu teploty chlad a teplo v podobe vyrazok po celom tele (vyzeraju ako ked poprli cloveka zihlava len postupne sa zlievaju dokopy, svrbia a palia), ktore vsak pocas dna zmiznu a uzlin za usami a v hlave.. vedel by niekto poradit co s tym?

:katarína:

v prvom rade by som zacala, aby si sa snazila zvysit si imunitu - tu na zdravi najdes velmi vela tem, kde sa riesil tento problem, mnoho ludi tam prispievalo drahocennymi radami, ktore dokazu pomoct, ale tak vseobecne sa snaz zvysit si vitaminy, mineraly v tele, najlepsie prirodnou cestou, ak sa inak neda, tak nejake tie prirodne produkty, mozno nejaky ten multivitamin, v ktorm je obsiahnute velke mnozstvo rozlicnych vitaminov
k tomu zaludku - ja by som skusila probiotika, mozno ti upravia zaludocne problemy a tiez sa snaz jest vela vlakniny, ci uz v zelenine, ovoci, alebo si kup prirodene Psyllium
ake inak mavas zlozenie stravy? mozno aj v tom bude problem. nejedz mastne veci, radsej viac zeleniny, aj ovocia, dodrziavaj pitny rezim, snaz sa jest v mensich mnozstvach a castejsie, nezatazuj naraz zaludok, rozkuskuj si to, potravu dobre prezuj
stresy nemavas? lebo tie treba obmedzit, viem aka je doba, ale tak snazit sa aj relaxovat, oddychovat, nie len stresovat sa, stres moze mat na svedomi vela zleho
k tomu zelezu - snaz sa ho zvysit, jedz potraviny s velkym mnozstvom zeleza, pozri si tuto tabulku www.hematology.sk
co ja viem, tak spenat (aj ked podla novych vedeckych vyskumov v nom nie je az tak vela zeleza ako sa hovori), listova zelenina, soja, vnutornosti, kakao, orechy, kokos a podobne

li22

zaludocne problemy hlavne rano...tie vyrazky urcite nie je ekzem..pretoze mne to po mozno dvoch hodinach aj zmizne....s vyrazkami mam vzdy aj uzliny, ktore tiez za nejakych par hodin aj zmiznu.
mavam to vacsinou ked pridem zo zimy do tepla...alebo ked sa spotim od tepla a zafuka vietor..ked sa viac namaham a podobne...myslim ze alergia na potraviny to nebude...lekari mi povedali ze mozno je to alergia na lieky, ale potom to aj zamietli..
co mam vysledky krvi tak mi vzdy povedia ze mam malo zeleza...
naposledy som bola vsak na vysetreniach vo februari..
ale dakujem za pomoc!

silva22

Neviem či na toto forum chodievaš dlkšie , či poznaš jeho rady. Preštuduj si prispevky od RNG a možno si tam najdeš niečo podobne aj pre seba ak nie tak mu napiš on ti určite lepšie poradi ako ja , moje rady su z mojej skusenosti . RNG najdeš

www.zdravie.sk

snarka

ahoj li22 ja mam nieco podobne tiez sa vyhadzujem takymi pupakmi na tvary najcatejsie na krku a niekedy aj inde...tiez to trva maximalne hodinku a zmiznu..svrbia ma no nepalia... tiez som myslela ze je to reakcia na lieky no postupom casu mi vysli aj ked som lieky nebrala...

uzliny za usami na krku mam tiez ale tie uz mam peknych 9-10 rokov a lekarka este vtedy detska mi povedala ze to budem mat uz nafurt. tak neviem ked som chora sa mi zvacsia inak su male ako fazulky a citit ich hlavne ked otocim hlavou do boku teda myslim tie na krku ... mam ich na lavej strane jednu za uchom a jednu na krku na pravej za uchom nemam ani na krku uz tam som mala no ta zmizla...

zavraty mavam tiez ked prudko vstanem a v poslednu dobu reakcie na teplo zimu len v tom ze ma neskutocne boli hlava...

silva22

li22, ja som mala podobne problemy cele roky a bolo to ozaj z prekonania mononukleozy. Tu mononukleozu si mohla prekonať v dectve a teraz sa ti možno znižila imunita a preto sa to začalo takto prejavovať ja som mala niečo podobne. Liečila som sa cele roky na imunologii a ktovie ako mi tam nepomohli, z tej liečby isoprinosinom a kadejakymi inymi vecami ma začali bolieť klby , potom liečba reumatologom, nakoniec som sa radšej začala liečiť sama prirodnymi prostriedkami. Imunoglukan, lapacho , aloevera, citrovital, atd..... Už 3 roky som nebola u lekara a som v pohode ako nikdy predtym , stoji to sice dosť peňazi ale som v pohode. Tu hroznu žihlavku , ktoru som mavala už našťastie nemam .A tie uzliny a točenie hlavy je tiež ok. Ja si myslim , že to je spôsobene virusmi , pozri čo doporučuje RNG . Jeho rady su ozaj 100%. Aspoň na mna mali učinok a to som tymi priznakmi čo ty popisuješ trpela nekonečnych 5 rokov ,ešte k tomu som mavala často aj zvyšenu teplotu 37, 2 až 37,6 , lekari to riešili superpirinom a tymi vecami na tu imunitu. Cele dni som presedela na imunologii a vysledok????? Takže by som určite vsadila na prirodnu liečbu .Ale chod najskôr k lekarovi aby vylučil nejake važnejšie ochorenie- myslim neurologa.Ak ťa tie uzliny aj sem- tam pobolievaju tak skôr ide o virus ako o nejaky nador . Ale to je len môj nazor , ten popis sa mi zdal presne ako by som to ja opisala svoj stav pred rolmi.

li22

zaludocne problemy hlavne rano...tie vyrazky urcite nie je ekzem..pretoze mne to po mozno dvoch hodinach aj zmizne....s vyrazkami mam vzdy aj uzliny, ktore tiez za nejakych par hodin aj zmiznu.
mavam to vacsinou ked pridem zo zimy do tepla...alebo ked sa spotim od tepla a zafuka vietor..ked sa viac namaham a podobne...myslim ze alergia na potraviny to nebude...lekari mi povedali ze mozno je to alergia na lieky, ale potom to aj zamietli..
co mam vysledky krvi tak mi vzdy povedia ze mam malo zeleza...
naposledy som bola vsak na vysetreniach vo februari..
ale dakujem za pomoc!

pisala som rychlo, tak to je aj s par chybicakmi
oprava:
prusko - prudko
prekonanie - prekonania
zaludicne - zaludocne

ak mas nizky tlak, to tocenie hlavy s tym suvisi. na nizky tlak radim pravidelnu sportovu aktivitu, musis dodrziavat pitny rezim, na zvysenie tlaku sa zvykne pit kava, cierny caj, dalej vyskusaj striedavu sprchu (zacni teplou, potom striedaj teplu so studenou a ukonci to studenou vodou), nevstavaj prusko, snaz sa pomaly
to, ze ti je zle od zaludka neviem ci suvisi s tym tlakom, mozno ze to ma este stale za nasledok prekonanie mononukleozy, neviem
tiez som pocula, ze pri vysokych hodnotach vapnika a horcika byva nizky tlak, ako aj zaludicne problemy, ale to neviem ci je tvoj pripad
tie zaludocne tazkosti mas kazdy den ci len po urcitom jedle? nemoze ich mat zo zlej psychiky?
k tym vyrazkam - to, ze sa objavia pri zmene tlaku mas nejako dokazane? lebo o takom pripade som este nepocula, ja si myslim, ze to bude v niecom inom. lekar ti co na to povedal? nemoze to byt ekzem alebo alergia na nieco - potravina, kozmeticky vyrobok, alebo roznymi vplyvmi okolia - pel, stromy, trava, nejake rastliny, prach a pod?
a ta mononukleoza - ake si mala vysledky? povedali ti, ze si ju prekonala a ake si mala momentalne hodnoty krvi?

li22

ano bola...teda s tymi uzlinami a vyrazkami..povedali ze som prekonala mononukleozu...lenze tie uzliny mavam uz roky...a stale to neprechadza...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

tocenie hlavy a uzliny - Fórum - ZDRAVIE.sk