Som chora?

Príspevok v téme: Som chora?
lolita_BA

ahojte, mam 160 cm a 53 kil, co som pribrala tento rok, bo som vazila 45 kil.
už dva razy som si vynutila zvracanie, a mam pocit ze to musim robit zas,co mam robit??? je mi fakt z toho zle,mam pocit ze som strasne tučna,a najme ked sa povie nejaka poznamka ohladne postavy mam mindraky,prosim poradte mi co mam robit nemozem sa pozriet ani do zrkadla bez toho aby som si povedala ze musim chudnut.

Endy

pavijo - ja som si tiez niekedy nemyslela zeby som bola schopna vracat no nebolo to len raz... kedysi som si povedala ze z 95kg schudnem na 65 to bol moj ciel...teraz je moj ciel 60kg ! a verim tomu ze keby som schudla na tolko tak by som chcela este viac..preto sa uspokojim aj s tou vahou 64kg nakoniec len nech mi to uz ta vaha ukaze.. neviem preco ale aj ked si kupujem oblecenie tak ked mi velkost 36 nie je dobra tak si radsej nic nekupim... a niekedy frflem aj na tricka velkosti M - fakt chore

zuzula11

Pavijo ... Chapem, ako sa citis. mam tiez dve deti, velky dom a stresujucu pracu a castokrat hladam minutku, aby som sa najedla. Chcem ti len povedat, ze po dvoch detoch a pri svojej vyske mas super postavu!!! Hovorim to preto, lebo ja mam o 10 cm menej a prekonanu bulimiu. Pri vyske 168 som mala po druhom dietati 48 kg! To som uz bola davno "za vodou" co sa tyka bulimie, ale strach pribrat bol vo mne. Teraz mam nejakych tych 54-56 kg ( nevazim sa velmi)a musim povedat, ze oproti tym 48 sa citim ovela lepsie. Ano, je vo mne obava, ze vaha pojde dalej, ale sportujem. dalsia vec je, ze okolie reaguje na mna velmi pozitivne, manzelovi sa viac pacim, nemam vychudnutu tvar a trciace rebra ... Priznavam, ze ked si cez dovolenku chytim aj ked mensi tukovy vankusik na bruchu tak ma to stve, ale radsej budem mat to kilecko viacej ako byt vyschnuta. Ved nechcem byt modelkou ...

Suhlasim s Lylou - jedz viacej doobedu, ked mas chut na sladke , tak lepsie dopoludnia. Vecer uz len nieco male ... Mne osobne sa neda hladovat po 5 ci 6 - som naucena jest, ale vecer uz jem iba biely jogur, ovocie alebo hrozienka, ked mam chut na sladke. No ked to mna pride, viem zjest aj celu studentsku pecat :-) a uz nepocitujem vinu ...len zaludok potom neposlucha, reaguje na sladke zle - to som si doniesla s bulimiou.

Velmi ti drzim prsty - mas dve deticky, mysli na ne. Ked citam tieto fora, uvedomujem si ako sme zeny posadnute svojim telom - a castokrat je to len zavist, ze ina vyzera lepsie ako ja. A pritom chlapom sa pacime, ci mame to kilo viac alebo nie ... Neber to osobne .. to len moj vseobecny nazor ... a je tazke s tym bojovat, viem.

AdamKrt

Ak si myslite, ze ste tucne, skuste si to prepocitat podla BMI indexu.

Vypocet si zadajte tu:
-odkaz odstránený-

Ak sa zadaju udaje, presne to vypocita BMI index a da aj odporucania co robit.

Velka tucnota, ale aj podvyziva su nebezpecne.

A kostnate smrtko vychrtlicky sa tiez muzom nepacia... ;-)

lyla

ahoj, pavijo, klobúk dole, taká akčná žena...celé dni sama s deťmi, mame pomáhať, pracovať, cvičiť, korčule...to by nezvládla každá...je hrozné, že sa tak pritom trápiš a keď sa pozerám na tie miery úplne bezdôvodne...inak tie vysnívané sú nereálne, medzi prvými sa žial zmenší to prvé číslo :-)
to, že máš takú chuť na sladké je podľa mňa spojené aj tým, že ráno-doobeda moc neješ, klesne hladina cukru v krvi, si bez energie a potrebuješ si ju dobiť...

pavijo

ja sa síce tiež niekedy viem riadne prežrať, ale nevraciam, len hladujem. Väčšinou cez týždeň zjem len na obed jogurt a jednu milu alebo inú dobošku, ale mám dni keď ich zjem aj tri tieto dobošky. Teraz sa mi darí dlhšiu dobu ovládať chuť na sladké a aj vďaka tomu si držím váhu 64-65 už 2 mesiace. Tiež túžim stále len po tom, aby som nosila menšie číslo oblečenia, alebo aby mi to čo mám bolo voľné aj keď v niektorých nohaviciach vyzerám potom ako vytrasená DETVA. Včera som si tiež obliekla overal, ktorý mi nedávno sedel ako riť na šerbeľ ale už mi tak nesedí, je mi voľný a som v ňom ako chúďa s teplej múky. Aj keď si to uvedomujem, strašne mi vadí, keď niekto v mojej blízkosti schudne a chcem ho prekonať, tak potom hladujem ako blázon. Našťastie vracanie mi nešlo tak som to už ani neskúšala. Ja si uvedomujem, že je to choré, ale nedá sa mi tomu zabrániť. Keď sa vidím som spokojná, ale ako náhle vidím, niekoho schudnutého závidím mu to aj keď koľkoráz sú škaredí, vyschnutí. Človek by si myslel, že asi nemám čo na práci, keď sa takto stále zaoberám postavou, ale ja robím v práci, doma, v záhrade, aj chlapské roboty, lebo muža mám na týždňovke, mám dve deti, robím ťažko chorej matke doprovod a podobne. Takže sa nemám čas nudiť, ale ja aj tak stíham stále sa sebou zaoberať. Cvičím, korčuľujem a stále sa mi to zdá málo. Ináč mám 29 rokov, že už by som mohla mať rozum, ale nemám. Mám miery 88-69-98 a chcem aspoň 88-65-95. Rodičia mi hovoria, že som chorá, ale ja tvrdím, že nie. Hovoria, že pokiaľ nebudem spokojná aj s váhou 70 kg, tak nebudem v poriadku. Ale to nedokážem. Vždy som bola taká hrubšia, mám hrubé kosti, ale vždy som túžila aspoň na chvíľu byť suchá a môcť sa schuti najesť bez výčitiek svedomia.

SpiralkaA

ahojte ja mam sice uplnu inu vysku a vahu ale prsne take iste pocity ako vy a neviem sa stym zmierit ja mam 160cm a vaha 49kg kedy ako vzdy mi to nejako skace podla toho ako sa stravujem ci jem malo strasne chcem 45kg.mam bulimiu aj ked som teraz bude treti mesiac co som nezvracala ja sa z toho velmi tesim ale nemam velmi dobre stravovanie a strasne sa bojim ze to na mna pride uz do toho nechcem spadnut zas no ja sa zo svojou vahou nikdy nezmierim.proste som spokokojna ked su mi nohavice trochu volnejsie

Endy

pavijo - asi mame podobny problem... meriam 175cm a vazim okolo 65kg ale momentalne mi vaha ukazuje o tri viac pretoze som sa cely vikend prezierala doslova a do pisemena... v nedelu som sa aj vyvracala, vcera sa mi uz nechcelo... dost casto sa mi stava ze cez vikendy sa prezerem a vraciam potom... viem ze to nie je dobre..navyse som si uz pokazila poriadne travenie kedze trpim zapchou vcera som si kupila fenolax no myslite ze to ma nejaky ucinok na mna? akurat som stale nafucana a dnes som sa rohodla byt len na vode nic ine mi nezostava ked chcem aby mi klesla vaha - inak zosaliem..chcem vazit po 65kg chcem mat pekne pevne brusko a spevnene stehna a lytka pripadam si ako sumo.. nikdy som sa netrapila so svojou postavo az tak - aj ked som mala pred rokom aj pol 95kg... uplne ma to zobralo nic ine ma nezujima len ja a moja postava a jedlo..raz sa stravujem super zdravo, vsetko nezdrave odmietam a potom mi preskoci a pozerem vsetko ..uz s tym chcem prestat

pavijo

ahojte, ja meriam 177cm a vážim 64-65kg. Nemôžem tvrdiť, že si pripadám moc tučná, ale trochu viac ritnatá s hrubými nohami. Stále bojujem s kilami. Raz mám obdobie, keď vážim 66-67, potom sa mi podarí konečne schudnúť na 64. Chvíľu som mala aj 63 kg. Vtedy som bola spokojná, všetky veci mi boli voľné a to sa mi páčilo. Zdá sa mi, že každý na mne pozná aj pol kila, keď priberiem. Minulý rok sa mi podarilo dostať aj na 60 ale nedokázala som ich udržať. Ani tých 63 neudržím zdravým spôsobom života. Čo je horšie, chvíľami si uvedomujem, že nie som až tak veľmi spokojná s tým ako vyzerám, ale skôr mám ten problém, že mi vadí, keď sa niekomu v mojej blízkosti podarí schudnúť aj keď je obézny a hnevá ma že som to neschudla ja. Aj keď mi celá rodina hovorí, že keď mám pod 65 som škaredá a mám prepadnuté oči, tak ja by som chcela mať menej a menej, ale nedokážem to nikdy udržať.
Myslíte, že trpím začínajúcou bulímiou?

bibba

nehnewajte sa ale bulimia nici zuby mozno este wiac nez fet. po par rokoch budete mat uplne hnile papule... prestante stym!!!!

lolita_BA

MNOO ja uz vraciam kazdy den,uz to nejde prec :( zvykla som si zvacsa vraciam len vecer,bo vtedy sa citim najviac tučnaaaaa,z celeho dna co som zjedla